Žetva 2010

Agonija se nastavlja...skinuto danas 5 kj Renesanse. JUS 12600kg. vlaga je bila 14,8, hl 74, a primese 4,5.
 
Ovogodisnje kosenje zita...
n5lvtl.jpg

Inace ovo je moj "gazda"... (tata) :haha:
9lapox.jpg

250thlg.jpg

Prinosi su iznenadjujuce dobri, spram toga kako je izgledala psenica, nismo merili jer sve ostavljemo kuci, ali onako odokativno... Bio sam u redu za istresanje, ali kad je tata cuo koliko odbijaju za hektolitar ispod 74, zove me da teram kuci... I nista iz reda i teraj, nadamo se boljoj ceni... :ppozdrav:
 
Kod mene je juce ovrseno 5 jutara, sorta liljana, prinos 2800 kg po jutru.
vlagu jos ne znam tacno ali bice oko 15 % , ako bude 15 onda na susenje skidaju 5 % ::lose::
ne secam se da je toga bilo proslih godina. :sta:
 
Pa , vi svi imate solidne prinose.....kod nas od 1500-2500 kg po kj. hektolitar danas ispod 72 ::lose::
 
Mi smo juce i danas skinuli pola psenice zasad je prinos ovakav: Ljiljana .vlaga 13.5,hektolitar 76.8 i prinos 3.2t po jutru,Apach,vlaga 13.2,hektolitar 73.8 i prinos 3.6t po jutru,to je zasad sto smo skinuli a za kasnije cemo videti... :D :cool:
 
Moj prinos do sada 55800 kg,nije JUS, na 30 kj(ovo je sa 18 kj a 12 je još u vodi).Danas smo pokosili sve što je moglo.
 
Ipak je apač dao neki prinos sa obzirom na sve, jedino što sam čuo od mnogih da im je mali hektolitar ....
 
I kod mene,pobeda,renesansa prinos od 25-27 mc,apac 33-35 mc/kj sa potpuno istom agrotehnikom.
 
zorancile je napisao(la):
Znači sa istom agrotehnikom više rodi apač?
Kod mene je bukvalno isti prinos apača i ostalih sorti ali mu je hektolitar mali pa će kad mi odbiju na kvalitet prinos biti manji.
 
Ja sam kosio apač stricu, na izgled mi nije delovao kao da ima velik prinos, nije gust i lako se kosio, kad smo izračunali koliko je pokošeno izašlo je 29,5 metara po kj (hektolitar 72).
 
I prekjuce bila sorta "Pesma" 27mc/kj i danas sorta Pesma,30mc/kj(ova njiva je predusev kukuruz a prekjuce suncokret)?! Nije lose....
 
U Bavanistu u silosu,odakle je Pidikanac,ne primaju apac,brasno od njega ne valja,ja tako cuo danas od kombajnera,imaju neku masinu i proveravaju da li je apac ili druga sorta!!
 
kod mene apac 73-74 hektolitar, prinos 5t/h. u mom kraju niko nema 76 hektolitar, tako da nam nece primiti u otkupu za robne rezerve. izgleda da necemo zadovoljiti standard za otkup.
 
Zar mislite da ce svima i otkupiti psenicu za robne rezerve?

Cisto sumnjam. Kao i svugde i tu ce biti velike muvacine, i samo ce odabrani proci. ::lose::

Nije tu samo hektolitar problem.
 
kod nas zetva pri kraju, danas smo vrsili psenicu u Pavlovcima i na otkupnom mestu vulin-komerca istaknuta cena 13 din. moje misljenje da je cena za robne rezerve niska :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh