Šta će raditi poljoprivrednici 16.marta 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
...etooo...jel vidiš da niš ne boli kad lepo priznaš da si autonomaš ???...onda čovek ne može da zameri ni tebi, ni tebi sličnima, pizmu na nesretnike iz centralnog dela države...
Nije mi namjera upuštati se u političku debatu u Srbiji, pogotovo što sam iz Bosne, ali bih ovdje iskazao svoje razočaranje u nekoga za koga sam mislio da je prije svega intelektualac sa demokratskim uvjerenjima, a time i prirodno određenom dozom liberalnog razmišljanja. Sama činjenica da na ozbiljan način koristiš pogrdni naziv „autonomaš“, mnogo toga govori. Svaki intelektualac koji se na bilo koji način stavlja u službu vlasti, koja manipuliše svojim građanima na taj način, prestaje to biti i svrstava se u onu za društvo tako pogubeljnu grupu inteligencije. Pravi izraz je legitimna demokratska težnja nekog dijela države ili regiona za određenim stepenom samostalnosti odlučivanja, koji onda može da dostigne i neki viši nivo koji se naziva autonomija, a pogotovo što je taj status već postojao pa mu je on krajnje nedemokratskim metodama prisilno oduzet. Različiti su oblici organizovanaja države koja može da bude konfederacija, federacija, država sa autonomnim pokrajinama, kantonima, regijama sa određenim stepenom samostalnosti u određenim pitanjima i sl.. Sve je to masovno prisutno u najvećem broju država na ovoj planeti i ništa od toga ni jednoj od njih ne oduzima od državnosti. Druga je stvar što bi svaka šuša koja se dočepa vlasti htjela što veći komad zemlje i što veći broj podanika koji ga slijepo slušaju kako bi ih lakše mogao isisavati i na svemu tome još više graditi svoju moć, i sebi pridavati nebesko značenje. Sa nekog ljudskog aspekta mi još čudno djeluje i ovo u citatu, pa mi nije jasno kako nisi u stanju da pogledaš i drugu stranu medalje...
...onda čovek ne može da zameri ni tebi, ni tebi sličnima, pizmu na nesretnike iz centralnog dela države...
Nemam zablude da u nekoj konkretnoj relaciji ovako nešto ne postoji, ali mi sva moja životna i neživotna iskustva govore da u najvećem broju slučajeva ova "pizma" bude više izražena kod većine nego kod manjine, jer većina čini vlast a vlast manipulacijom ili željom za održanjem uređenja koje joj odgovara nastoji tu pizmu stvoriti kod običnog čovjeka, koji onda i formalno osigurava legitimnost provođenja oblika vladavine ili zacrtanih ciljeva. Svi smo mi nesretnici na jako sličan način, bez obzira na region, ideju, želju ili namjeru...prije svega u socijalnom pa u demokratskom pogledu.
Na kraju si još i ovim začinio...
...dobro, dobro..vežbaj, vežbaj za saslušanje kod istražnog sudije...samo vežbaj...
Uvodiš verbalni delikt na mišljenje i razmišljanje. Ideja i samostalno razmišljanje, svojom glavom, pa čak i bez ikakvog konkretnog djelovanja jeste ono čega se nedemokratska i apsolutistička vlast najviše boji. Kreni malo istraživati istoriju čovječanstva, možeš i od Sokrata i stare grčke, pa će ti mnoge stvari biti jasnije...:ppozdrav:
 
Гледај овог Сократа изнад,сунце ти омашио си форум сто посто..А ово аутономаши,немам ништа против,ал то је узалудно плаћање дуплих плата политичарима...то је зрело за укидање само тако,нека пребаце главни град у суботицу ако хоће.нека председник буде Словак из Падине,није битно,сви ти политичари су исти лоповчине,дал у Нс или Бг....А ако шта ће паори радити 16,свако за себе као и што досад раде,ја гласам за Палму...једини паметан политичар у Србији,то се види кад се оде у Јагодину...а за изборе у Рс гласам за Додика.ето.
 
