Rasipači mineralnog đubriva

Znam video sam,Kubota je Kverneland posto je kupila tu firmu,Zeleni i Plavi su profi i ima te razlike u bacanju tjs raspodeli zrna po zemlji svako jednako...Sad se vracamo na ono sto sam pisao u Psenici,svaka masina nosi neki % prinosa a u prevodu to je zarada.
 
2881n41.jpg
Gde mogu da nadjem ovu plastiku a da nije na vasaru?
 
Ovakvu belu plastiku (vrh) prave naši privatnici čini mi se u Adi, ali deo je skroz plastičan i ne raspoređuje jednako đubrivo. Ja sam uzeo orginalnu u Agrotehnika (Šijaković) u Zrenjaninu. Šućkaste je boje, i više je gumiran, može da se uvija rukom.
 
Ja sam ga kupio za 250e, rastavio, ispeskario i ofarbao osnovnom. Ostalo da se pokupuju delovi sto su potroseni i da se sastavi. Izace opet 400e, ali znamsta imam. Opet ce izaci 400-500e ali vredi svakako. Sa njim kad radis em ravnomerno rasturi em ne prsne ni zrno vestaka u kabinu.
 
Ja ga imam vec 10 god, tad kad sam ga kupio bio je oko 450e, i morao sam kos da menjam, to je jos 50e. Staje oko 300 kg.
Inace prezadovoljan
 
Vredi, jer kad ga kupis jednom onda si miran 20 godina.

Ako baca 5KJ godisnje onda moze da bude miran 20god.

Kod mene se VICON bas naradio dosta i nakon 7god komplet smo ga izremontovali, mi imamo taj sa lulom.Samo ta lula kod njega kosta oko 150-180e ako se dobro secam.
A sto se tice bacanje extra je, jako mi se dopada kako baca.
 
Nazad
Vrh