Јунице "из увоза"

Hvala kolege, Bože zdravlja pa i kod vas da bude nešto slično. Vidno je steona, ali još uvek nisam dobio papire i nemam podatke o pojedinostima.
 
Danas nam jave da se raspusta karantin i da organizujemo prevoz junica za danas ili sutra, ponesemo pare za osiguranje i krenemo po njih, kad poslije sat zovu i kazu da je odlozena podjela za sedam dana jer kancelarija za veterinarstvo ne radi iducih dana i nemoze se izvrsiti raspustanje karantina....
 
Danas nam jave da se raspusta karantin i da organizujemo prevoz junica za danas ili sutra, ponesemo pare za osiguranje i krenemo po njih, kad poslije sat zovu i kazu da je odlozena podjela za sedam dana jer kancelarija za veterinarstvo ne radi iducih dana i nemoze se izvrsiti raspustanje karantina....
Zemljak,
jel mozes malo to pojasnit?Od koga dobijate ili kupujete te junice iz uvoza?
Koja je rasa i odakle zu te junice?
Hvala i nek je sa srecom...::novac::
 
Zemljak,
jel mozes malo to pojasnit?Od koga dobijate ili kupujete te junice iz uvoza?
Koja je rasa i odakle zu te junice?
Hvala i nek je sa srecom...::novac::
Hvala, hvala. Evo junice stigle jutros u 3h, i smjestio ih u stalu (zasto tako kasno, duga prica..). Junice je uvezao Mlijekoprodukt, HF rasa iz Njemacke, cijena sa PDV-om 4905 KM, plus osiguranje 169 KM. Uvezeno je 296 junica od kojih je izdvojeno 15 kom koje su ispustene i zaostale u karantinu, a ove ostale su na oko dosta dobre junice, dobra kondicija, zdrave. Ja sam zadovoljan sa svojih 6 komada, nisam jos dobio pedigre pa tako da neznam genetiku, ali nas uvjeravaju da su od dobrih potomaka.
 
Hvala, hvala. Evo junice stigle jutros u 3h, i smjestio ih u stalu (zasto tako kasno, duga prica..). Junice je uvezao Mlijekoprodukt, HF rasa iz Njemacke, cijena sa PDV-om 4905 KM, plus osiguranje 169 KM. Uvezeno je 296 junica od kojih je izdvojeno 15 kom koje su ispustene i zaostale u karantinu, a ove ostale su na oko dosta dobre junice, dobra kondicija, zdrave. Ja sam zadovoljan sa svojih 6 komada, nisam jos dobio pedigre pa tako da neznam genetiku, ali nas uvjeravaju da su od dobrih potomaka.
Neka su ti sa srecom.
 
Hvala, hvala. Evo junice stigle jutros u 3h, i smjestio ih u stalu (zasto tako kasno, duga prica..). Junice je uvezao Mlijekoprodukt, HF rasa iz Njemacke, cijena sa PDV-om 4905 KM, plus osiguranje 169 KM. Uvezeno je 296 junica od kojih je izdvojeno 15 kom koje su ispustene i zaostale u karantinu, a ove ostale su na oko dosta dobre junice, dobra kondicija, zdrave. Ja sam zadovoljan sa svojih 6 komada, nisam jos dobio pedigre pa tako da neznam genetiku, ali nas uvjeravaju da su od dobrih potomaka.
Neka je sa srecom da se brzo isplate i zaradio dosta::novac:::ppozdrav:
 
Djendrag dobro ti došle i kod tebe uživale,zdrave bile,podmladak imale i kvalitetno mleko davale :ppozdrav:!
 
Na raspodeli u Kraljevu dobio sam jednu svabicu,otac Homorry. Teli se krajem juna,osemenjena sa Murai. Na Spermexu sam pogledao karakteristike ovih bikova i ne izgleda loše, videcemo sta ce biti. Inace tamno crvene je boje.
 
milane81 nek ti je sa srecom! da se kod tebe oteli bar 16 puta,pa posle mozes i da je PRODAS.eh kamo lepe srece da nasa opstina ima ,sluha,za nas koji volimo zivotinje pa da i ona deli junice ali....sta reci dalje?!
 
Noćas se otelila junica iz Nemačke. Jutros sam našao tele (muško) u kanalu, pored njega posteljica. Nije se opirala muži, tele zadojeno i sada spava.
 
Nazad
Vrh