Predpostavljam da ću (posle 16.03.2014) ići da registrujem presu, tanjiraču da tražim da zaposlim knjigovođu da se hranim GMO hranom da svoje proizvode prodajem po vrlo smešnim cenama kako bi bio konkurentan na svetskom tržištu. Imam još toga u planu ali da ne dužim. :veseljak::
 
Гледај овог Сократа изнад,сунце ти омашио си форум сто посто..А ово аутономаши,немам ништа против,ал то је узалудно плаћање дуплих плата политичарима...то је зрело за укидање само тако,нека пребаце главни град у суботицу ако хоће.нека председник буде Словак из Падине,није битно,сви ти политичари су исти лоповчине,дал у Нс или Бг....А ако шта ће паори радити 16,свако за себе као и што досад раде,ја гласам за Палму...једини паметан политичар у Србији,то се види кад се оде у Јагодину...а за изборе у Рс гласам за Додика.ето.

Mislim da bi prvo trebao da se izjasnis koje drzave si ti gradjanin. Palma u Jagodini svoju snagu verovatno crpi iz Kolubare inace odakle bi imao te pare da pravi drzavu u drzavi. Verovatno od opstinskog samodoprinosa. Za Dodika ne znam jer covek je iz susedne drzave i sta radi neka brinu tamo.
 
Ja mislim da ću najverovatnije kao i velika toga dana, red slaninice - red belog luka i tako nadalje. :haha:

Odem čisto do glasačkog mesta da pozaokružujem sve kandidate na glasačkom listiću. (čisto da mi ne ukradu glas)
 
:riba: ovaj drugi je posten.

За таквог истог би гласао и у Србији,бар знам ове године нећу имати субвенцију ал ћу имати оно своје и бити свој на своме...од тога се креће...

за цоци064 имам двојно држављанство,изјаснио сам се милион пута само треба читати...Палма своју снагу црпи јер је дете са села,и неке ствари поштује,не кажем да не краде,вероватно краде на нечему,ал барем помаже свом народу,отвара радна места,људи раде имају плату,да живе,форсира нежење да се жене да стварају породице,спречава белу кугу,помаже сточарима,студентима,омладини..ЈЕЛ НАМ ТРЕБА НЕШТО ВИШЕ..не рекламирам га,нисам у ниједној странци,то је моје виђење њега и то се да видети на делу у Јагодини која је једно велико градилиште.
И да немој да мислиш да имам нешто против тебе,ја све људе поштујем,добар човек је добар човек па ко год и шта год био.једноставно мишљења нам се не слажу,а нажалост твоје је лоше по Србију
 
Poslednja izmena:
Evo da se i moja malenkost malo priključi diskusiji i iznesem svoje viđenje naše političke scene i dešavanja u ovoj predizbornoj kampanji.Verovao sam da ćemo posle 5-og oktobra da krenemo napred,doduše bilo je malo pomaka ali je kratko trajalo temo negde do 2004-e.posle konstantan pad standarda a rast troškova iz godine u godinu sve veći.Hvala Bogu i onom ko je izmislio internet pa čovek može svašta da pročita i sam donese neki zaključak bez toga da mu neko nametne mišljenje.Kao razuman čovek verujem da je i većina članova ovog foruma isto a koji se bave poljoprovredom bilo kao osnovnom delatnošću bilo da dopun kćni budžet vidi i zna da je proizvodnja hrane budućnost što znaju i ovi naši političari ali ne umeju da vode državu jer nisu nikakvi domaćini.Ponašaju se prema zemlji kao prema neželjenom nasledstvu,sve žele da poštopoto prodaju ,da zbrinu sebe i svoje a za ostale ih baš briga .Sa tim ciljem i rade sve što rade jer da je nama pameti da se složimo samo reg polj.gaz. po2 glasa to je 800000 glasova ili na prošlu izlaznost više od trećine parlamenta ,to oni znaju pa zato i unose neslogu ne samo među seljacima nego imeđu radnicima.Kreteni na političkoj sceni ne dozvoljavaju da iko pametniji od njih (a pametniji je svaki dobar domaćin) nemože da se probije u medije jer oni imaju sve poluge upravljanja u svojim rukama,samo su izgleda zaboravili da je batina kod naroda pa makar i kao glas na izborima ,tako da ovi što neće da izađu ili će da prekriže listić samo će pomoći ovima do sada da i dalje žuljaju skupštinske klupe a bez volje i želje da išta promene na bolje za građane Zato kolege poljoprivrednici izađite na izbore i glasaje. Ako vam je bilo dobro do sada vi ne menjajte ništa a ako nije imate izbor ,glasajte za nekog ko do sada nije bio u vlasti ,ko nas nije lagao. Nek mi neko ne zameri ja glasam za Dveri.Al sam sklepo rimu.:osmeh: :ppozdrav:
 
