Herbicidi u soji

Nije pobrkao, zamena je baš za Pulsar. "Pulsaru je ove godine istekla zaštita tako da druge hemijske kuće međuostalog i Agrosava pravi paralele i njihov Pulsar će se zvati Passat." Bili ovi iz Agrosave kod nas na prezentaciji pre par dana pa je baš o tome pričao prezenter. A ja snimam svaku prezentaciju, pa sam citirao tačno ono što je on rekao.
 
Niste u pravu. Pulsar nije ukinut, zabranjen ili slicno vec dobija dva plagijata.
Jedan je Agrosavin i on ima aktivnu materiju i licencu od BASF-a, a drugi je od Agromarketa iz Kragujevca i on je u pravom smislu kopija kao sto je promony u odnosu na harmony.
Cena za prvu zamenu, kazu u Hemoslaviji, bice za 10-15 % jeftiniji, a Agromarketov se ocekuje da ce biti omko 3500. Inace pulsar je oko 5700.
 
Kupio fokus ultra 20lit i 20lit stompa za 45000din ispod ruke.Nadam se da nisam preplatio jer sma bio u inostranstvu a neznam cene kod nas.Jos sam kupio Calisto za kukuruz 20lit po ceni od 20000din ali ide 1lit po hekt austrijske proizvodnje.Znam da nije tema o tome ali hteo sam da podelim misljenje sa vama ako znate koje su cene kod nasd.
 
Danas u Hemoslaviji stigla cena Pasata 5860 din/litra a Pulsara nece biti jer ide u paketima za suncokret ,cena ce se jos malo mozda korigovati ali to nije sigurno
 
Srdjane kako ti se pokazao Stomp protiv ambrozije ? Kod mene je sencor radio daleko bolji posao , em je stomp komplikovan za primjenu . Jedne godine sam imao i stomp i sencor i acetohlor , tad je bilo čisto da je skoro moglo bez korekcije al je bilo skupo.
 
Calisto 1 l po Ha :sta:
Tako se pakuje u austriji od 1 do 1,5lit kod jako zakorovljenih njiva.

- - - - - - - - - -

Srdjane kako ti se pokazao Stomp protiv ambrozije ? Kod mene je sencor radio daleko bolji posao , em je stomp komplikovan za primjenu . Jedne godine sam imao i stomp i sencor i acetohlor , tad je bilo čisto da je skoro moglo bez korekcije al je bilo skupo.
Skupo jeste ali ako nema korekcije onda je i povoljno kad se uzme cena hemije za korekciju i potrosnja vremena i nafte.Nemam ambroziju a znam da stomp losije deluje na nju jer sam pre 10ak godina imao u luku pa je stomp nije zaustavljao.

- - - - - - - - - -

Koja je cena Stomp-a s obzirom da ga ide od 4 do 6l po ha ako se ne varam?
Kako mi lokalni prodavac kaze oko 10e lit za to kod nas se slabije kupuje ali po meni kada ga proizvodjaci luka koriste a i mi nekada kada je bio povoljniji onda je sigurno dobar.Ima neko novije sredstvo koje ima u sebi aktivnu materiju stompa i ako se nevaram mislim da se zove vink p i kazu da ce biti povoljan odnos cena po hektaru.
 
Agromarketova zamena za pulsar ce se zvati IKARUS i bice sa indenticnom aktivnom materijom kao i original. Ljudi iz agromarketa su rekli da ce biti 20 % jeftiniji nego pulsar.
 
Danas sam pričao da promoterom Basf za Srem i rekao mi je da prskam soju sa preparatim Wing P, posle setve a pre nicanja, i da je to kombinacija niihovoh preparata Stomp i Frontier... A posle toga cemo ići ako bude potrebe takođe njihovom preparatom Corum + eventualno Harmony (pošto na nekim njivama ima zelja).
 
Pa pazi, kao što svi znamo, više nema pivota i negovih zamena, pa moramo neke druge preparate da koristimo, a ja koliko sam malo pratio jedino Basf ima više njih u ponudi. Inače kod mene je taj Wing P koristio jedan čovek doduše u suncokretu, i mogu reći da su mu poprilično njive bile čiste.

Ja sam hteo da prskam sa Stomp-om i onda sam zvao promotera da se konsultujemo, i rekao mi je da je bolje rešenje Wing P, a da nije mnogo skuplje.
 
Prvo stomp obavezno se mora inkorporirati i to u roku par minuta . Drugo ni stomp ni harmony neće spriječiti ambroziju skoro ništa , nema bez metribuzina (sencor) kolko tolko .
 
Nazad
Vrh