Cene junadi i gotovih bikova

Kod nas nadkupci kupuju samo djuture,klanice placaju na kilo...
 
Da li vas zanimaju trendovi cena u vasem regionu i drugim regionima zemlje.
Ako je odgovor da kako dolazite do tih informacija?
 
Da li vas zanimaju trendovi cena u vasem regionu i drugim regionima zemlje.
Ako je odgovor da kako dolazite do tih informacija?
Tesko dolazimo do pravih informacija? Posto vi planirate da budete ozbiljan faktor u trgovini ovo robom predlazem da nas vi redovno izvestavate o kretanju cena kako napolju tako i kod nas. Hvala unapred.
 
Tesko dolazimo do pravih informacija? Posto vi planirate da budete ozbiljan faktor u trgovini ovo robom predlazem da nas vi redovno izvestavate o kretanju cena kako napolju tako i kod nas. Hvala unapred.


Trenutno radimo na razvoju funkcionalnosti za pracenje trendova cena koji ce prikazivati zvanicne cene kod nas i u regionu. Postoji mogucnost da cete moci i ovde na forumu to da vidite jer postoji potencijalna mogucnost da se integrisemo. Ako bude dovoljno zainteresovanih mogli bi smo u buducnosti jednom nedeljno i na ovoj temi da okacimo jedan izvestaj.

- - - - - - - - - -

Koliko vas je prodavalo ili uvozilo zivotinje iz inostranstva? Ako je neko imao takva iskustva moze me kontaktirati u pp da popricamo na tu temu.
 
Ja imam dve krave uvezene iz Nemacke preko Sabacke mlekare... Zali Boze para sto smo dali, kostale su 4400 evra a imaju po 13-15 litara mleka. Ne kazem da su nemacka grla losa, ali smo mo verovatno dobili neke skartove...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Da , takva im je cena bila ,a ja kad hocu da prodam steonu junicu ne mogu od nasih ljudi da dobijem vise od 1000-1100e.
A za mladje kategorije sto kifler@ navodi cena je jos povoljnija.
 
Ja imam dve krave uvezene iz Nemacke preko Sabacke mlekare... Zali Boze para sto smo dali, kostale su 4400 evra a imaju po 13-15 litara mleka. Ne kazem da su nemacka grla losa, ali smo mo verovatno dobili neke skartove...
Lepo je pricao jedan cuveni profesor sa Novosadskog poljoprivrednog fakulteta da se to desava jos pre 10godina kada je je i poceo uvoz tih junica ekstra klase po ceni od 2300eura.Morate jednom shvatiti za sva vremena,skoro su nas proglasili za najgluplji narods na svetu,oni nas tretiraju kao otpad drustva i samo nam uvaljuju neko smece.Nista dobro od njih nismo nikada dobili niti cemo.Mnoge farme su svoja umaticena grla poklale da bi uvezle njihova elitna i onda je usledio hladan tus kada se uvidelo da su nasa ipak bila bolja.Ej,nasa od divljaka sa balkana bolja grla da budu od austrijskih i nemackih.Slicno je i sa semenom koje nama salju,ima visoku cenu,tretira se kao elita a na njihovom zvanicnom sajtu vecina tih bikova i nema ili su na zacelju kolone.
 
Vojkane u jednoj stvari gresis ,niko nama nista ne salje niti daje ,mi to sve krvavo placamo ali ne Nemcima i Austrijancima vec nasim lokalnim krvopijama.
I nije nama ni Nemac ni Austrijanac "uvalio " skart vec nasi kvazi strucnjaci koji su tamo isli da izaberu grla koja tamo vrede 700-800e a ovde ih "prodaju" po 2200-2400e.
 
Postoji udruzenje jedno iz Nisa ciji su predstavnici isli po evropi da gledaju krave za kupovinu.Svi kazu da postoje posebno napravljene farme i trgovci stokom koji prodaju grla istoku.To kazu i pojedini strucnjaci sa kojima sam ja razgovarao iz N.Sada.Nisu ni nasi bas toliko budale da neznaju sta valja a sta ne ali se mnogi takodje zale da su falsifikovani dokumenti od tih krava.U pedigreima pise da je proizvodnja ogromna ali kasnije nema veze kada se oteli.Dobro ostavljaju za sebe a lose daju nama.
Meni nije jasno sta su nasi uopste trazili od uvoza kad su i sami imali dobra grla u stalama i sad da kupe junicu 2200e to je ludost.Naravno tu je pr stotina karantin i tretmani,pa prevoz pa necija zarada i dodje do cene.Kolega iz Jagodine mi kaze da sa njima samo problemi.Sitni jajnici,neaktivni,uvek losa materica,telad slabije napreduju od nasih-jer se simetalac dosta priblizio HF-u po konstituciji.Nas narod ume da ceni zapadno a svoje da ponizava.Da smo kupovali tamo ekstra klasu to bi bilo mnogo vise od 2200eur.
 
vojkane milane potpuno ste u pravu ,kod nas isključivo dolazi trećerazredno seme ili bikovi,oni svoju prvu klasu neprodaju znači priplodnjaka,samo sina od priplodnjaka ako nezadovolji njihove kriterijume,a to je škart,a mi razmišljamo ovako ma dobar je on ,potiče direktno od tog i tog.potrazite direktno priplodnjaka da uvezete taj nikad nije na prodaju a završava ili prirodnom smrću ili na klanicu.da napravim malu digresiju,šveđani su bili najgori u konjičkom sportu sve same rage,vlada je odlučila ovako uvozimo 10 licencirane kobile i 3 pastuva licencirana za 10god.bili su u sam vrh sporta,kad su englezi trebali japancima da prodaju jedno grlo za ogromne pare,skupili su se svi irci škoti i englezi na stručni sastanak,dali će engleska da dobije još jednog takvog konja ,da parira tom ako ga prodaju.čitam forum i nije li vam malo čudno da vi što osemenjavate seksesiranim semenom dobijate veliki procenat mušku telad,a to uopšte nije slučajno.
 