Verovatno Dveri....

Drugi su nejasni SRS,DSS....

Ostali su reciklirani.....vise mi lice na politicki bućkuriš.....imaju istu politiku koja nas je i dovela do bankrota...po meni pogubnu za nase interese.....
A u interesu stranog kapitala....
 
Evo da se i moja malenkost malo priključi diskusiji i iznesem svoje viđenje naše političke scene i dešavanja u ovoj predizbornoj kampanji.Verovao sam da ćemo posle 5-og oktobra da krenemo napred,doduše bilo je malo pomaka ali je kratko trajalo temo negde do 2004-e.posle konstantan pad standarda a rast troškova iz godine u godinu sve veći.Hvala Bogu i onom ko je izmislio internet pa čovek može svašta da pročita i sam donese neki zaključak bez toga da mu neko nametne mišljenje.Kao razuman čovek verujem da je i većina članova ovog foruma isto a koji se bave poljoprovredom bilo kao osnovnom delatnošću bilo da dopun kćni budžet vidi i zna da je proizvodnja hrane budućnost što znaju i ovi naši političari ali ne umeju da vode državu jer nisu nikakvi domaćini.Ponašaju se prema zemlji kao prema neželjenom nasledstvu,sve žele da poštopoto prodaju ,da zbrinu sebe i svoje a za ostale ih baš briga .Sa tim ciljem i rade sve što rade jer da je nama pameti da se složimo samo reg polj.gaz. po2 glasa to je 800000 glasova ili na prošlu izlaznost više od trećine parlamenta ,to oni znaju pa zato i unose neslogu ne samo među seljacima nego imeđu radnicima.Kreteni na političkoj sceni ne dozvoljavaju da iko pametniji od njih (a pametniji je svaki dobar domaćin) nemože da se probije u medije jer oni imaju sve poluge upravljanja u svojim rukama,samo su izgleda zaboravili da je batina kod naroda pa makar i kao glas na izborima ,tako da ovi što neće da izađu ili će da prekriže listić samo će pomoći ovima do sada da i dalje žuljaju skupštinske klupe a bez volje i želje da išta promene na bolje za građane Zato kolege poljoprivrednici izađite na izbore i glasaje. Ako vam je bilo dobro do sada vi ne menjajte ništa a ako nije imate izbor ,glasajte za nekog ko do sada nije bio u vlasti ,ko nas nije lagao. Nek mi neko ne zameri ja glasam za Dveri.Al sam sklepo rimu.:osmeh: :ppozdrav:
Potpuno se slažem i ja ću za njih u stvari i nemam za koga drugog
Srbiji je potrebna jaka stranka poljoprivrednika koja bi činila dobar procenat parlamenta i zastupala interese porodičnog poljoprivrednog domaćinstva
 
Necu da glasam 16 marta jer su svi oni slicni. Pogotovu ne bih glasao Cedu, copavog Canka,,, pokazali su se svi oni predodnih godina. Da se glasa Dodok u drzavi Srbiji izasao bih na glasanje bez razmisljanja. Ma sta pisali za njega bar se covek bori da Srbi u RS prezive. Kamo srece da ima jedan takav u Srbiji sigurno bih bilo drugarcije.
 
За таквог истог би гласао и у Србији,бар знам ове године нећу имати субвенцију ал ћу имати оно своје и бити свој на своме...од тога се креће...

