Skladištenje zrnaste robe

Moje misljenje je da osb ploce nisu idealno resenje zbog ventilacije,vode,budji... mozda eventualno pregrade negde u potkrovlju ali i to je bezveze...
Zica je ako se dobro secam oko 350din pom2(ja sam stavljao onu za sejanje peska i ovo je njena cena)... nazalost nisam uspeo da nadjem visu od 1m... Ovo su info iz gvozdjare... ako ti treba vise vidi nekog dobavljaca...
ja sam pregradjivao u potkrovlju skladiste...ne kisne a nije pri zemlji... paletama napravio kvadrat sa vratima zica je na dve duzne strane izdutra,spolja stamparski lim sa odpada pokucao od betona do vrha paleta da ne mogu gamad da se penju i odlicno se pokazalo... ima ventilaciju(palete siroke 20cm) nije bilo budji ni malo...
Prosle god sam u klipu ostavio... ali sam radio skladiste tako da mogu obe varijante...
 
@Zaštitar bilja Šperploča tabla 250cm.x122cm.x6mm (3 kvadrata)=1072 din....pre 3 godine.
 
Poslednja izmena:
treca godina skladistim kukuruz u dzambo vrece,uvek sipam kukuruz od 15-16posto vlage i nikada problema...
jedino sto pokrijem od gore jer tu je problematicno hoce ponekad voda da udje kroz otvor gde se sipa...
mislim da nema jeftinijeg vida skladistenja.
kukuruz-dzambo.jpg

ovako sam upakovao 100tona...


Druze posto su ove vrece ?
 
2hsbskz.jpg

dali je potrebno spolja jos presvuci cardak sa nejlon folijom, ili mogu strane ostati kao na slici
 
http://www.pletenazicaplavnoplet.com/kontakt-podaci-plavno-plet-pletena-zica.html
270rsd duzni metar

- - - - - - - - - -

A meni niko da odgovori , drugi put sam vec pitao, dali da presvucem spolja sa najlon folijom ,jer je cardak otvoren sa sviju strana
Ja nisam presvlacio, ali moji cardaci su tako orjentisani da kisa nikad ne nabija na strane cardaka pa nebih da ti savetujem da ne stavis pa da imas problema. E sad pogledah fiskalni, mene je sa popustom izasao 250din duzni metar.
 
Ja nisam presvlacio, ali moji cardaci su tako orjentisani da kisa nikad ne nabija na strane cardaka pa nebih da ti savetujem da ne stavis pa da imas problema. E sad pogledah fiskalni, mene je sa popustom izasao 250din duzni metar.
Ovaj moj cardak gleda na istok, valjda ce se neko od ostalih kolega javiti:sta:
 
@kristal
Ja planiram da ispod krova postavim okruglu cev na koju cu zakaciti onu plavu ceradu,koja bi se mogla spustiti do dna cardaka(sa spoljasnje strane,naravno). Na kraj cevi cu zavariti neko parče gvozdja (nesto kao ručicu) da bih mogao tu ceradu spustati i podizati (namotavati i razmotavati) po potrebi.
Mislim da je potrebno imati tako neku zastitu kada je maglovito i kisovito vreme.
Kad je takvo vreme-spustiti,kad je vetrovito i suncano-podići.
 
@kristal
Ja planiram da ispod krova postavim okruglu cev na koju cu zakaciti onu plavu ceradu,koja bi se mogla spustiti do dna cardaka(sa spoljasnje strane,naravno). Na kraj cevi cu zavariti neko parče gvozdja (nesto kao ručicu) da bih mogao tu ceradu spustati i podizati (namotavati i razmotavati) po potrebi.
Mislim da je potrebno imati tako neku zastitu kada je maglovito i kisovito vreme.
Kad je takvo vreme-spustiti,kad je vetrovito i suncano-podići.
Pametan predlog,bolje dati jos koju hiljadu rsd.i biti spokojan nego izgubiti nekoliko hiljadaE
 
Ovaj moj cardak gleda na istok, valjda ce se neko od ostalih kolega javiti:sta:
Ima moj drug zatvoren cardak sa tom sitnom zicom,skladisti kukuruz i soju,vec pet godina,nista sa spoljne strane cardaka nija stavljao,samo zica sa unutrasnje strane,nije imao problema sa zakisnjavanjem zrna,ako malo i zanese kisa,mala je to kolicina vode da napravi neku stetu,e tako.
 
Ja već 10 godina imam čardak samo iznutra obložen sitnom pertlovanom žicom i nikad nisam imo ni zere kvara a stavljao sam unutra kukuruz i sa 18% vlage
 
Hvala kolega, takve i slicne odgovore sam cekao.Znaci cardak izlozen vremenskim nepogodama,kao moj, i nije u nekoj zavetrini, ili pod supom:ppozdrav:
 
@lucky neznam kad si to uzimao ali ja kad sam bio kod tog u Inđiji pre jedno mesec dana cena nije bila ista što su veće okce cena je manja .
 
Nazad
Vrh