Cene junadi i gotovih bikova

Ko je taj Nedeljković, i odakle je? Ja sam dosad imao korektnu saradnju sa Muamerom iz N.Pazara, no sada sam se čuo sa njim, pošto imam dobro muško tele za prodaju i pitam ga koliko se kreću mušta telad on pominje cenu od 3,2 do 3,4 evra po kg???
Nešto mi ne štima ta cena sa onom robom koju ja imam. Ranije smo imali korektnu saradnju, ne bih da je prekinem, no ako ne budem zadovoljan ponuđenom cenom, moram da zovem nekog drugog.
ODAKLE JE NEDELJKOVIĆ
Da li možete da mi preporučite nekoga ko bi kupio dobro muško tele (starosti 2,5 meseca) a da ga pošteno plati? Ne nekog matrapaza
Nekog bliže Kraljevu?
Koliko je tesko to tele?I koju cenu mislis ti da dobijes za njega?
 
Naravno boki@,i dete se rodi sa odredjenim talentom,ali ako ga ne neguje i ne radi na njemu ostace samo to-talenat.Inace,nema pravila.Jedan prijatelj simentalku koja je znala da startuje sa 40-ak litara osemeni sa VANSTEIN-om.I sa razlogom je polagao nade u junicu koju je vrhunski odgajao.Startovala je sa 12 litara,u pik laktaciji dogurala do 14,i on totalno razocaran da na klanici.Nase je da radimo na dobroj genetici i omogucimo sto bolje uslove za njihov razvoj,ali ima nesto i u onome na sta ne mozemo da uticemo i pored svih potencijalno odlicnih parametara.
 
U toku dana naci cu listu gde pise ko je otac ,baba tod teleta tri puta za redom blizni ,sestra tog teleta kao prvotelkinja daje 26 l mleka ali mislim da je osemenjena iz elitnog semena posto je osemenjavanje placeno 35oo din.
 
Prodao 3 kom. prosek 560kg po 2e u Obrenovac Jankovicu. Ali sada sam cuo da obaraju cenu zbog ovih subvencija sto moraju da se predaju bikovi do 31 marta. Jedan je dao juce Stocaru Ub po 1,9e a drugi dosao i prica da je sve zvao i da su svi puni i nema kome da proda.
 
Jel ima neko logicno objasnjenje zbog cega ja cena bikova u padu ,dal je momentalna stagnacija ili nesto drugo.
 
Mare aj onako orijentaciono,sto kazes iz iskustva kad mislis da ce se oporaviti cena, vredi li cekat ili ne,sad su mi negde oko 550 do 600kg.
 
Nazad
Vrh