Alati i radionice

varstroj nije neki bog zna kakav kvalitet.
 
@ Matić

Ako imas unimer izmeri napon u sukou mozda ti je mali napon na ulazu u aparat.

@ KishRobert

Varstroj ti je uvek bolji od Metaba i Enhela budi siguran.
 
mirmag je napisao(la):
Meni se taj problem desi samo kada je dizna prosirena(za zamenu), kada je crevo suvise savijeno,kotur sa zicom previse stegnut na nosacu ili kada proklizava pogon zice...
kod mnogih aparata manje snage se ugradjuje plasticna vodjica za zicu kroz kompletan rukohvat(crevo) to treba izbaciti i ubaciti metalni(recimo moze od pancira za kocnice od bicikla samo da se kupi na metar)i posle nema da zaglavljuje zica.
Post je spojen: [time]1291228467[/time]
_________________________________________________
na slabijim aparatima je dobro dodati neki elektrolit paralelno pre prigusnice bolje vari
 
@Savoris
Ti u najmanju ruku ko da si pravio sve aparate na svetu ,
@Galki
100% je tvoj aparat sa tom nazivnom snagom dovoljan za tu žicu i prejak8samo ako je ispravan) ja sam gledao aparate od 120 Ampera koji vare s tom žicom.Ali ponavljam poželjno(potrebno) je imati priključak od 380 V jer moj aparat ima oba priključka i kad ga prebacim na 220V to više liči na igračku nego na aparat (govorim kad se vare ozbliljniji materijali od 3mm pa naviše) još ako je mreža slabija što nije retko onda .(ja sam u nekim kućama radio kapije mreža je toliko slaba da aparat jedva radi a kamoli vari.Ali mi opet mi taj priključak dođe dobro na tanjim limovima i tanjom žicom ,u svakom slučaju veći je izbor uvek bolje imati.
@peto1
To više nemoj nigde spominjati metabo spada u profi alate i to je besmisleno upoređivati.
 
galki je napisao(la):
i moj je co2 160 ampera varstroj i problem mi je sto nece lepo da radi sa zicom 0.8 samo pljucka a kada mu stavim 0.6 vari ko blesav e sad pitanje glasi sto nemoze 0.8
probaj smanji protok gasa(da ga jedva cujes i dodaj elektrolit 20000mf)pa da vidis sta radi
 
markokurjega je napisao(la):
@Savoris
Ti u najmanju ruku ko da si pravio sve aparate na svetu ,

nisam baš toliko pametan ali imam nešto malo iskustva sa time :cao:

samo jedno bih izmijenio pošto mi je promaklo o kom aparatu se radi
varstroj nije baš žnj klasa
 
Ja imam 4 aparata za varenje,varstroj co2,i boce kad nesto atletujem lajtunge neke i sl.ili palim.Gorenjov aparat za varenje najcesce koristim ali nekakav talijanski neznam mu sad ni imena taj isto cesto koristim ali imas sta u kolicima gurati a ne nositi snjim radim na dvije faze konstantno jer koliko sam vidjeo nema varenja na jednu fazu u vecini slucajeva.
 
@ markokurjega

Da ne spominjem radnju juce sam video na jednom spratu prodaju profi a na drugom hobi Metabo cene se drasticno razlikuju.

@ galki

Kondenzator. Koji ces tesko naci od 20 000 mf Dodaje se opsle dioda imaju obelezene polove + i - sad nades koja ti je strana plus a koja minus i tako povezes.
 
galki je napisao(la):
a sta je to elektrolit, gde ima da se kupi i gde se dodaje :sta:
imas u bolje snabdevenim prodavnicama elekt.komponenti moze i manje vrednosti al vise komada.i mora da bude minimum70 volti plus ide uvek na rukohvat
 
peto1
To prvi put čujem da postoji metabo hobi alat možda ga je prodavnica tako rzvstala.Pošto imam krša metabo alata.Pošalji mi na pp ime prodavnice.ako ti nije teško
 
i40eh0.jpg
varenje na jednu fazu sa 3,25
 
Žica ide normalno i aparat se ponaša normalno samo je izgubio amperažu.Kako neko reče izgleda je zveknula neka dioda pa će ići do majstora da ga pregleda.Inače ja sam ga kupio polovnog pre 2 godine i radio je do sada perfektno,zadovoljan sam jer sam sa njim vario boga oca.
 
Za ovaj var sa sljakom na njemu nemam reci , vidim da je zavrsni var , sto znaci da je i provar bio dobar , amperaza nije prevelika , neukopavase var u materijalu , provar je jeca amperaza al naravno treba postici zadovoljavajuci koren vara.
Post je spojen: [time]1291242021[/time]
_________________________________________________
Mogulite pozvati zimi na ispomoc ako mi padne neki remont kotla ::namigivanje::
 
Antonio je napisao(la):
Elektroda dobra, malo prejaka struja i trebalo malo sporije ići da ljepo i ravnomjerno zatopi zavar.
Sa kojom si amperažom to radio?
130A
Rale 83 je napisao(la):
Za ovaj var sa sljakom na njemu nemam reci , vidim da je zavrsni var , sto znaci da je i provar bio dobar , amperaza nije prevelika , neukopavase var u materijalu , provar je jeca amperaza al naravno treba postici zadovoljavajuci koren vara.
Post je spojen: [time]1291216821[/time]
_________________________________________________
Mogulite pozvati zimi na ispomoc ako mi padne neki remont kotla ::namigivanje::
neznam rale samo jedan kotao sam vario i to jedva dva dana sam se zez..ao.ako mislis da mogu da ti pomognem nema frke zovi :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh