Trimeri

Koja je razlika u trimeru Vilager BC 1250 PE i Vilager BC 1250 S.
 
Fs 350 450 550 imao sam prilike da radim sa njima i naravno da servisiram......sipaj peri deri....nema puno filozofije....redovno ciscenje filtera za vazduh i dzaranje auspuha(vremenom se zacepi cevcica gde izlaze gasovi) i gas...
ove nedelje cu servisirati(cistiti) bratov trimer fs350 kupljen novi u oktobru/novembru prosle godine...do sad je pokosio 160.000 kvadrata...vodi se evidencija o potrosnji,kvadraturi i potrosenom materijalu....`pa cete imati uvid iz prve ruke dali se isplati kupiti novi stihl ili ne

kinezi i 5.2ks..... kinez bc1250 je 1.25 kw ili 1.68ks bc1900 je 1.9kw ili 2.55ks,,,cista matematika
taj kinez 5.2 je uglavnom od 1.25kw

Немам намеру да поцењујем нити да се правим паметан. Villager BC 1900 S X XP имају 1.4 kW или 1.9 KS. Знам сигурно имам BC1900 .Сигурнo је грешка да има 1.9 kW.
 
Sta uzeti stihl fs360 ili husqvarnu 535, ova druga je jeftinija 60E , ali mi e cini da fs360 ima bolje rjesenu amortizaciju, treba mi za korovcinu od metra, koji ima manje vibracija na ruckama? Skuplji model husq 545 je dosta skuplji , cak mislim da je za kes i fs460 jeftiniji.
 
Koja je razlika u trimeru Vilager BC 1250 PE i Vilager BC 1250 S.

[h=2]Opis[/h] BC 1900 PE i BC 1250 PE su motorne kose namenjene “tvrdokornim baštovanima”. Kako bi ispunili sva očekivanja najzahtevnijih korisnika, u ove kose smo implementirali niz naprednih inženjerskih rešenja, kao što su: kovani klipni prstenovi
od CrMoTi legure, digitalni limitator broja obrtaja, klip sa keramičkom završnicom, itd. Uz pomoć Villager profesionalnog remena posao će biti izuzetno udoban i efikasan uz ispunjavanje svih bezbedonosnih uslova.
Osobine:

  • Super Start TM
  • NGK® svećica
  • Digitalni limitator broja obrtaja
  • Kovana karika od CrMoTi legure



[h=2]Opis[/h] BC 1900 S, BC 1250 S i BC 900 S čine “Basic” seriju Villager® motornih kosa. Sva tri modela su identično konstrukcijski rešena
(kardan, kardanska cev, menjač, rukohvat, remen, glava sa silkom, trokraki nož, itd.), omogućujući time univerzalnost delova i lako održavanje. Jedino što ih razlikuje su motori kojima su pogonjeni. Najkraći opis za BC 1900 S, BC 1250 S i BC 900 S bi bio: “Pristupačnost, pouzdanost i jednostavnost”.
Funkcije:

  • Osnovni model
  • Best seller

Ukratko, trimeri Villager black edition serije su predviđeni za "zahtevnije" korisnike, narodski rečeno, profi, a ovi "orange" serije su namenjeni "manje zahtevnim" korisnicima, pa bi mogli, mirne duše, da ih svrstamo u kategoriju hobi ...
Naravno, kvalitet je na strani PE oznake...
Eto ti gore navedenih karakteristika i specifikacije, pa upoređuj...
 
Kolike povrsine vi kosite sa trimerima pa uzimate STIHL I ostale skuplje od 200-300e?
Ja cu mozda godisnje trositi 10l goriva, verovatno manje Al ajde
I to sa strunom, retko nozem, testeru verovatno necu Ni koristiti nemam potrebe

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam ovaj womaxov, da li je normalno da za pola sata isusi rezervoar koji je 1.2 litre, inace je trimer do sad potrosio ne vise od 10 litra.
8d4ea26f1b866b79e2b26744d2cb277c.jpg
67b9e192c44f6778fec53816a2209ce3.jpg
 
Red bi bio da prenesem utiske kada sam već pitao za savet. Pazario sam "famozni" demon, kako se neću baviti uslužnim košenjem nego isključivo samo za moj plac. Ne mogu ništa još uvek da kažem za radni vek jer je nov. Radio sam sa njim intezivno tri sata, za to vreme sam potrosio jedan i po rezervoar, zapremina 1,25 lit. Korov je bio od 1,5-2m, različite debljine, najdeblji je bio prečnika oko 2 cm. Koristio sam samo trokraki nož. Trimer je kroz korov prolazio kao vruć nož kroz puter, stvarno mi je prvi utisak da je odličan. Kosio sam jednom sa Vilagerom ali ne znam koje snage, znam samo da nije neki slabašan, Demon je dosta bolji i lakši za rad. Težinu nisam ni osetio. Za tih tri sada, pokošena je površina od nekih 18 ari koja je bila samo korov. Što se mene tiče, za te novce bolji nema.
 
