Šećerna repa 2024

Malo sam i ja pogledao na netu o ovome na brzinu,tabela ima milion,sve su slicne manje vise....mada ja i dalje sam poprilicno skeptican da sa ph8 rastvorom u prskalici imas tako malo vremena za efikasnost pesticida ...Nekoliko tekstova sto sam ja citao teze vise ka sat vremena periodom nego par minuta,desetak minuta.Spominje se takodje limunska kiselina kao klasican,jeftin,izbor za smanjivanje ph vode,ima i na dzakove to da se kupi pa bi vrv bilo dovoljno za nekoliko godina sigurno.Ali pored svega ovoga,kad smo vec usli u ovu pricu,verujem da ostaje i dalje problem tvrdoca vode,pored ph,za glifosat npr je poprilican problem ako je visoka,vrv je ista situacija i za pojedine insekticide,tj a.m.Takodje niko ne spominje,ali manja kolicina vode po hektaru npr je bolja opcija u oba slucaja,ja cu probati ove godine da smanjim potrosnju vode na 100-130l/ha.
@Ana.93 Bez ''vi'' please,skoro smo istog godista.
Tabele

 
Arkadije, koliko limunske treba da smanjis ph sa 7.5 na 5?

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ja pojma nemam,nisam nikad probao,to sto pise po tekstovima spominju nesto ispod 100gr za nepunih 400l vode ph sa 8 na nesto ispod 6 bese ....nzm ni sta da mislim o tome,jel malo ili puno.Ali to sigurno nije univerzalan podatak,to vrv zavisi od vise faktora,za pocetak koji pesticidi su rastvoreni u prskalici,vrv i tvrdoca vode i ko zna sta jos.Da bi bio siguran sta se desava u prskalici,moras imati ph tester,ovi elektronski,ne trakice, i probati po malo dodavati i meriti,ne bih ja nikad verovao tim podacima sa neta.Uzmi ih kao neki orijentacioni podatak ,cisto da npr ne ubacis u startu kilu limunske kieline,ili cega vec, u prskalicu xd.
 
Kakvo lepo vreme idealno za setvu. :D

Sutra verovatno startujem sa bacanjem ureje i prvim predsetvenim prohodom.
 
Ove godine na Zlatiboru je bila rec o ph vrednosti vode.Prezentaciju su drzali Cosmocel,Kite i SES ima preparat koji se zove Surfare.
 
Već nekoliko godina je aktuelan.Ovde ga je Marko iz Cosmocela preporučivao kod prskanja strništa totalom i neki su ga koristili.Sprži sve kao i bez njega samo što imaš dodatni finansijski trošak, litar beše oko 800 dindži.
 
Znam da je nešto oko 800 ali nisam skontao tačno jer me nije interesovalo baš mnogo.Boba ga je koristio kao i ostale cedevite iz Cosmocela.
 
Sa vodom iz bunara bolje mi uspevalo prskanje nego sa vodom iz cevovoda.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Juče bačena ureja, danas podrljano jednom. Cekamo seme jos jedno drljanje i setva moze da krene. :D
 
Nazad
Vrh