Šećerna repa 2024

Ne razumem se u proizvodnju secerne repe ali mi je ostalo nesto u secanju da su nam zastitari iz pss na prepodavanju rekli da urea smanjuje sklop u repi. Jel ima nesto od toga?
 
Taj je bas neki strucnjak.I dalje ne mogu da skontam kako djubre ujeda biljku,ili sta vec radi
U teoriji da, ako se primeni velika količina đubriva i podigne se Ec zemljišnog rastvora. Video sam jednom u praksi, ali ne na repi. Uglavnom nema ujedanja, već klica strada. Ne verujem da 100 ili 200 kg/ha uree može to da uradi.
 
Pa preko tih kolicina neverujem da neko i baca.Ja sam isao pre setve 175kg/h ureje i pred spartanje jos 175 an.To mi se pokazalo top
 
Po prognozi posle 13. marta dolazi hladan talas..ne treba zuriti..pipe jos spavaju!!!
 
Pa javljaju sada neko nestabilno vreme cele nedelje. Ako bude padavina dok se prosusi prodje 10-tak dana...Tada da fakticki cim se ukaze dobra prilika krecemo...
 
Nije bas tako.Pricam iz iskustva.
Imao sam.repu sa velikom bujnoscu a koren sitan .Dok su repe djubrene sa manje azota imale manji list i veliki i nabijen koren.
 
Nazad
Vrh