Herbicidi u soji

Dow - izuzetna firma. Od njih sve sto sam koristio odlicno radi radnju. Gamit(Rampa) koriste u industrijskoj paprici. Ono sto sam primetio je da sirokolisne korove suzbija samo kad su mali (kotiledoni i prva 2 lista), kasnije samo ih izbeli i malo zadrzi.
 
Ali nesej posle njega pšenicu,a ako je velika doza ni 2god!!! Za Klomazon - Rampa

Možeš kris80 sejati i mirođiju posle te kombinacije,jer rizičnih supstanci ima u smanjenim količinama
 
Ja idem sa 0,25 l Pulsara po Kj. i pitao si me da mi ne guše slučajno otrovi pšenicu zato pitam.:ppozdrav:
 
Imam jednu parcelu na kojoj je prosle god.bila soja i bilo je cicka u pm.koji je kasno izasao-nakon prskanja,ostalo ga je u redovima posle spartanja i bila je dzungla na jednom delu njive.E to je sve proslo kroz moj kombajn sa ukljucenom seckom tako da ove godine ocekujem tri puta visse cicka...
 
@Spajki Tako je,kombinacija dugogodišnja isprobana...Koristili smo i Sledor i Pivot umesto Pulsara u istoj količini,i umesto Bentamarka njegove zamene(Deltazon,Savazon,Gabelon,itd,) u istoj količini,a umesto Harmony-ja Promoni i Symphony u istoj količini,kako kad koji se nabavi,i svaka je kombinacija dosad uspela.A dok je bilo Cobre to smo stavljali umesto Deltazona u količini od 0,1 lit. po kj.A sirak kasnije tučemo posle špartanja(ako ga ima)Agil,Fusilade,Kletox,itd.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Drugi tretman motikan + čupacid + lepak(pivo)
Nema od tog ništa...
 
Nazad
Vrh