IMT

Na kabini 560 novi tip,fali mi guma ili sta vec izmedju haube i kabine. Ako tu uopste i ide guma kod mene na to mestu nema nista,nisam zapamtio da je postojala,a duva u kabinu.
Jel zna neko gde ima da se kupi ta guma ili sta vec? Unapred zahvalan moze i na pp
 
ja kupio kod goran-staklo al se nesječam koliko dođe, možda 2500din ili 1500din nisam siguran
 
koliko dođe takva kabina što si ugradio?

vidio sam da imaju i nove, al nigdje nepiše cjena.....

Kolega vrlo se dobro raspitaj na stanici za tehnicki pregled da li ce se moci registrirati traktor s takvom kabinom. Komsija iz sela je prije 3 tjedna kupio kabinu za 540 i slucajno se zadesio s nekim ljudima na vasaru i pricaju kako ne mogu ljudi registrirati stari tip s traktora s novim tipom kabine a on za 540 kupio kabinu od 539... Odmah s vasara otisao na stanicu za tehnicki pregled i rekli mu da nema sanse da se takav traktor s neoriginalnom kabinom vise registrira... Prodao je kabinu i sad trazi bas s 540 da kupi i ugradi.
 
Maticu, dali bi moglo od neceg drugog da se napravi ako su vec toliko lose ili uzimati pa koliko traju da traju. Drugar prosle godine trazio za 577p, nema niko, ali su na njemu drugaciji.
 
svašta, koliko tipova kabine je bilo, treba i to znati od kojeg je modela, pogotovo ako se zamjenu i zadnji blatobrani.....
 
Ja ti kazem sta se kod nas radi... To je sad zadnje valjda doslo na snagu. Prije ugradis kabinu, das 50kn da upisu u prometnu "traktor s kabinom" i teraj... Prvi komsija iz sela na ursusu 335 ima rucno radjenu kabinu i to prolazi a sad kad je ovaj htio ugraditi tvornicku s 539 na 540, ne dolazi u obzir. Ako se ista vidi da nije originalno, ne prolazi, bar kod nas ne. Zato ti kazem da se raspitas da li ce biti kakvih problema pri registraciji.

Jeftinije rjesenje su antifoni na usi i da vidis posla, novce sto bi dao za kabinu bolje ulozi u hidraulicni volan ;)
 
Pufta ne znam šta da ti kažem.Isti problem imam.Zadnje menjam svake godine.Prednje traju duže čak mi je jedna originalna.
 
radio danima sa 577, i jučer malo radio sa 560, i bolja kabina i hidraulični volan, i eto, počeo izmišljati :)
 
Hidraulicni volan mastori kod nas rade za cca 150e "kljuc u ruke". Kabina zavisi od godine proizvodnje koliko je tiha. Poslednje serije imaju bolju kabinu.
 
Ugradnja ide do 600 eura verovali ili ne.Može da se prođe povoljnije ugradnjom polovnih ne ispitanih komponenti i naravno improvizacijama.
 
Ja ti kazem sta se kod nas radi... To je sad zadnje valjda doslo na snagu. Prije ugradis kabinu, das 50kn da upisu u prometnu "traktor s kabinom" i teraj... Prvi komsija iz sela na ursusu 335 ima rucno radjenu kabinu i to prolazi a sad kad je ovaj htio ugraditi tvornicku s 539 na 540, ne dolazi u obzir. Ako se ista vidi da nije originalno, ne prolazi, bar kod nas ne. Zato ti kazem da se raspitas da li ce biti kakvih problema pri registraciji.

Jeftinije rjesenje su antifoni na usi i da vidis posla, novce sto bi dao za kabinu bolje ulozi u hidraulicni volan ;)


Kabina mora imat atest , broj s pločicom godinu proizvodnje i može registrirat inače ne.
 
Mi pre mesec dana pitali kod Steve u Irigu, cini mi se da reče 400e za komplet hidraulicni volan, naravno polovan ali sve u "ispravnom" stanju.
 
Zadrze li traktori isti ajnslag nakon ugradnje serva/cistog hidro?
Konkretno na fergusonu bi to mozda bila medvedja usluga.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh