Centralno i etazno grejanje.

Si uzeo termostatske ventile?
 
Nemoj ga slusati stavi na sve , samo jedan najdalji ostavi bezv termoglave da u slucaju ako se podignee T taj jedan vrti u krug. Sa termoglavama je usteda veca i konstantna t u svakoj prostoriji nema da bude cas pretoplo cas hladno, pa da otvaras i zatvaras radiator svakih par sati.
 
Ako će u prostorijama biti čas toplo čas hladno onda .ebeš majstora koji je radio instalaciju celog sistema.
 
Ako će u prostorijama biti čas toplo čas hladno onda .ebeš majstora koji je radio instalaciju celog sistema.

Nije tu do majstora-nego do izolacije,strana sveta gde se prostorija nalazi.Termo glava je zato zakon.Ja grejem kuću od naboja i od cigala.U ovoj prvoj će nagurati 25 a u ovoj drugoj 22.Pošalji mi tog majstora koji to može da izniveliše da bude svugde ista temperatura.Nije džaba termo glava 2 put skuplja.
 
Imam ja centralni termostat ali na 2oo m2 moz da ga bacis, doduse ne treba temperatura da bude ista u svim prostorijama . To je dobro za sstanove male kvadrature.
 
Gresis Maticu, koji ce majstor da mi namesti istu temperaturu u letnjoj kuhinji koja je odvojena od kuce, u verandi koja je 50% u staklu i racimo dnevna koja je okruzena skoro sa svih strana po nekon toplom sobom i maltene nema potrebe da radi radijator. Tu je jedino termo glava lek.
 
Zorane veruj da je do majstora.


Znam na šta misliš-mnogo zavisi od majstora:promer glavnog voda,redukcija,dobro postavljene aut.ozrake,izbor veličine radijatora.Da skratim priču-ako je jednaka temperatura prvog i zadnjeg radijatora bez obzira na dužinu cevi znači da je majstor znao svoj posao.
 
Ima gi i ovakvi http://www.etazgrejanje.com/katalog/termo-glava-za-bezicnu-regulaciju-temperature-living-connect/

4b87_1_big.jpg
600x600_1300499657.jpg
Energiatakarekos_szabalyozo_K_tipus.jpg
 
Pre 3 godine sam se preselio kod dede i babe u kuću (pravljena 60-ih ali sa pločom) ~180kvm, bez izolacije sa starim prozorima i starim šporetom od koliko se sećam 15kw, gusani radijatori, centralno urađeno sredinom 80-ih. Znao sam da taj šporet slabo greje i prizemlje a kamoli celu kuću, pa sam odmah uzeo abc mini concept 2, 24kw na ugalj, 21kw na drva, koristio sam drva. Stanje je bilo takvo da cele zime abc nije mogao da pređe 60C, gruvana su drva, loženo je kako treba, temperatura u kući 20C-21C što je po meni malo, još ujutru kad ustanem ono spalo na 17C-18C. Otišlo 22m3-23m3 drva i nisam baš bio zadovoljan. Odlučim da se više to ne sme ponoviti, da ujutru ustajem i da se smrzavam.
Kuća izolacija stiropor 10cm, novi pvc prozori sa mrežom i roletnama, 10cm mineralne vune na ploči na tavanu, na spratu novi aluminijumski radijatori lipovica (starima ništa nije falilo osim estetike), termo glave na svim radijatorima osim na sušaču i 20 rebara u prizemlju. Stanje je sledeće: temperatura u svim sobama 23C-24C, konstantna, ujutru padne na najmanje 22C, potrošnju nisam mogao tačno da izmerim jer sam koristio neku bagrenovinu koju sam iskrčio sa svoje njive, ali pretpostavljam da je 17m3-18m3 max. Abc (podeoci od 0 do 8 ) stoji na 1 i temperatura je konstantno 60C, čak mi je pre mesec dana za pola sata podigao temperaturu sa 60C 120C jer je neko od ukućana malo više otvorio cug, pre 2 godine nije mogao da postigne 70C. Sad sam siguran da bi mi i kotao od 18kw-20kw bio dovoljan. Najzadovoljniji sam termo ventilima jer do sad nije bilo tog komfora da je temperatura konstantna sve vreme, njih preporučujem svima koji se greju na čvrsta goriva. Moja investicija u sve ovo ne može da mi se vrati ni za 20 godina, ali ovakav osećaj kad dođe zima is priceless :D
 
Ako je instalacijaurađena kako treba vazduha sme da bude samo ako se sistem prazni pa doliva.To će se uglavnom desiti ako se nije vodilo računa o nivelaciji cevi prema automatskim ozrakama.
 
Ako si kratak sa parama, stavi samo ventile. Ti su skoro iste cene nego obični.

A termo glave kupuj koliko ti dođe potreba ili pare.
 
Bez termo glava je po meni besmisleno raditi! Lepo našteluješ koje hoćeš temperature i gotovo!
Ušteda je puno veća nego što se misli!
I svi koji se greju na čvrsto gorivo bi trebali dobro da razmisle o spremniku! Tu je isto ogromna ušteda koja se kroz 3-4 godine vrati!


Gogi
 
Nazad
Vrh