Šta ste radili danas?Sedmi deo...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas bio sa kolegama u RES Trade-u na prezentaciji sistema za navođenje (u okviru nastave). Sve je bilo fino, samo su me iznenadili što nam nisu dali majice/kačkete i krš prospekata već samo po notes i hemijsku, ali ajde. Kriza je. :p

Evo par sličica koje smo napravili dok smo čekali da se svi skupe. A zadnje dve slike sam uzeo iz fajlova prezentacije. Ko me dovoljno dobro poznaje, znaće zbog kog detalja sam ih izdvojio. :D
Imam i sliku i filmić IMT-a opremljenog JD-ovim sistemom za navođenje, ali nisam dobio dopuštenje od vlasnika da ih postavim...

Taj sistem koji se vidi na zadnje dve slike je tzv. GreenStar Lightbar i dobar je samo za održavanje prave linije prilikom rada. LED diode pokazuju koliko odstupamo od pravolinijskog kretanja (svaka pojedinačna dioda koja se upali znači da je odstupanje po 10 cm u tu stranu). Cena mu je 1250 evra bez PDV-a.

















JD oprema na... Pogodite kom traktoru! :D



 
Skoro nista! Izvuko cisternu osoke, bio po NPK 3x15, sutra razbacivanje i sledece nedelje moze u oranje.
 
Ovakav kombajn JD T550 meni vrsi žito i kukuruz sve pohvale za njega.......Ja sam danas isekao o slozio drva
2irx79i.jpg

2cp6qhd.jpg
 
završio konačno onu kardanku prikolicu , slike u mojoj temi

panonstib je napisao(la):
@savoris
Da li i ta mera spada u ubedjivanje? :sta:
ta mjera je samo zadovoljstvo , hoće uticati edukativno ostavljam drugoj strani da odluči :haha:
zavisi od količine batina , sve što više slomiš idiota više će sutra da te poštuje , PROVJERENO ::namigivanje::
 
Sejao zito al rucno na jednoj malenoj parcelici od 12 ari pa zavukao spremacem. Sejem kao nordetka tacno u bocu . 40 kg na tu povrsinu .
 
Vratio se iz Čačka, našao muzičku školu, obavio poslove, seo u kafanicu sa prijateljima, zamezili, popili i kući... :D
 
prepodne bio na skidanje ogleda kukuruza kod OZZ Žunji-Silak 40 hibrida od 9 kuća o rezultatima za koji dan , popodne istovarali kukuruz
 
Menjao creva za vodu na kolima, pa se zeznam povučem iz hladnjaka i popijem antifriz, ceo dan oću da umrem :zli: :zli: :zli: Posle skinuo alnaser na yugu, teško jutri pali pa je otišao na remont, posle imao goste, sad ih ispratio, druge očekujem, a ujutru na Vašar u Kotražu da vidim kakva je ponuda i cena stoke. ::namigivanje::
 
isprobavao onu kardansku prikolicu :D super ekstra zadovoljan :D :D :D
a ujedno sam probao i motorku onu glomaznu :D super ekstra zadovoljan :D :D :D

sretan sam k'o novao godina , odo' u kafanu pod hitno :ppozdrav:
 
Prao Fergusone,sejalicu, rasturac vestaka i tanjiracu, gotovo za ovu godinu sto se tice zita. Posejano tek toliko da imamo dovoljno slame. Posle zakacio plug za 1221 i podesio ga, pa sutra na probu. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh