IMT

Tek na 539 i treba, nama koji imamo malene i coskaste njive pa se okreces 50 puta na nekom uklinku kad sijes... Umori volan i na njemu samo tako, ja vec neko vrijeme planiram uraditi nesto po tom pitanju, cak sam kupio cijeli servo s mercedesovog kombija s pumpom i rezervoarom da ugradim ali nekako ne mogu dokuciti naj pametniji nacin poprecne spone. Ispod kartera mi se ne svidja a ispod hladnjaka s duplim krajnicima je komplikacija ali se moze uraditi...

Treba finog vremena odvojiti i to se uradi samo jbg, danas cu, sutra cu i tako to ostane...

Jedan u mom kraju je kupio servo sistem od slovenaca i ugradio na 549, vec je bilo kod majstora na prepravkama ali kaze da je zadovoljan. Ici cemo ove zime to kod covjeka pogledati iz prve ruke kako radi, mozda se odlucim i za to.
 
Au svi planiraju da ugrade hidro volane,e citam vec sigurnih 5 godina kako vecina planira,studira,razmatra,razmislja da ugradi a niko da turi ruku u dzep i izvadi novcanik i kupi nove delove, svi kukaju nema se vremena i para ali zato svi imaju mobilni telefon od 300 eura,vazniji je selfi od ruku....:haha:
 
Evo godinu dana od kako je ruka zavučena u džep, hidraulika ugradjena i naradila se, bez ijedne jedine popravke ili dorade. Za svo to vrijeme promijenjen jedan remen i to je to. Nove dijelove nisam uzimao jer cijena ne opravdava to što se dobije, original za IMT539 koji se nudi na internetu je loš jer spona ide odozdo ispod kolijevke i time se gubi klirens a fabrički original za 539 je bukvalno nemoguće naći.

 
Zombi nerazumem zasto cena za nove delove ne opravdava to sto se dobije?Skup orbitrol?Kome su novi delovi skupi neka uzmu aparat za varenje i brusilicu pa nek sami naprave orbitrol ako moze.500 eura je sasvim korektna cena za hidraulicni volan s obzirom da kad se ugradi traje po 20 godina bez kvara i kad se pokvari to je pucanje creva i opet radi jos 10-20 godina....
 
Kabina mora imat atest , broj s pločicom godinu proizvodnje i može registrirat inače ne.
ma registrujes sa fabrickom i posle nabacis novu i teraj, kao da ce te pitati panduri ako te zaustave jel to njegova fabricka kabina, a na tehnickom to ni ne gledaju

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Zombi nerazumem zasto cena za nove delove ne opravdava to sto se dobije?Skup orbitrol?Kome su novi delovi skupi neka uzmu aparat za varenje i brusilicu pa nek sami naprave orbitrol ako moze.500 eura je sasvim korektna cena za hidraulicni volan s obzirom da kad se ugradi traje po 20 godina bez kvara i kad se pokvari to je pucanje creva i opet radi jos 10-20 godina....
Napisao sam,problem je sto su poprecnu sponu provukli ispod kolijevke naprijed i time smanjili klirens.Na mom terenu to traktor cini neupotrebljivim.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Razumeo sam sad,to zbog ajnslanga.Za 539 je najbolja varijanta kao kod tebe,tako je i na fabrickom preko kucista volana.
 
Evo godinu dana od kako je ruka zavučena u džep, hidraulika ugradjena i naradila se, bez ijedne jedine popravke ili dorade. Za svo to vrijeme promijenjen jedan remen i to je to. Nove dijelove nisam uzimao jer cijena ne opravdava to što se dobije, original za IMT539 koji se nudi na internetu je loš jer spona ide odozdo ispod kolijevke i time se gubi klirens a fabrički original za 539 je bukvalno nemoguće naći.

zombie_666 kako ide orbitol kad ostaje mehanicki mehanizanm za motenja jel orbitol ide iznad pa kroz orbitol osovina volana i onda ona ulazi u mehanizam ili gresim? nisam imao prileki da vidim uzivo...
 
