Žetva 2013.g

JA necu da zurim neka prodje jos koji dan pa polako krecem... Oko 3-4 krecem ako dozvoli vreme...
 
Ja danas merio apacha 16% andinu 21% i pobedu 17,4% dok prodje kroz kombajn dodaj jos 2-3% nema sanse da se vrse do ponedeljka,utorka.
 
Vidi se i po garderobi a i po nebu koliko je dan za vršaja.Dobro ste počeli : nisko ,uredno ,domaćinski.
 
Oko 3 sata popodne kolega probao simonidu u delu atara gde je kiša samo poprskala.Vlaga 16%.
 
Ja danas probao sortu srpanjku i Luciju ma nema pojma da se vrši vlaga 16%, ali rukom ubrano i otrebito nije išlo kroz kombajn, kolega zakosio danas kod sebe Luciju isto bilo je 14,8 pa su stali i čekali e sad dal su jos vršili ne znam standard je 14,5 kod nas !
Mozda sutra probat pa cemo vidit !
 
Ćale je danas kosio, vlaga od 15,6% do 16%, sorta Simonida. Ide na kućno sušenje koji dan, pa će u silos. Sutra nastavak.
 
Ćale je danas kosio, vlaga od 15,6% do 16%, sorta Simonida. Ide na kućno sušenje koji dan, pa će u silos. Sutra nastavak.
Kad se ima kuci susara,onda je lako vikati,ej ljudi skidajte...
Negde 2005 sam zbog svoje ishitrenosti nakosio prikolicu,malo manje od 3t,psenice,koja je tada imala oko 19% vlage.
Ostavio sam je u supi na prikolicu i 2 nedelje lopatao,da bi joj vlaga spala za to vreme za cela 2 %,od tada nikada vise ne kosim sa velikom vlagom.
Niko od boga nije oteo,pa necu ni ja.
 
NS 40 vlaga 13% hektolitar 75. Prinos 3.2 tone po kj. Nebi bilo dobro da jos jednom pokisne.
attachment.php
 
Nazad
Vrh