Plug - osnovna tema

Nemojte me krivo shvatit al vecina tih v&n plugova nije normalno kako pukne, neki kazu pretvrdi sarafi (osiguraći) budu, kako kada bude 8.8, imali vogela 3x12,14,16 štelajuči, (polovni) plug oro fantasticno, al je puko nakon 25kj, i to odsjeko između 1 i 2 brazde ko staklo, odneli ga kod tokara ovaj zavario, utjero ga u njivu, a on se uvija,savija, mota, model je bio m950, al i po selu vecina tih 3l950 ili kao vec puca nenormalno, sto je najjace komšija zakaći taj 3sl950 za rusa 920, koji ore s njim taman mu je, negdje se i muci i slomi mi gredu, a snaga traktora ona koja se preporucuje, ništa loše ne kažem za te plugove po meni su dobri, samo u avliju vise nece
 
Avantura se privodi kraju .Uskoro bi mogla biti i proba.
xqi889.jpg
 
Jeste Miroslave, jedna cetvrtina pluga je prelazila na drugu stranu puta ali je bilo tolko visoko da su kamioni i autobusi kad su se mimoilazili sa njim ili kad su ga obilazili bio tolko visoko da su glat prolazili ispod. I jos nesto, traktor nije isao po brazdi vec pored brazde po neoranom.
 
Kada sam se jos jedared zagledao, skontao sam sta je: bio kadgod IMT polunoseni plug sa Kverneland glavama, sada je prepravljen na noseni. Slicno nesto hocu i ja da uradim ako kupim takav plug. Inace, Rastojanje od glave do glave bi trebalo da je 97cm a klirens oko 80cm. Zahvat je fiksan, 40cm po glavi.
 
Nazad
Vrh