Ruke su 150e, delovi kako se ko snadje. Na 558 je radjeno jednom poznaniku u selu ali je imao neke svoje delove a neke je kupio. Iskreno meni za te traktore 533, 539 i 558 i ne treba hidraulika jer su lagani napred a u 90% radim sa prikljucicima koji se kace na poluge sto olaksava volan. Ako vuku prikolice inace ne zurim sa robom jer mi prikolice trebaju i dogodine, sto opet nije problem skrenuti i slicno.
 
zombie_666 kako ide orbitol kad ostaje mehanicki mehanizanm za motenja jel orbitol ide iznad pa kroz orbitol osovina volana i onda ona ulazi u mehanizam ili gresim? nisam imao prileki da vidim uzivo...

Ovo
što sam ja uradio je u principu kopija fabričkog rješenja za stari tip IMT539. Orbitrol se montira iznad kućišta volana, skine se stub volana i orbitrol montira odozgo, samo kućište sa segmentima se ne dira. Cilindar se montira sa desne strane i on preko spone i kućišta volana pokreće i lijevi točak. Od svih rješenja ovo je najjednostavnije za uraditi jer nema petljanja sa sponama, sve ostaje onako kako je bilo, ajnšlag je potpuno isti.
 
Ovo
što sam ja uradio je u principu kopija fabričkog rješenja za stari tip IMT539. Orbitrol se montira iznad kućišta volana, skine se stub volana i orbitrol montira odozgo, samo kućište sa segmentima se ne dira. Cilindar se montira sa desne strane i on preko spone i kućišta volana pokreće i lijevi točak. Od svih rješenja ovo je najjednostavnije za uraditi jer nema petljanja sa sponama, sve ostaje onako kako je bilo, ajnšlag je potpuno isti.
Hvala na pojasnjenju kontam da je tako najbolje odrati... :bravo:
 
Sinoc u oranju mi izgleda pukla balansna opruga i plug iskoco iz zemlje i nema sanse dalje da ore. Razmisljam sam da je promenim, vidim da se vadi sa spoljne strane. Ima li tu jos neke zezancije ili se samo stara izvadi, nova vrati bez lufta i teraj? U pitanju je 539. Hvala unapred!
Meni na 549 bila iskocila ona pecurka na kraju opruge iz lezista i iskosila se i tako zaglavljeno stajalo, plug ili pise po zemlji nece da se zarije ili ode 40 cm u dubinu i traktor ne moze mrdnuti.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
IMT 558,560,565 i slicni sa gumama 14.9-28 jel moraju imati onu takozvanu bananu za kacenje toplinga,jel moze orati bez nje???
 
Ima veze vece gume traktor i kacenje sve vislje,probaj da ores bez banane sa gumama 16.9 pa da vidis jel moze,nije je dzabe fabrika turila....Mene zanima jel moze sa 14.9 posto je traktor dosta nizi...
 
Ruke su 150e, delovi kako se ko snadje. Na 558 je radjeno jednom poznaniku u selu ali je imao neke svoje delove a neke je kupio. Iskreno meni za te traktore 533, 539 i 558 i ne treba hidraulika jer su lagani napred a u 90% radim sa prikljucicima koji se kace na poluge sto olaksava volan. Ako vuku prikolice inace ne zurim sa robom jer mi prikolice trebaju i dogodine, sto opet nije problem skrenuti i slicno.
558 jeste lagan i nikakav problem nije motanje, ali je bar meni problem u oranju, a pogotovo u tanjiranju. Taj volan pokida ruke koliko se otima. Ne znam drugi kakva imaju iskustva.
 
Moj 558 se motao sacuvaj boze tesko kao i dosta Rakovica a imaju isto kuciste volana ali zato da polomi prst samo tako.
560 se motao lako ali nije mogao da povata tockove zbog lufta.
 
Nazad
Vrh