Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Prošle nedelje sam uzeo uzorak nore koja je samo dva puta prskana od cerkospore, digestija 12,6, 13,25 i 13,8. Prvi uzorak uzet sa uvratina. ČEkam da čujem prinos za par dana kada se izvadi. Neka moja metoda mi kaže oko 8 vagona po ha sa tom digestijom.
 
Meni su danas citav dan vukli prizmu, 12 kamiona , otelio sam se na njivi cekajuci ih da posalju kamione, katastrofa koliko nemaju kamiona, repa je vadjena pre 6 dana
imag0581.jpg
 
Meni naplacuju solasi 1000 dinara po vagonu, izvukli su mi juce 4,5 kj na prizmu pored glavnog puta, u njivama jos imam 17 kj repe na dve parcele.
 
Naša je otišla sa njive pre nedelju dana, 14 kamiona sa 9 jutara, prečišćena mausom. Rezultate još nismo saznali, jer se nismo ni interesovali. Računam na digestiju 12% i prljavštinu oko 20 procenata.
 
Meni je sa jucerasnje prizme od 10kj juce otislo 11, a na dan vadjenja 5 kamiona, digestija 12,5, a necistoca 17, plative 3,2 po kj
 
Navodno vuku sve iz Backe, posto tamo imaju 17000 ha njihove, a naredjenje im je da njihovaima prioritet...... Diletanti obicni, gledaju da prvo sebe, pitam se zasto su ugovarali tolike povrsine ako ne mogu da ih isprate. Neozbiljno veoma.
 
Da tu pricu i nama ovde pricaju,navodno je u secerani u Vrbasu nesto u kvaru pa preusmeravaju ovamo....
 
Malo pre sam se cuo sa mojim ugovaracem,kaze opste je ludilo ,bolje da i dalje stoji u njivi nego na prizmi jer ko zna kad ce ova sa prizme da se odvuce.Oko sela repe kao bedemi na rekama....
 
Malo pre sam se cuo sa mojim ugovaracem,kaze opste je ludilo ,bolje da i dalje stoji u njivi nego na prizmi jer ko zna kad ce ova sa prizme da se odvuce.Oko sela repe kao bedemi na rekama....
U Pecincima ove kamiondzije taraju da rade svaki dan. Ako dnevno ne prevezas bar jednu turu, imas ogromne sanse da te posalju kuci. Kaze rodjak prosle godine su po turi imali obezbedjeno 80l goriva, a sad 60l. Uopste izgleda kao da secerane i ne zele da otkupljuju repu
 
Nazad
Vrh