за цоци064 имам двојно држављанство,изјаснио сам се милион пута само треба читати...Палма своју снагу црпи јер је дете са села,и неке ствари поштује,не кажем да не краде,вероватно краде на нечему,ал барем помаже свом народу,отвара радна места,људи раде имају плату,да живе,форсира нежење да се жене да стварају породице,спречава белу кугу,помаже сточарима,студентима,омладини..ЈЕЛ НАМ ТРЕБА НЕШТО ВИШЕ..не рекламирам га,нисам у ниједној странци,то је моје виђење њега и то се да видети на делу у Јагодини која је једно велико градилиште.
И да немој да мислиш да имам нешто против тебе,ја све људе поштујем,добар човек је добар човек па ко год и шта год био.једноставно мишљења нам се не слажу,а нажалост твоје је лоше по Србију
Naj zalosnije je to sto vi sa dvojnim drzavljansrvima znaci bilo cija dva pasosa hocete da krojite kapu ljudima koji su vezani za ovu nasu napacenu zemlju. Sad ste ovde, a sutra ako vam nesto ne odgovara vi ste gradjani druge zemlje. Ja za razliku od tebe ovo drzavljanstvo imam 50 godina, a moji preci su ovde ko zna od kad. Hvalite Dodika zato sto vas jos uvek doji nekim nacionalnim zanosom koji nam se vec sto puta lupio o glavu. Zato me interesuje samo ekonomija, prosperitet,bolji zivot. Toga je bilo pre tridesetak godina kada je Vojvodina bila uvazavana kao razvijen region sa vrlo visokim nacionalnim dohodkom. Velik deo tog kolaca odlazio je za nerazvijene krajeve, ali i neka je. Moglo se , a i bili smo pitani. Sad nam iz oka otimaju. Prodali su Naftagas Vojvodjansku firmu, prodaju Vojvodjansku zemlju, a Vojvodjani zavrsavaju u narodnim kuhinjama. Smeta nam to gospodine jer nase varosi nikad nisu smrdile na Tursku kasabu loj i baklavu i kad smo bili pod ropstvom to je ipak bilo malo civilizovanije pa je taj trag ostao do danas. Kad ti dodje losiji i postavlja svoja pravila to smeta...
 
Bio bi I ti zadojen nacionalizmom da ti se daleko bilo, pucalo oko kuce. Cisto sumljam da u tim prodajama firmi ne ucestvuje Pajtic I kompanija koji povlace konce iz NS.
 
Naj zalosnije je to sto vi sa dvojnim drzavljansrvima znaci bilo cija dva pasosa hocete da krojite kapu ljudima koji su vezani za ovu nasu napacenu zemlju. Sad ste ovde, a sutra ako vam nesto ne odgovara vi ste gradjani druge zemlje. Ja za razliku od tebe ovo drzavljanstvo imam 50 godina, a moji preci su ovde ko zna od kad. Hvalite Dodika zato sto vas jos uvek doji nekim nacionalnim zanosom koji nam se vec sto puta lupio o glavu. Zato me interesuje samo ekonomija, prosperitet,bolji zivot. Toga je bilo pre tridesetak godina kada je Vojvodina bila uvazavana kao razvijen region sa vrlo visokim nacionalnim dohodkom. Velik deo tog kolaca odlazio je za nerazvijene krajeve, ali i neka je. Moglo se , a i bili smo pitani. Sad nam iz oka otimaju. Prodali su Naftagas Vojvodjansku firmu, prodaju Vojvodjansku zemlju, a Vojvodjani zavrsavaju u narodnim kuhinjama. Smeta nam to gospodine jer nase varosi nikad nisu smrdile na Tursku kasabu loj i baklavu i kad smo bili pod ropstvom to je ipak bilo malo civilizovanije pa je taj trag ostao do danas. Kad ti dodje losiji i postavlja svoja pravila to smeta...

