Šta ste radili danas u plasteniku?

Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Cime vrsis dezinfekciju.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

sad 3% formalin, pošto su u pitanju predmeti, alatke, najlon, i stolovi, ali moze i zemlja mada ja nikad nisam to radio jer je to agresivno sredstvo u svakom smislu i iz zemlje teško se isparava. to moze sa basamidom, ili vodenom parom, mada i to moze da napravi štete... :udri:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Najzdraviji najjevtiniji inajlaksi nacin za dezinfekciju zemljista u plasteniku
U julu mesecu prazan plastenik dobro zaliti i natopiti vodom.Posle toga celu povrsinu plastenika prekriti folijom i zatvoriti plastenik i ostaviti ga da stoji jedno mesec dana. :D
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Ja sam danas pikirala paradajz jel ima 2 stalna lista .Drugi put sam ga zalila sa previkjur .Malo je bledji pojedini listovi zbog nedostatka sunca al nadam se boljem vremenu.Valjda ce biti sve uredu.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Ja sam danas zalio rasadu po drugi put. Paprika je posijana preključe a danas je klica već krenula.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

dal bi neko mogao da mi kaze kad treba da dam prihranu paradajzu , ima 4 dana da je nikao i nema jos stalne listove ,dal da cekam jos ili?
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Danas zavrsio varenje vrata na rasadniku i ofarbao ih
Post je spojen: [time]1297434373[/time]
_________________________________________________
radujko je napisao(la):
dal bi neko mogao da mi kaze kad treba da dam prihranu paradajzu , ima 4 dana da je nikao i nema jos stalne listove ,dal da cekam jos ili?
Nemoras zuriti sa prihranom ali obavezno previkur
:ppozdrav:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

listovi su mi nekako svetlo zeleni i zuti tj kotiledoni a posadio sam u kontejnere i a supstrat je neki spanski proizvodjac pa zbog toga pitam dal mozda treba neka prihrana a da vrsta paradajza je BIG BEEF
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

radujko je napisao(la):
listovi su mi nekako svetlo zeleni i zuti tj kotiledoni a posadio sam u kontejnere i a supstrat je neki spanski proizvodjac pa zbog toga pitam dal mozda treba neka prihrana a da vrsta paradajza je BIG BEEF
samo posle treceg lista :cao:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Pa povrtari danas slabo aktivnosti na forumu.Ja sam danas zalivao rasad,crni luk i salatu i pravio novi rasadnik za papriku i paradajz.Dosta posla e videcemo kakvi ce biti rezultati!
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Pozdrav svima,

Novi sam na ovom forumu, a i novi svezi poljoprivrednik.

Podigao sam plastenik od 2000m2 sa 4m visine zida i 7m ukupne visine sa duplom folijon na naduvavanje.

Danas saam poceo da pripremam zemlju riljanjem.

Pa imam pitanje da li je to bolje ili da sam angazovao nekog sa traktorom?

Cuo sam da se ovako bolje usitni zemlja a i cistim je od kamencica i raznih sitnica.

Izgleda da nisi procitao pravila na forumu prilikom registracije prvo se predstavis u temi ko si ,sta si ,cime se bavis ,ako ne mozes da snadjes onda prati link http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 P.S Topalovic
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Danas samo obiđoh i ništa ne uradih. Sve je OK :D
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Pošto se posle silnih mrazeva konačno pojavilo sunce malo je krenulo pod plastikom. Naravno krenule su i muke. Možda nije pravo mesto za pitanja i pomoć (koja mi je itekako potrebna) ali po ko zna koji put imam isti problem. Salata koju sam već počeo da sečem i prodajem počinje da trune !! Pojavljuje se neka trulež po obodima unutrašnjih listova koji se uvijaju u glavicu i širi iznutra. Koren i spoljni listovi su zdravi! Redovno je provetravano i tretirano čak SUMILEXOM dva puta. Šta je to i kako da se borim sa tim. Evo i slikica. Inače na nekoliko mesta sam primetio da su mi mravi pojeli koren (ceo!!) salate i ostala samo rupa sa listovima okolo !!
28ulpn9.jpg
r01sbc.jpg
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

ja danas završio sejanje paradajza u kontajnere,pa sad kako mu bude ...valjda će biti :cool:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Krenula je sadnja.Danas sam posadio jedan plastemik paradajza.Sorta je Viva i rasad jje dosta dobar.malo mi je pobegao u visinu ali nista strasno bio je u toplijem delu plastenika.Nadam se dobroj i isplativoj berbi. ::novac:: :cool:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

JuRa dali imas grejanje.Ja sam hteo da sadim ali bojim se ovog zahladjenja od nedelje najavljuju niske temperature.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Ne nemam grejanje u plastenicima,da imam bilo bi sve posadjeno pre 2 nedelje.Imam zavesu i preko paradajza ce ici agril i to je to.Koliko ja znam u ponedeljak ujutru javljaju za -2 a vec od utorka ide toplije.Krastavac necu jos jer je on osetjliviji od paradajzai dugo pamti kada nazebe. :cool:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

ja danas napravio gredice u dva plastenika ,postavio crijeva i zategao foliju....koja mi je sad ispala uska....digao sam gredice 35 cm...sutra idemo dalje
 
Nazad
Vrh