Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Kod mindjusara je jak sklop odigrao najvecu ulogu(naravno pored pune agrotehnike)Malo sitnija repa-mnogo bolja digestija i manje necistoce.
Kod mene je predusev psenica bila gde je pre setve psenice zaorano mnogo stajnjaka.Repa je isla kao iz vode i ogromna je ali zato digestija mala...svaka skola se placa.
 
Bilo i kod mene nečistoće,i 11% za telehendlerom,a i 25% za mausom! A prosek je negde oko 20%! Sve u svemu ja zadovoljan,a i dali smo sve od sebe da tako bude
 
@mindjušar,kako smeš tako javno da se hvališ sa prinosom, a da te ovi iz šećerane nespuste na zemlju (prosek oko 30t/kj), ili možda imaš dobru vezu tamo ::namigivanje::.
 
DOBRO sam ja čitao, a i TAČNO odgovorio za prinos, po KJ, jer prvi put ove godine čujem-čitam da neko ima plative preko 40t/kj, a i digestiju preko 14% , izgleda da to mogu samo odabrani ::namigivanje::
 
Ljudi kako je krenulo sa sejanjem soje sledece godine ce biti kao sa repom .Zadnje 2-3 godine 40tak jutara u selu soje kod mene ,a sada ce biti sl godine 400 +jutara,ako bude rodna eto cene od 20-25 dinara kg i prodjosmo kao repari.
 
Samo što soju nisi prinuđen da predaš (vadiš) kada se nekome tamo digne, nego je lageruješ kući, pa čekaš cenu i onog ko najvše plati :osmeh:
 
DOBRO sam ja čitao, a i TAČNO odgovorio za prinos, po KJ, jer prvi put ove godine čujem-čitam da neko ima plative preko 40t/kj, a i digestiju preko 14% , izgleda da to mogu samo odabrani ::namigivanje::
Veoma slični rezultati i u Vrbasu i u Žablju,,tako da nije slučajnost

- - - - - - - - - -

Evo,VEĆ sam dobio kritiku sa "vrha",da se javno izjasnim da ovaj put nisam bio na odmoru na Tenerifama :ppozdrav:,Radilo se pun gas,malo smo i u bolnici bili,i tako svaštanešto
 
Nisam verovao,nadao sam se prinosu od 40t/kj i to sa malim strahom,al ovo me je prijatno iznenadilo,no,ipak da sačekamo poruke od banke,nešto mi ni jedna ni druga šećerana ne uliva nadu
 
E da je sad Mindjusar zitelj nase opstien odmah bi ga predlozio za 'oktobarsku nagradu" (tradicionalna nagrada koja se godinama dodeljuje najuspesnijim gradjanima). Ovakvi prinosi repe kod nas do sad nisu zabelezeni, da ne kazem skoro ni po hektaru. Bilo bi jako lepo da nas uvazeni clan odrzi jedno predavanje tokom naredne zime jer mozda sa ovakvim prinosima i dalje bude zainteresovanih za repu.
 
Nazad
Vrh