Парадајз

У универу цена парадајза је 250 динара скупља него у грчкој
 
I kod nas u BiH je takva u prodavnicama, na veliko ide po 180 din. Ali slaba potraznja skroz
 
Posadio sam nekoliko strukova paradajza Florida u plastenik. Treba li skidati zaperke s obzirom da je u pitanju determinantni paradajz? Već sam skinuo dva, tri prva odozdo po inerciji redom sa drugim sortama.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
ja to sejem isto pored sljivara jedan deo okruglog Floride.....al na otvoreno tamo se neskidaju zaperci on je niski determinantni
 
Plodovi paradajza su mi dobili neke crne tackice, sta to moze biti? Sta da se preduzme,sa cim prskati?
 
Plodovi paradajza su mi dobili neke crne tackice, sta to moze biti? Sta da se preduzme,sa cim prskati?
Jel ovako nesto ?
Svo ostalo povrce se dobro drzi ali paradajz je desetkovan i pored par prskanja .
IMG-20230615-083929-1.jpg
 
Pozdrav svima,
Moze li neko konkretno da mi objasni oko uklanjanja/ostavljanja zaperaka? Probah da pretrazujem i nadjoh nesto o ovome, ali nisam siguran da bas u putponosti razumijem. Mozda neko onako da skicira na listu papira koje zaperke ukloniti a koje ostaviti, pa da slika i postavi. Valjda prvi do cvjetne grane da se formira jos jedna grana. Ne valja pustiti da se razgrana kao ovaj moj primjerak dolje na slici
63a653057b48e3f89ff9dd2ea839d34c.jpg

Vise grana vise plodova ali sitnij. Ako sam dobro shvatio, treba ostaviti samo par grana da bi se dobili krupniji plodovi.
Od prosle godine sam poceo da se bavim ovim “sportom”, tako da nemam bas iskustva ali mi se svidja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne treba ti ni jedan zaperak . Na ovoj slici imas cetiri zaperka da uklonis . Naucis samo sta je vrh paradajza i njega ne diras a sve te zaparke uklanjas . Posle seste rodne grane ( gde su cvetovi ) mozes vrh i da uklonis jer stabljika ne moze da odradi ukoliko ti je paradajz na otvorenom . Bolje je imati 20 lepih paradajza po struku nego 100 sitnih . Paradajz je lepo povrce za proizvodnju . Dosta rada i truda njemu treba posvetiti . Jedini problem kod njega je sto je mlitava biljka pa kada krenu bolesti krene i razocarenje .
 
1-Bakar + confidor + slavol
2-Ridomil + decis + neka druga prihrana
3-Alijansa + etiol + slavol
4-Alijansa + neka druga prihrana
Razoren je skroz . Mozda sam i ja u necemu pogresio ☹️ . Evo par slika pa ko predpostavlja sta je u pitanju neka napise .
IMG-20230619-183459.jpg


IMG-20230619-183524-1.jpg


IMG-20230619-183627.jpg
 
Poslednja izmena:
Koja je to sorta i jesi li ti proizvodio rasadu paradajza za sebe ili si rasad kupovao?
 
Rasad kupujem . Kupio sam na dva mesta rasad . Isto je stanje kod oba a imam ih u razlicitim bastama . Sorta paradajza je amati . Godinama ga sadim jer je ubedljivo najukusniji hibrid . Ovo mi se isto javljalo i proslih godina ali mnogo manje . Sada je 50% uvatila ova bolest . Vise ga necu saditi . Jel imate neku preporuku za dobar , otporan a ukusan hibrid koji se gaji na otvorenom ?
 
1-Bakar + confidor + slavol
2-Ridomil + decis + neka druga prihrana
3-Alijansa + etiol + slavol
4-Alijansa + neka druga prihrana
Razoren je skroz . Mozda sam i ja u necemu pogresio ☹️ . Evo par slika pa ko predpostavlja sta je u pitanju neka napise .
IMG-20230619-183459.jpg


IMG-20230619-183524-1.jpg


IMG-20230619-183627.jpg
Ja sam prosle godine a i ove prskao i prskacu samo sa kombinacijom vode,sirovog mleka i sode bikarbone.Verovali meni ili ne,prosle godine
nikakvu bolestinu sa paradajzom nisam imao,znaci nista,dok sam predprosle godine imao slican problem kao i vi.
 
Nazad
Vrh