Cene junadi i gotovih bikova

Na zalost ne mogu se sloziti u potpunosti sa Vama. Postoje Nacionalni identifikacioni sistemi gde se na drzavnom nivou vode odredjeni podaci i koji se mogu proveriti. Verujem da se svasta radi ali takodje se moze naci resenje za taj problem. Iznesite probleme na sto pa cemo videti sta se moze uraditi po tom pitanju.
 
nekazem ja da nema prvoklasna semena, krave...ali nije to to,pocerina je zadovoljan ekstra, po meni isto ekstra, ali na drugu stranu dobili smo npr 50 krave šljam i 50 domaćinstva uj...na,ja npr mogu da čuvam max 50 grla ekstra kvaliteta i nijedno više,a u selo ima 300 kuće koje mogu da čuvaju po 3 grla isto ekstra grla.da hoće drzava ili veter.instituti da reše to pitanje,bilo bi rešeno za 24h.jludi od struke samo kazu ovo mozeš da prodaješ ovo nemozeš i kraj.
Nisam ja extra zadovoljan.... Zadovoljan sam samo sto se tice reprodukcije, a sto se tice mlecnosti, naspram ulozenog mnogo malo mleka daju....
 
I ja se slazem sa vecinskom konstatacijom da ne dobijamo kvalitet koji placamo i koji nam se prezentuje.Kod mene je situacija sasvim suprotna.Imamo samo jedno uvezeno grlo iz Austrije i ujedno nam je vec devetu godinu najbolje grlo u stali.Redovno ostaje steona,da ne moze biti redovnije,dobrog eksterijera,loseg vimena (upropastili ga mi mastitisom),ali sa startom od 42-43 litra mleka.Simentalac je u pitanju.Sada je zasla 6 dana u osmom mesecu,muzemo 20-22 litra i moracemo je poceti naglo zasusivati.Uvezena je po ceni od 1650 eura,i opet bi uzeli takva grla i za vece pare,ali to je izgleda bio bingo u lutriji.Neko vec pomenu,imamo i mi u Srbiji ekstra grla.Treba samo kordinirati medju ozbiljnijim proizvodjacima,pratiti stanje na terenu i vrsiti otkup i plasman od svojih za svoje proizvodjace.Sve sto odredjene komisije odrade tamo negde u svapskoj,mogu i na domacem terenu jos bolje.I onda ponuditi potencijalno visoko produktivna grla zainteresovanim farmerima,koji nemaju prilike doci do takve genetike u svom okruzenju.Manji bi bili ukupni troskovi,a bolje bi prosli i prodavci i kupci nego u uobicajenoj kupoprodaji.Da je nekome stalo da unapredi domace stocarstvo vec bi pokrenuo neki program.Ovako,sporadicni potezi koji se povuku su pre licni interes nego opsti.Domace sareno govece u tipu simentalca (kako ga zvanicno nazivaju),oplemenjeno kakvom takvom genetikom sa svih strana,sigurno ima mnogo kvaliteta koji se konstantno moze nadogradjivati.Svi cuvaju svoje genetske resursa,neke poboljsavaju,neke iskljucivo izvorno,samo mi pljujemo po sebi i trcimo za sve sto truli zapad postavi kao standard,od kojeg,opet,mi dobijemo samo losu repliku.
 
Zapitajte se da nam nije tih kupaca kome bi smo prodali stoku, ljudi su 100 puta posteniji od nasih nadkupaca, stvarno nevidim razlog za takav naziv .
Meni stvarno nije bitno kome dajem stoku,da li je on druge vere,rase,boje koze ili sta vec,bitno je da posteno placa i da sam ja zadovoljan cenom,a on kvalitetom...
 
Jel preko Dula iz Banovog Polja ?
Meni sutra, prekosutra treba da dodje kupac iz Agropapuka, da pogleda bikove ?
Kod nas svi koji se odluce za Nedeljkovica prvo kontaktiraju Dula,on dolazi da vidi bikove i tu je prilikom utovara.Bikovi idu iz stale u kamion i pravac Sasinci.Niko nemeri pre utovara u kamion,vec kad stignu u klanicu tamo prelaze preko vage i niko nezna koliko kaliraju za to vreme.
 
Premeravao sam ja kod kuce i vozili u Sasince na nj. vagi imali su 18kg manje po komadu ,ali me je opet bolje izaslo nego da sam ih dao kuci ,cena je tad bila 1.75 za zive a 3.2 za tople polutke.
 
Ko je taj Nedeljković, i odakle je? Ja sam dosad imao korektnu saradnju sa Muamerom iz N.Pazara, no sada sam se čuo sa njim, pošto imam dobro muško tele za prodaju i pitam ga koliko se kreću mušta telad on pominje cenu od 3,2 do 3,4 evra po kg???
Nešto mi ne štima ta cena sa onom robom koju ja imam. Ranije smo imali korektnu saradnju, ne bih da je prekinem, no ako ne budem zadovoljan ponuđenom cenom, moram da zovem nekog drugog.
ODAKLE JE NEDELJKOVIĆ
Da li možete da mi preporučite nekoga ko bi kupio dobro muško tele (starosti 2,5 meseca) a da ga pošteno plati? Ne nekog matrapaza
Nekog bliže Kraljevu?
 
Nazad
Vrh