Plug - osnovna tema

TAj plug je smesan!!!!!!! A posebno onaj sraf za stelovanje ako slucajno iskrivis neki drzac pluznog tela... Taj sraf da izdrzi sva naprezanja!!! :sta:
 
Ne kudim samo sam sumnjicav... Deluje mi slabasno naspram drugih plugova... Ili mozda gresim??? :sta: Ali cena je prihvatljiva naravno ako nije sad poskupeo i ako ima idalje da se kupe ti plugovi..

Cije glave nosi taj plug??? :sta:
 
A da li se zna koliki je klirens i rastojanje između glava? I materijal kakav je?
 
Ja ne znam sta vi svi vidite u ovom Grbicu?? Kao da nikad niste culi ucenog covjeka kako objasnjava stvari pa vam je i ovaj dobar. Po meni je ovo sve sto je s njim snimano JAKO LOSE objasnjeno i prikazano...

Plug sam vidio u Rumi na vasaru i bio je jedan u HR na prodaju... I po meni je to srednja zalost. Pokupio neka rjesenja sa drugih plugova i sad je on od jednom pametan. A plug iz male privrede se NIKADA ne moze mjeriti s nekim plugom iz velike, serijske proizvodnje na proracunu kojeg su radili inzenjeri, oblik pluznog tjela, raonika grede je sve netko morao preracunati, isprobavati na terenu. To je dugotrajan i mukotrpan proces dok se napravi "glupo" orudje kao sto je plug i opet ne rade svi plugovi u svim tlima jednako.

Sad se ovaj nasao, kupio neke daske, namontorao nozeve umjesto raonika i on je napravio bolji stroj nego mnogo poznatije i kvalitetnije firme.
 
Sve je meni o njegovim plugovima jasno kad mu vidim traktor.Vire žice na sve strane -nigde obične signalizacije.
 
Co2 aparat i Playma sekac + stubna busilica i eto majstorcine. Jos samo pustimo onu cuvenu od Mitra Mirica.
 
E ljudi, na stranu i plug i Grbić, meni je ova Marija iz uvoda na snimku prelepa! :osmeh:
Svaka joj čast i blago onome u koga se ona zaljubi :bravo:
 
Izvinjavam se na postavljenom pitanju i konstataciji koje ću postaviti jer nisam dovolno stručan za ovakva pitanja i odgovore.Šta je ovde novo izmišljeno da bi bila inovacija? Po meni je ovo plagijat jer je sve prekopirano sa nekog već postojećeg pluga strane proizvodnje i prikazano kao svoj proizvod bez plaćanja autorskog prava.Onda nije inovacija nego plagijat!

Što se Marije tiče nemam zamerki mada ima i lepših!
 
Poslednja izmena:
Evo jedan lijep primjer. Ovaj plug je vjerovatno stariji od mene a ima sva rješenja na sebi koja smo vidjeli u ranije postavljenom snimku koja se tiču regulisanja zahvata. Jedino mu fale podzemna crtala tj. noževi na lemešima a to bar nije neka nauka.

http://www.pik.ba/artikal/9539758/plug-za-traktora-fraugde/

Cijenim trud majstora koji govori na snimku ali na plugu nije prikazano apsloutno ništa novo.
 
Ne mislim da je ovaj plug los a po gotovo za te pare!Imt 756 se lakse vuce i lepse ore od svabe jer sam imao i probao,ovaj plug za te pare se isplati pa nek kaze ko sta hoce cak mogu da ugare sa njim sa imt560 ko nema tanjiracu za setvu psenice.O jacim masinama da ne divanim.
 
Nazad
Vrh