Plug - osnovna tema

grujo a cime ces ga vuci:bravo:
JD 8220::traktor1::

- - - - - - - - - -
20140807194521.jpg
 
Kanda ste malo losije nastelovali plug,poznaju se brazde,kanda ste vi malo zaostali za psenicu se vise ne ore.A vi kupili plug pa bi sad do Vranja da izorete....:haha:
E moj Slobo...sta reci... vidis koliko ne znas... plug je perfektno nastelovan , zar sumnjas u jednog agronoma koji je dobio 10 iz masina i ima strucnog savetnika sa beogradskog asfalta ?? Kopirni tocak ponekad upadne u trag od tarupiranja . Da li si znao da se odredjene operacije obrade rade na odredjenim vlaznostima zemljista ?
 
Pa i nije mnogo blato kako zna da bude, ih kad bih ja mogao ove jeseni tako da orem bilo bi super, sve mi se cini da ce biti oranja tek kada smrzne zemlja...
 
Molio bih iskusnije kolege da mi kažu koja je razlika između IMT 757 i OLT Posavac 14 coli? Meni izgledaju skoro identično. Imam u ponudi da kupim jedan OLT Posavac a kod nas(a čini mi se i na drugim prostorima) vlada jako loše mišljenje o OLT plugovima pa me interesuje da li Posavac može biti toliko lošiji od 757?
 
Tačno, ima dosta smonice teške za obradu pa se zato najviše koristi Leskovački plug zbog masivnog rama. Ali meni se on ne sviđa naročito po pitanju zaoravanja biljnih ostataka (hoće da guši) pa zato razmišljam o kockastom Leopardu ili o ovom OLT-u gore pomenutom a možda i o IMT 757 mada je on značajno skuplji od predhodna dva. E sad ako ni jedan od njih nije dobar za smonicu da li mi je Leskovački jedino rešenje ili možda ima drugih rešenja.
 
Resenje po izdrzljivosti rama je Kocka Leopard 14 coli.
Razlika izmedju 757 i Posavca 14 coli je velika.Posavac na 10,12,14 coli ima iste glave,kao na 755 i 756 plugu dok su na 757 sasvim drugacije.
Ram na posavcu je meksi,tacnije mekan je kod zadnje glave na plocama oce da se uvrne.

Leopard jeftin i dobar,veliki klirens i veliki razmak izmedju glava,lepo pakuje brazdu,zaorava televizore sa sve ekranom i antenom:osmeh:
 
Nisam nikad radio sa Posavcem, ali je na izgled slican IMT-u. Ali ako ti je teska zemlja, mozda je bolji Leopard, ima neukrivljiv i nesalomljiv ram. Znam za par IMT-a u selu (nisam siuran za model) koji su kidani i vareni
 
Mirko, koliko si siguran da su iste glave na 12" i 14" posavcima?? Mozda kod nekih starijih modela ali na ovim novijim 14" su dvodjelne daske, drugacije geometrije nego na 10" i 12". Koliko sam uspio vidjeti na 12" i 14" plugu su isti samo deflektori a drugo je sve razlicito.
 
Hvala vam na odgovorima, znači Leopard je rešenje. A ima li i njih više vrsta, viđao sam na oglasima kockaste sa jednom i sa četiri rupe za toplink?
 
Pozdrav, treba mi pomoc, kakav plug bi odgovarao za torpeda 75 dv. Ja trenutno imam batuje mislim da je 13 cola, ima one rupe za pomeranje, ali mi se nikako ne svidja kako radi, u njivi zna da slozi brazdu lepo ali kada orem livadu to ninasta ne lici, nemam crtala ali ne znam u cemu je problem da ne moze da prevrne brazdu nego je samo uspravlja i posle sve rupe po oranju, i jos nece u zemlju dal je lak ili sta vec i krivi se pa ne idu jednako brazde, uglavnom ne svidja mi se nimalo a i za torpeda je premali. Sta bi preporucili da ne ide lose a da nije skupo puno, ne radim mnogo zemlje a odradi se usluzno po nesto pa me sramota kako to lose preorem. Problem je i u meni jer nisam neki znalac oko stelovanja, dosta sam citao po forumu kako to ide i dosta znam sada ali mislim da je plug glavni krivac. Vidim hvali se leopard da je jako izdrzljiv da se ne krivi, da li bi taj oodgovarao za torpeda?
 
Uh kakav snimak,na pocetku sam pomislio da se zapalila kabina na torpedu:osmeh:
Plug sa snimka nije Leopard 14 coli,ovo je veliki Lemind 16 coli.
 
Moze mjsljenje o ovom plugu koliko os treba za njega u smonicihttp://www.kupujemprodajem.com/plug-OLT-OSIJEK-15830935-oglas.htm?filter_id=518
 
Znaci torpedu je dosta 14 cola. Ja sa ovim ne mogu nigde preko 25cm u dubinu gde je tvrdo odma se podižu i plitko oru.
 
Nazad
Vrh