Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
100 tona !
Sunce ti poljubim, pa kakva je to repa, to u nasim krajevima nije bilo nikad. 8 vagona kad imaju to je san snova.
 
100 tona prljave. Ciste ostane 50-65% :sjasi:

Ja nikako ne mogu da se uklopim sa 1000e/ha proizvodnjom. Hemija uzasno skupa. Samo safari je 100e/ha. Zastita od cerkospore cca 200e/ha, a gde je djubrenje, seme, prevoz, vadjenje. Borba sa hrckovima, pipom. Prska se cesto a ovo prolece je duvao vetar. Ko za inat komsije sve kukuruzi, a sirokolisnata trava se prska 2-3x. Vrebanje momenta da se uradi itd. Dizne za vetar pomazu, ali je kvalitet prskanja losiji, tako da teram sa obicnim diznama.

Boldovane stavke su jako skupe i ako je njiva malko dalje potrosi je jedan vagon/ha samo na to.
 
Da, zanima me cista repa, jebes 100 tona prljave, to je u najboljem slucaju 80 tona ciste. Al negdje odgovara zemlja za nju, u glinenom tlu kao sto je kod mene ne moze donet zaradu kaku bi trebala s obzirom koliko treba radit na njoj i ulagat.
 
Neznam ko kakvu kalkulaciju pravi, i za koga, ali u "kraljicu polja" treba žestoko uložiti, ako neko misli da nešto zaradi na njoj, a cifra se kreće od 1200 do 1500€ po Ha (bez zakupa, i alkohola (lekova) za smirenje :osmeh:), za ciljani prinos od 70-80t/Ha čiste repe.
Ja konkretno sebe nevidim u toj kalkulaciji, tako da je već četvrtu godinu nesejem, niti planiram u skorijoj budućnosti.
 
Neznam ko kakvu kalkulaciju pravi, i za koga, ali u "kraljicu polja" treba žestoko uložiti, ako neko misli da nešto zaradi na njoj, a cifra se kreće od 1200 do 1500€ po Ha (bez zakupa, i alkohola (lekova) za smirenje :osmeh:), za ciljani prinos od 70-80t/Ha čiste repe.
Ja konkretno sebe nevidim u toj kalkulaciji, tako da je već četvrtu godinu nesejem, niti planiram u skorijoj budućnosti.
Komso na cemu je bolje?
 
Ostalo (kukuruz, soju , pšenicu) odradim sam, kad JA hoću, kako JA hoću (nemolim nikoga), lagerujem kako JA hoću (i kod koga (sebe)), na kraju zarada bude i veća, a živci (neprocenjivi) ostanu mnogo opušteniji ::suncanje::.
Kada se kreće u neki posao (imao sam nekada i privatnu radnju dok je išlo) uvek prvo napraviš kalkulaciju, dali se isplati ili ne, proceniš sve rizike, pa tek onda krećeš u realizaciju-posao, a konkretno na ovom primeru u robi nad kojom nemaš mogućnost manipulacije je VELIKI RIZIK !!! (repa, suncokret) tu nema zarade, jer je kocka, kao u casinu, a zna se ko tamo dobija.... ::lose::
 
Mi smo danas zavrsili, ostalo nam je jos jednu jutro ali je pod vodom, od ukupno 113ha sad 30ha lezi na zemlji i ceka kamione, prosek prinosa za nekih 15 dana ce biti.
 
Vise ne znam da li je ovo tuzna prica sa srecnim zavrsetkom ili je sretna prica sa tuznim zavrsetkom -kamione nismo docekali,prizma na 4.3 km od njive
se10zb.jpg
,
2le4ay9.jpg
,
2vls3u8.jpg
,
25ezi1i.jpg
 
Nazad
Vrh