Herbicidi u soji

Po meni ovo je odlicno sto su napokon uparili ta dva sredstva.Godinama koristim tu kombinaciju(od kada su dinam povukli sa trzista) i uvek idem u split aplikaciji.Umesto Basagrana ja stavljam Galbenon ali to je isto.Kada se odradi na vreme njive su perfektno ciste.Promoter kod nas kaze da ce u zbiru biti jeftinije nego da kupujem svaki herbicid posebno,videcemo dali je to tacno.Prosek u vise godina 2,3 % necistoce u zetvi :osmeh:
 
da nije divlji grasak, lici jako na poponac ima puno sitnog lisca.ove godine ga ima svuda
 
Wing p je zemljišni herbicid,a poponac uglavnom tera iz krtolica sa dubine 20-50cm,i kako da ga suzbija zemljišni herbicid :sta: Nerazumem se u pesticide uopšte,pa mi pojasni molim te
 
Juce izvrsena proba setve soje i isprskana sa 2,5lit Stomp Aqua i 1,1lit Frontier super,naravno i dodato 5lit totala za povrsinske korove.
Poponac u vecini slucajeva nice iz semena a ako je njiva bila zakorovljena i prosle godine sa poponcom a nije ubijen hemijom onda nice iz korena.kod mene je 2god bila psenica u kojoj nije bilo poponcan tako da su male sanse da bude rizomskog poponca i ako ih ima to je mali procenat.
Evo jucerasnje akcije.Fabricke lehlerove dizne 2 zute pritisak oko 3 bara, 300lit vode na 1,5he.
i77rkz.jpg
2eur6ol.jpg
6p1f2d.jpg
 
dinox je oko 2700-800din a simfoni oko 350-450din to ti je doza za 1ha

ja tu dodam i pulsar i onda je tata-mata varijanta patos njiva
 
Nazad
Vrh