"Meni nije jasno sta su nasi trazili od uvoza kad su i sami imali dobra grla u stalama.."
E to je srz problema i to i meni nije jasno, jer bas u vreme aktuelnog uvoza Sabacke mlekare i ja sam imao 3 junice na prodaju i ponudio jednog rodjaka koji je izjavio da hoce da prosiri proizvodnju.
Dosao kod mene u stalu pogledao junice ,video im majke, ispitao me u sitna crevca o poreklu i kada sam mu rekao cenu od 1000e po komadu kao da sam mu stavio prst u oko.Na kraju uzeo 5 kom. od mlekare i prosao k'o bos po trnju.
Nije nama kriv ni Nemac ,ni Austrijanac nije on nas terao sa puskom da mu dodjemo...
vladale.rs@
Ima kod nas i prvoklasnog semena u ponudi ali bez zainteresovanosti i pomoci drzave to je za nas preskupo.
A dobrog priplodnjaka naravno da niko nece izvesti, kad samo od prodaje nj. semena moze da zaradi visestruko njegovu vrednost.
 
U pravu si nisu nasi uvoznici stoke glupi, imaju oni debelu zaradu na ovim junicama.... Njima Nemac ponudi i elitu i skart, ali na skartu je mnogo veca zarada pa zato to uvoze... A sto se tice reprodukcije ovih mojih nemica, to mogu da kazem da sam zadovoljan, redovno ostaju steone, ne povadjaju, uvek su dobro pripremljene za semenjene... Do sada su telile samo musku telad, i njihovi bikovi su uvek najbolje napredovali, i bili najtezi kada se prodaju... Barem ste strane vracaju deo ulozenog...
 
Pazljivo sam procitao vase probleme i potvrdio tvrdnje koje sam imao kao i moja porodica u proslosti jer smo i sami imali farmu. Nasa ideja jeste da pokusate preko nas da direktno stupite u kontakt sa klanicama ili farmama sa kojim zelite da trgujete gde ne bi postojalo posrednika koji vam uzimaju ogroman novac. Takodje bi ste sami mogli da listate i vidite zivotinje koje vas zanimaju, njihove detalje, kao i farmu i njeno poslovanje koji bi vam potvrdio kvalitet i poslovanje u proslosti.

Da bi smo ovo mogli da uradimo potrebna nam je vasa pomoc i saradnja kako bi smo razumeli sto bolje probleme sa kojima se susrecete kao i interesovanja koje imate.

- - - - - - - - - -

Da li postoje aukcije u regionu na kojima se moze kupiti ili prodati stoka?
 
nekazem ja da nema prvoklasna semena, krave...ali nije to to,pocerina je zadovoljan ekstra, po meni isto ekstra, ali na drugu stranu dobili smo npr 50 krave šljam i 50 domaćinstva uj...na,ja npr mogu da čuvam max 50 grla ekstra kvaliteta i nijedno više,a u selo ima 300 kuće koje mogu da čuvaju po 3 grla isto ekstra grla.da hoće drzava ili veter.instituti da reše to pitanje,bilo bi rešeno za 24h.jludi od struke samo kazu ovo mozeš da prodaješ ovo nemozeš i kraj.
 
Odgovorno tvrdim da su mnoga grla koja su uvezena imala falsifikovane dokumente i da su ljudi mislili da kupuju dobra grla.To je nesto sto se zna i nije tajna.Nista nije nikada preduzeto,nazalost.Bilo sto bilo.Badava vasari i direktni posrednici i farmia i sve ostalo kada su oni izgleda veci lopovi nego mi.
 
Odgovorno tvrdim da su mnoga grla koja su uvezena imala falsifikovane dokumente i da su ljudi mislili da kupuju dobra grla.To je nesto sto se zna i nije tajna.Nista nije nikada preduzeto,nazalost.Bilo sto bilo.Badava vasari i direktni posrednici i farmia i sve ostalo kada su oni izgleda veci lopovi nego mi.

Ako bi ste vi direktno uvozili zivotinje iz inostranstva i kupili ih od odredjenog prodavca mogli bi ste da ga ocenite, sto znaci da bi se napravila transparentnost gde bi losi kupci i prodavci bili odstranjeni iz sistema. Na taj nacin bi u sistemu pokusali da odrzimo kvalitet ponude i potraznje.

Koliko vas je zapravo svojom inicijativom pokusalo da pronadje zivotinje i uveze ih bez ikakvog posrednika?
 
Nebitno je da li ja imam posrednika vec je to da uvek onaj tamo prodavac ima posrednika ili neko udruzenje.Pa te i oni vodaju kao i ovi sto prodaju traktore po Vojvodini.
 
Nazad
Vrh