Парадајз

Nisam imao ni ja prosle godine problema . Kise nije bilo dugo pa je paradajz bio strava . U sredu cu da upadnem u paradajz , da sve zarazeno izvadim i oprskacu ga bas sa time sto si ti napisao 👍
 
Sve zavisi i do hibrida . Ali nemoj reci samo da je resenje ovoga problema bilo prskanje na svaka tri dana . Ja sam eto u proseku prskao na 10 dana .
 
Nisam imao ni ja prosle godine problema . Kise nije bilo dugo pa je paradajz bio strava . U sredu cu da upadnem u paradajz , da sve zarazeno izvadim i oprskacu ga bas sa time sto si ti napisao 👍
Probajte ,ali pazite ide 1 litra sirovog domaceg ne kupovnog kravljeg mleka na 10 litara vode i jedna kafena kasicica sode bikarbone.Prska se
jednom u cetiri-pet dana i tako tri-cetiri puta,zatim pauza tj nema prskanja jedno dvadeset do trideset dana(zavisi i od vremena)
Samo molim vas razumite da je ovo moje licno iskustvo i ja sam prezadovoljan rezultatima,dok je na vama da probate(ukoliko zelite naravno) i
vidite dali vam odgovara ili ne.
Sve u svemu neka vam je sretno i bericetno!!
 
e53814bc93c38e0c295835e15df99ea3.jpg

Jesu li to ove cetiri grane sto su porasle od zaperaka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lole,Antraknoza ploda,i meni je tako.Kao sto su ti rekli talokuper sad,trebalo je u cvetu ici sa kvadris,promesa sad je kasno.Karenca 14 dana

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Lole,Antraknoza ploda,i meni je tako.Kao sto su ti rekli talokuper sad,trebalo je u cvetu ici sa kvadris,promesa sad je kasno.Karenca 14 dana

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Da li je ta antraknoza sto i crna pegavost , napada krompir i paradajz , prvo se pojavilo na krompiru a sada je zahvatilo i paradajz.
Ovdje nema talokuper , da li moze nordox 75WG u prvom je 5%bakar jer je prihrana , u ovom drugom je puno veca koncentracija bakra jer je fungicid.
 
Da li je ta antraknoza sto i crna pegavost , napada krompir i paradajz , prvo se pojavilo na krompiru a sada je zahvatilo i paradajz.
Ovdje nema talokuper , da li moze nordox 75WG u prvom je 5%bakar jer je prihrana , u ovom drugom je puno veca koncentracija bakra jer je fungicid.
Nije,prouzrokovači skroz različiti kao i simptomi,mada ja ne bi rekao da je ovo gore antraknoza,jer se ona javlja isključivo na zrelom plodu paradajza i paprike.Ako radiš nordox u paradajzu budi oprezan sa bakrom ako ti je biljka u cvetu.
 
Nasao sam ovdje da se prodaje COPFORT (bakar glukonat) isto folijarno sto bi bilo nesto kao Talokuper.

Prskao sam prije sa nordox i nisam imao problema sa big beef , u uputsvu proizvodjaca pise da se ne prskaju paradajzi malih plodova. Ali to sam jako davno prskao.
A ova bolest se pojavila nejkoliko dana prije i svi se zale da im je napala cak i luk , kod mene prvo krompir pa onda paradajz , simptomi su kao u knjizi , cak ima i crne ovalne krugove po stablu , navodno big beef otporan ali ima na vise od 50% biljaka , napala i plod , ovakav napad jos nisam imao prilike da vidim , zanimljivo imam nekoliko strukova cherry paradajza on je za sad netaknut , moguce jer je kasnije sijan.
 
Poslednja izmena:
E to je i kod mene prvi simpton bio . Crni krug na stabljici . Odmah sam primetio da je dosta uhvaceno strukova sa time . Mozda sam prskanjem to cudo usporio . Ali pre jedno nedelju dana je buknulo . Po meni od takvih strukova nema nista . Ti pisi jel si uspeo da zalecis takve strukove . Inace moje razmisljanje je da to cudo pada sa kisom . Paradajz koji mi je blizu sljiva opstaje . Ali zato zuti lisce na tim sljivama 😡
 
Ово може бити и недостатак гвожђа.
Trulez koja napada plod ali od suprotne strane gdje je peteljka , je nedostatak kalcija , ovo je nesto sasvim drugo, na plodovima je vecinom gdje je peteljka.

Navodno se siri od proslogodisnjih ostataka u povoljnim uvjetima i takodje sporama koje lete , kod mene je prvo bilo na krumpiru a onda na paradajzu , navodno napada i druge biljne.

Ako je a mislim da jeste jer nemam papriku i patlidzan da 100% tvrdim , a cujem koji imaju da je napala i papriku , uzrok je gljivica Alternaria solani, napada paradajz,patlidzan,papriku i krompir i navodno na paradajzu su najvece stete.

Probacu da prskam bakrom ali to je trebalo prije pojave bolesti , pitanje je koliki ce biti efekat.
 
Poslednja izmena:
Lole,Antraknoza ploda,i meni je tako.Kao sto su ti rekli talokuper sad,trebalo je u cvetu ici sa kvadris,promesa sad je kasno.Karenca 14 dana

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
Prskao cetiri puta sa moximate wp 725,sad zadnji put sa ekveisen,posto vec ima po koji zreo. Juce uradio sa talocuper, pa ce mo da vidimo.
 
Posadio sam ove godine niski paradajz ''GALILEA ".Da li mu treba uklanjati zaperke i da li da ga pustim da raste kao zbun ili da mu ostavim jedno stablo ?
 
Nazad
Vrh