Парадајз

Можда није. Човек је лепо усликао и виде се смрдибубе.

Tuta absoluta, парадајзов мољац је ноћни лептир који се дању теже уочава.
 
Sta bilo da bilo nakupio sam ih danas tridesetak , olaksalo mi je to sto su se sve koncentrisale na jednu stabljiku ( valjda ih nesto tu privlaci )
 
Koje so ovo gusjenice, i kako protiv njih, osim rucnog skidanja? Koliko je efikasno nocno skidanje pod uv lampom?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Не знам како би било скидати са УВ лампом. Можда би УВ лампа помогла ако се постави скупа са замкама. За неки мањи засад који користите могу се поставити замке у пластичним флашама.



Пчелари користе сличне замке за осе и стршљенове. Тако сам дошао до тога да се сличне замке користе и за различите врсте штетних мува и лептира. Стави се у пластичну флашу компот или нешто слично што већ благо ферментира и дода се нека количина пива. Отвор око 10 – 12 мм се буши на горњој трећини флаше.



Ако имате пчеле, мање се ставља слатке материје јер у замку улази пуно пчела.





Овакве замке треба држати и касно у јесен. Ту се накупи много штетних инсеката (различите врсте совица које су штетне су ноћно активни инсекти). Током јесени, када су вечери већ свежије, прилично ових штеточина улази у замку јер ту тражи и заклон.



Време које и ја памтим је уобичајена сетва биља у свом врту које одбија неке штеточине (моја нана је увек имала у башти различите врсте цвећа што сам ја сматрао глупостима, али сам у ствари ја био глуп – те биљке су имале своју сврху).





Друга опција су инсектициди, али тиме трујете производ. То не бих никада радио. Последице тровања се врло брзо примете и особа која је отрована има теже или блаже последице или су теже уочљиве, али имају опасне последице. Алергијске реакције су уобичајене. После вам кажу да је то ето, „неки вирус“...све је више алергија и болести које су искључиво последица безобзирног тровања хране (што због незнања и **greška, што због профита).
 
Skidati uuc lampom mislim osvijetliti uv scjetloscu da vi se bolje vudjele,a onda ih rucno ukloniti,provlem je primijetiti ih

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ма разумео сам ја да би их скидао уз помоћ УВ лампе, само је проблем да ли ће да статирају да их ухватиш. Мислим да је то Сизифов посао. Такође, не знам да ли је могуће да препознаш баш лептире које ловиш (покушај па види како иде).



Зато мислим да је боље проверити на струковима парадајза има ли залежених јаја или ако наиђеш на гусеницу да је склониш. Колико је мени познато гусенице праве штету а не лептири.
 
Govorim o lovu gusjenuca, zelene boje, koje kad se osvijetle uv lampom,imaju drugaciju boju od lisca
50ef0fe649d022b8cb6f9ecb211e37f3.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ako moze pomoc , na listovima paradajza se u vecem broju pojavile neke sitne musice kao sircetuse ,



treba li necim prskati ili ne ?



jos nesto , sta se pokazalo kao najbolje sredstvo protiv ovih dosadnih puzeva golaca ?
 
Nazad
Vrh