Kao moj burazer. Kupio neki zapušteni plac, potom najjeftiniji trimer na oglasima i u povratku svrati da isproba ljutu mašinu. Pet litara mješavine spržio bez pauze, gasio samo da naspe gorivo i zamijeni nož (dobio dva trokraka u kompletu pa u toj džungli oba istupio sa obe strane). :osmeh:
Ništa razrada u leru i slično, odma u kost pa ako ostane neka ga i za sledeći put.:osmeh:
 
Ako Demon ima neku garanciju onda ga przi dok je u garanciji :)
Inace i ja imam Demona i zadovoljan sam sa njime.
 
di je moj odgovor. jeste da sam nov na forumu

- - - - - - - - - -

sto se garancije tice ne znam koliko su azurni servisi za popravke :). jer ako ga przis, moze biti da ces posle imati losiji trimer, ocu reci ono trimer koji je izakan

- - - - - - - - - -

pozz bole mnogi se zale na taj demon trimer u smislu kvaliteta delova i slabe izrade istih. da li je tezak za nosenje? ja imam vilager 1900, ali ga ne bi nikom preporucio :). tesko sranje od trimera.

- - - - - - - - - -

odlican trimer
Evo da se malo pohvalim...posle jedno 6-7 godina obnovio sam trim-flotilu...stara Husqvarna otišla u zasluženu penziju, kupio nov Oleo - Mac 440 (2,1ks) i tako upario sa Stih FS 90 koja i dalje radi kao sat.Što se cene tiče stvarno je povoljna, ako se poredi sličan model u Husq ili Stihl, sa malim popustom izašla 42 000 din.Standardna oprema (trokr. nož, alat, uprtači) i dve godine garancije.Originalnost ovih mašina ne treba dovoditi u pitanje, jednostavno nisu toliko popolurane da bi ih azijski stručnjaci štancovali, to je, pored cene naravno, jedan od glavnih razloga zašto je izbor pao na njih.

2442quq.jpg

312ictj.jpg

343t8co.jpg

126d4ox.jpg

- - - - - - - - - -

i ja ga imam 1900 ali su veci potrosaci goriva. jbga kinez je to
Ja imam ovaj vilagerov trimer 1900 s i nosi trokraki noz ko od sale,samo ,rezervar goriva sprzi po meni,veoma brzo.
 
E moj kinez AGM 2642 koji ima 1.2 kw na kutiji snage počeo da pravi problem
Samo što nema nekih veliki simptoma.
Pali dobro, na drugu-trecu ruku. Na karburator ne baca gorivo nazad. Kompresija koliko mogu da ocenim je ok. Probao sa filterom vazduha i bez njega.
Takođe sam promenio svecicu- nova.
Problem je kad dam pun gas, ponaša se kao da kosi travu od metar iako radi na stolu.
Kao da nema snage, ili ga guši nešto.
Na karburtoru nema stelovnja osim za ler gas na sajli.

Neki savet sta jos da pogledam sam ostao bez ideja.
 
Da li ie to u pitanju? Zar se ne bi odrazilo na paljenje i rad na leru ako su membrane otišle?
Pali on hladan na drugu-trecu poteznicu, u leru radi ok. Ali ne može iz nekog razloga da se zaleti na max obrtaje.
Naravno provericu i njih mada mi malo nije jasno kako bi mogle one biti uzrok.
Evo još slike svećice. Po boji ovaj motor i karburator rade savršeno.
ecdec2595b95a92bf4d7907cff475144.jpg
2a8b2d57deaad5d461a055eb82a01a1c.jpg
 
Proveri filteric goriva u rezervaru i zameni ako treba i spojeve crevca i pumpice .Ako nije do toga nesto je zapusilo u karbu najverovatnije ili se ukrutile membrane
 
ja imam agm 520, ali on ima sraf za stelovanje karburatora sa strane. proveri filter goriva , pa na karburator.
 
Da li ie to u pitanju? Zar se ne bi odrazilo na paljenje i rad na leru ako su membrane otišle?
Pali on hladan na drugu-trecu poteznicu, u leru radi ok. Ali ne može iz nekog razloga da se zaleti na max obrtaje.
Naravno provericu i njih mada mi malo nije jasno kako bi mogle one biti uzrok.
Evo još slike svećice. Po boji ovaj motor i karburator rade savršeno.
ecdec2595b95a92bf4d7907cff475144.jpg
2a8b2d57deaad5d461a055eb82a01a1c.jpg
Овакво добро паљење, тј. смешу, нисам поодавно видео. То је савршено.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh