Šta ste radili danas u plasteniku?

Odg: sta ste radili danas u plasteniku

vezivali krastavce na spalir i spremali robu za PIDZU! :haha: :haha:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

zavrsili tackanje paradajiza i vezivanje krastavaca na spalir je gotovo prskao buraniju i spremali tikvice za pijac
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Odmaram, sreća što ide 1.maj, zatim slave. Prodali svu salatu, mladi luk, špinat. Tikvice, krastavci idu. Danas neću da radim, neću ništa. :spavam:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Opet moja pitanja pocetnicka,al sta cu kad sam takav

Posto sve sam pravim tako cu i plastenik ,ali me interesuje da li ima logike pokretati plastenik koji je sirok 4m,dug 5,5m i visok 2,2 ,odnosno da li mogu ja imati tu povrca licne potrebei sta mi preporucujete sijati??'
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

u njega se sve moze sejati sve kao i u veliki zavisi sta ces da gajis i sta volis od povrca obicno je to paradajiz i krastavac a mozes sta pozelis
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

delboj je napisao(la):
i ja sam pocetnik pa nemojte zamerit na za vas glupim pitanjima.
inace svaka cast i za forum a i za vas koji dobro radite (vidi se po slikama).
ovih dana (danas me :kisa: zeznula) montiram plastenik 24*5 m a verujte da mi je znanje blizu 0.
pa ako moze neki savet, predlog, sta bi moglo u skorije vreme da se seje ili kad je sledeci termin za neku setvu.
hvala unapred
nemas potrebe pisati na dva mesta isti tekst ko god otvori rubriku vidi kad je nova poruka napisana
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

:cool: Danas se promolilo sunce posle ovog zahlađenja i kišurine. Iskoristio sam to da prehranim folijarno i preventivno zaštitim poliramom i antrakolom (odvojeno naravno) Inače kad sam pogledao svoj poslednji post vidim da je od 21.04. paprika babura sa prvog cveta dogurala do plodova veličine od 60 grama (može malo i da se proba) na V i zamecima na prvom i drugom spratu. Paradajz ima 4-5 izbačenih grančica, visine je oko 130-140 cm i plodovi su od 50-60 gr na prvoj do zametaka na trećoj. Ako posluži sunce možda bude nešto da se bere za jedno tri nedelje.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

otkopavali ostatke od folije :ppozdrav:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

:bravo: Paprika babura prispela !!! Prosečno od 140-160 g ( za 8-9 dana udvostručila je težinu) Danas nisam nosio na pijac (kišššaaa) al za subotu i nedelju ide sigurno. Cena na pijaci kod preprodavaca, samo jedan je imao baburu , je 50 din za komad. Ako krenem sa 30 po kom biće dobar start.Paradajz je počeo ponegda da beli, treba mu sunca da krene brže da zri. Biće i to. :cao:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Vezao paprike! Prva berba je bila u subotu,a sutra druga....ako Bog da ,da i ova kišurina stane ,treća će biti najbolja.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

ja cu krenem ovih dana da povezem paprike pa sledi pitanje kako vezujes papriku u plasteniku od V dva kanapa za svaku granu jedan ili samo jedan za obe grane postavi sliku
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

profan je napisao(la):
:bravo: Paprika babura prispela !!! Prosečno od 140-160 g ( za 8-9 dana udvostručila je težinu) Danas nisam nosio na pijac (kišššaaa) al za subotu i nedelju ide sigurno. Cena na pijaci kod preprodavaca, samo jedan je imao baburu , je 50 din za komad. Ako krenem sa 30 po kom biće dobar start.Paradajz je počeo ponegda da beli, treba mu sunca da krene brže da zri. Biće i to. :cao:
sa cim si je prihranio pa ti je za tako kratko vreme udvostrucila
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Prehranjujem standardno kompleksnim đubrivima i između dodam kalcijum, ali sam i proletos dobro nađubrio živinskim stajnjakom.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

kalcijum samo u pocetku dajes ili non stop
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Kalcijum dajem jednom nedeljno, između dve prihrane đubrivom. Dajem ga preko lista. On povećava čvrstinu ploda i sprečava oštećenja od sunca . Inače nemože se mešati sa komleksnim jer su kalcijum i kalijum u suprotnosti.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Kako se ne može miješati kad postoje gotove kombinacije i to vrlo dobre? Ja na primjer koristim 14-7-14+14 CaO
U suštini takvim gnojivom jedino i gnojim i pokazalo se izvanredno. Odjenom se rješava i dušik i kalij i kalcij. Fosfor je i ovako sporedna stavka jer ga u tlu uvijek ima više nego je potrebno. Naravno ako se redovito gnoji, a ne svake prijestupne :D
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Verovatno je Ca poreklpm iz Hlorida.

Postoje i kod nas NPK + Ca formulacije (fabricke) ali ako ti sam pomesas (osim u jako malim koncentracijama 0.1%) dolazi do reakcije i talozenja
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Vidim da odavno niko ne piše na ovu temu!
ja sam danas dezinfikovao stolove za rasad! počinje sezona :D :sreca:
 
Nazad
Vrh