Izdavanje državne zemlje u zakup

Crepajci,kako je prosla licitacija ? Kod nas Almex vec tanjira neizlicitiranu zemlju. Licitacija kod nas ce biti u januaru,sto je po meni totalna ludost.
 
Што се тиче права коришћења државног земљишта, ја сам става да свако ради свој посао. Да сточари гаје стоку а да ратари обрађују земљу. То значи да треба укинути право прече лицитације за оне који се баве сточарством и да ако баш хоће да обрађују земљу имају иста права као и остали. На државном земљишту обавеза је гајити само оне културе које служе за прехрану стоке. У неким случајевима где је интерес земље због прехрамбене сигурности грађана дозволити и гајење неких других култура. Цену лицитације одредити према класи земљишта и пројектованом роду као и статистици рода из предходних година. Од свог прихода проистеклог рентирањем земљишта држава купује или пак субвенционише СВЕ сточаре по грлу стоке било да их имају једно или хиљаду и једно. Без обзира да ли је реч о крави, овци, свињи, кокошки или слично.Од севера до југа Србије. Пример: Ако држава Србија годишње убере 200000000 милиона евра прихода тај новац дели на број живе стоке у Србији и по том основу их субвенционише. На тај начин подржава развој сточарства а сточари се не мешају у посао ратара.Мислим да би тако било поштено.
 
Banatski Despotovac otišlo sve od 60-78000rsd/ha.Mali poljoprivrednici nisu dobili ni jednog hektara.
Boka prekinuta licitacija zbog tuče.Milicija intervenisala.Lokalni poljoprivrednici napali i pretukli njihovog meštanina koji je dao tj. licitira za čoveka sa strane.

DOKLE SVE OVO VODI?
 
Banatski Despotovac otišlo sve od 60-78000rsd/ha.Mali poljoprivrednici nisu dobili ni jednog hektara.
Boka prekinuta licitacija zbog tuče.Milicija intervenisala.Lokalni poljoprivrednici napali i pretukli njihovog meštanina koji je dao tj. licitira za čoveka sa strane.

DOKLE SVE OVO VODI?

Licitacija je ipak odrzana uz prisustvo policije. Batine je dobio i Veres i onaj koji je licitirao za njega. Tako prepotentnog i iskljucivog coveka skoro video nisam. Dosao je u drugo selo da licitira i ponasao se krajnje drsko i bezobrazno. Bez trunke dobre volje i zelje za bilo kakvim dogovorom.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Licitacija je ipak odrzana uz prisustvo policije. Batine je dobio i Veres i onaj koji je licitirao za njega. Tako prepotentnog i iskljucivog coveka skoro video nisam. Dosao je u drugo selo da licitira i ponasao se krajnje drsko i bezobrazno. Bez trunke dobre volje i zelje za bilo kakvim dogovorom.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Veres,agro soj iz neuzine?
 
Nazad
Vrh