Rasipači mineralnog đubriva

Ja sam kupio bogbale od 1000l I nosim ga sa rakovicom I ferganom,nikad ga ne punim do kraja..znaci mozete I veci ciklon da kupite pa kada se prosiri gazdinstvo ne mora I ciklon..

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Posle remonta vicon 602. Bio je u iskreno razrusenom stanju kada sam ga otvorio. Ja mislo on malo cvili ali bas da proverim. Delovi uzeti u agro profi u adi.Zadovoljan delovima ali uslugom iskreno malo manje. Jedno na drugo opet sve je ispalo ok. Svi lezajavi novi ubaceni skf i fag. Levak nov 55 evra, ekscentar nov 35 evra, cep ispod 5 evra, cepovi sa strane uradio drugar 1000 din, peskiranje 2000 din, farba 1000 din, lezajevi 60 evra. Rekli mi neki da sam mogo kupiti nov sa povracajem ali iskreno moje misljenje da ako ovaj drzi barem 5 godina tako sredjen nikakav problem nece biti u dusi. Koliko baca vicon 602 i onaj ekscentar vidim ja da se on okrece ali u kojoj poziciji baca najsire?
Nadam se da ce slike uspesno biti postavljene jer poslednji put sam kacio pre sigurno 2 ili 3 god. Svako dobro svima.
https://www.dodaj.rs/image/8pcch
https://www.dodaj.rs/image/8w5aH
https://www.dodaj.rs/image/8wL7v
 
Ima još nešto u vezi rasipača Vicon,kada sam remontovao moj rasipač na onaj mali poklopac na osovini gde idu šarafi M3 ili M4 stavio sam mesingane šarafe.To je rađeno pre jedno sigurno 15g kada sam kupio rasipač na ekonomiji Čalma.Tada sam ga izremontovao i morao kupiti lulu pošto je bila pukla.Prvo sam kupio onu inox-nu što rade privatnici i nije se pokazala.Posle par godina sam ipak kupio plastičnu.Prošle godine su istrulili ti mali mesingani šarafi i zamenio sam ih inox-nim šarafima.Zakođe bih preporučio da ona dva šarafa što drže lulu budu od inox-a zato što su i oni stalno u dodiru sa đubrivom,a po meni je na kraju svake sezone bacanja đubriva potrebno skinuti lulu zato što đubrivo hoće da pojede onu šelnu od aluminijuma što drži lulu.I još nešto,posle bacanja đubriva obavezno pranje a na kraju sezone i nauljiti onaj poklopac gde su otvori kroz koje prolazi đubrivo i podmazivanje svake sezone,i ima da traje da ćete zaboraviti kad ste ga remontovali.
 
Poslednja izmena:
kako su se pokazali Donder rasipaci ,vidim da se prodaju pa kako su se pokazali , kupujem ovih dana pa se dvoumim dal polovan iz uvoza neki Sulky ili nov Donder od 1500l.
Mozda bude povracaja nisam pametan
 
Pre tri cetiri str je bilo o donderu...vrati malo unazad i videces da ljudi imaju reci hvale za njega..
 
Moj drugar je pre par godina kupio polovan Sulky i radio je perfektno i onda mu je crkao neki deo i naravno nigde u Srbiji nije mogao taj deo da nadje,pa se patio sa strugarima i nije mogam ceo dan da spoji u radu i onda je prodao u gvozdje i kupio nov Donder. Ja ima vec 4 godine Donder i prezadovojan sam, a i svi ostali koji ga imaju ga hvale.
 
Pa znam da mogu gledao sam. Istruleo onaj donji deo gde je ona guma ili plastika pa neznam kako bi trebalo da izgleda ta guma i dokle ide metalni deo, da li je zaobljen ili ne. Ne mogu da nadjem na internetu neku sliku da vidim kako izgleda
 
dal je moguce da ih nema na trzistu meni je istrulila i onaj kao kosic sto dolazi preko klapni i usmerava djubre
 
Nazad
Vrh