IMT

Marko, bolje cuvaj ti onaj tvoj 355. U svemu je bolji od 555. Moj dobar drug ima taj 555 i malog torpeda, a ja znas da imam C-360 i kad god nesto prica za rad sa traktorima i sam kaze da je C-360 bolji pa cak i D 4006. Po njemu je petak na poslednjem mestu. Kao sto kazu nema blokadu, a i dosta je visok i nestabilan. Ovaj drug mu je menjao komplet bocne reduktore sa sve trubama, a motor mu je ubacen valjda od 558 ili tamica. Pa ti vidi sad kakav je to traktor.
 
Da li je normalno kad hocu da ukljucim prednju vucu na 577 da bas ide tesko,mozel se sta po tom pitanju uraditi da ide malo lakse?Nemam predstavu kako uopste sve to funkcionise,nikad rastavljao niti gledao negde kod nekog drugog..
 
Moguce je ako je prejaka opruga na uskocniku ili ako je kojim slucajem osteceno izlazno vratilo ili klizni zupcanik koji ide po tom vratilu. Da li ide tesko i kad se iskljucuje? Moze da se desi da dodje zub na zub ako traktor stoji pa nije moguce ukljuciti prednju vucu. Ja sam uglavnom ukljucivao u hodu, samo popustim gas malo, ukopcam i teraj dalje.
 
Ma tako je kako je kupljen nov,moguce da ja gresim kod ukljucivanja,takodje i za iskljucivanje treba jako povuc onu sipku.
Ja kad istu ukljucujem stisnem kvacilo i pokusam ako ne ide onda malo krenem pa opet ponovim postupak,nisam znao da moze i u hodu, ja sam mislio obavezno je ukljucivanje kad traktor stoji.

Imal kakvi saveti kako je sto duze ocuvati ispravnom,znam da je ne treba drzat ukljucenom na asfaltu u transportu i na tvrdom terenu ali jbg nekad mi se desi da zaboravim iskljucit pa tek kad dodjem kuci skontam da sam doterao sa ukljucenom.
 
Zna li neko za sta sluzi ovaj nazovimo dobeli flah iza glavnog stuba kabine, ima izbuseno kao za gumeni amortizer ali vidim da kod svih stoji za dzabe. Nasao sam sliku na netu gde je jedna strana otsecena, nadam se da me razumete.
1_67304809_elb72g.jpg
 
MONTOYA, to znaci da ti je napregnuta prednja vuca. Kod mene na 577 je uvek moglo i u hodu i u mestu.

Taj flah sluzi za obaranje kabine na zadnju stranu zbog servisiranja traktora.
 
To služi za prevrtanje kabine kada se radi menjač,hidraulika i ostalo da ne smeta pošto nije jednostavno skidati je.
 
Hvala vam momci. Propao mi gumeni amortizer pa mi taj flah naleze dole, cela kabina mi vibrira.
 
da li je kabina kod novog tipa 560 i 577 ista????

jel netko ima slike starog tipa 577 sa kabinom od novog tipa i što sve treba odraditi da se postavi kabina, nekako me ubija stari tip kabine, pa bi htio malo vidjeti kako to izgleda, mislim da je netko nedavno na ST 560 ubavio kabinu od novog tipa i da je odlično izgedalo.....

- - - - - - - - - -

imam ovu sliku, a kabina mi izgleda kao na mom 560....zato pitam, i neizgleda loše ova preinaka

 
Potpuno identicna. Ja sam to radio ove godine. Sta te interecuje pitaj. Imam i nekih slika.

987161f206b6fae3e4bd82089a775487.jpg
 
560 i 577 nose idenuticnu kabinu u saraf. na 542 je razlika u blatobranima i u zadnjem staklu iza sjedista onom malom. :ppozdrav:
 
koliko dođe takva kabina što si ugradio?

vidio sam da imaju i nove, al nigdje nepiše cjena.....
 
Nazad
Vrh