Па што лепо не напишеш вароши са друге стране Дунава су смрдиле на турску лој и баклаву,Србија је таква ја хоћу војводину као државу,шта увијаш...Мош мислити ти ко зна од када,вероватно су твоји отели земљу од шваба а претке вучеш из Црне Горе и слично...Тебе и твоје истомишљенике само ћопави хоће,прво вам је онај ћопо Тито дао назови аутономију па сад Чанак.Док код нас има на овом тлу од тог устава за који се тако надаш нема ништа..
 
Necu da glasam 16 marta jer su svi oni slicni. Pogotovu ne bih glasao Cedu, copavog Canka,,, pokazali su se svi oni predodnih godina. Da se glasa Dodok u drzavi Srbiji izasao bih na glasanje bez razmisljanja. Ma sta pisali za njega bar se covek bori da Srbi u RS prezive. Kamo srece da ima jedan takav u Srbiji sigurno bih bilo drugarcije.
Janosh, on se bori samo za svoje interese i kumove,živjeli smo mi i bolje pre njega a živjećemo i posle njega nije on RS.
 
Nije on RS, ali da nije Dodika vi bih bili manjina u bih. Ovako ste svoji na svome.
 
Bio bi I ti zadojen nacionalizmom da ti se daleko bilo, pucalo oko kuce. Cisto sumljam da u tim prodajama firmi ne ucestvuje Pajtic I kompanija koji povlace konce iz NS.

Pa na svu srecu nije mi se pucalo oko kuce, ali sam ja moro da idem i da pucam na tudje kuce. Bilo ne povratilo se. Sta god smo branili nazalost smo izgubili od Slovenije do kosova. To nam je kletva valda jos od Kosovskog boja.Zato necu da padam vise na parolu patriotizma i Srbovanja. Pricamo o ekonamiji, parama i dostojanstvu. Sve nam polako uzimaju. Pa dokle breee.
 
Одузет си ти одавно..Јадна је та кућа коју си ти бранио...Дај Боже да си уопште Србин...на читавом форуму нема ни једне твоје слике њива,трактора усева...ко зна зашто си ти на овом форуму,Чанкова пропаганада,његов промотер.
 
Па што лепо не напишеш вароши са друге стране Дунава су смрдиле на турску лој и баклаву,Србија је таква ја хоћу војводину као државу,шта увијаш...Мош мислити ти ко зна од када,вероватно су твоји отели земљу од шваба а претке вучеш из Црне Горе и слично...Тебе и твоје истомишљенике само ћопави хоће,прво вам је онај ћопо Тито дао назови аутономију па сад Чанак.Док код нас има на овом тлу од тог устава за који се тако надаш нема ништа..
Niko nije spomeno Vojvodinu kao drzavu i to je jedna velika zamena teza. Znaci samo autonomija i to ekonomska. Na zalost dok ima vas koji mislite da mozete gde god odete da krojite drugom kapu mi ovako i prolazimo. Razocaracu te. O tome sam malo pre pisao Srbin sam sa malo mnogo vise staza na ovim prostorima. Nemam poreklo ni iz CG ni iz drugih krajeva iz kojih se slilo na stotine hiljada nesrecnih ljudi u toku proslog veka. Zato zapamti ekonomska autonomija i nista vise i jedan pasos i nista vise.
 
Janosh, on se bori samo za svoje interese i kumove,živjeli smo mi i bolje pre njega a živjećemo i posle njega nije on RS.
Istina. I ostalu su krali, ali niko kao on i njegovi.

Nije on RS, ali da nije Dodika vi bih bili manjina u bih. Ovako ste svoji na svome.
Vidi jedno, Republiku Srpsku je stvarao narod koji je ovdje živio vijekovima i najbolji sinovi koji su dali živote za istu. Isti oni ratnici koji danas za svaki mjesec proveden u zoni borbenih dejstava jednom godišnje dobiju 3 marke.
Dodik je nije stvarao i niko od njega ne traži da je brani, jer je jedina realna prijetnja ovom narodu umiranje od gladi. Ništa drugo, jer smo se sa takvim problemima izborili lako kao uvijek do sada. Nikakve vehabije, arapi i ko zna ko, samo tajkuni koji su Republiku Srpsku pretvorili u privatnu državu.

Toliko o tom. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh