Plug - osnovna tema

Plug je marke??:osmeh:
jj8dic.jpg
 
Evo jednog IMT pluga 16" koji je sužen na 14", uz zadržavanje dužine kao u 16" varijanti:







Obratite pažnju na ugao prave i kose grede, kod normalne 14" varijante (prva slika) kosa greda dovoljno "beži" od najvišeg šrafa koji drži nogu prve glave tako da može da stane matica, dok kod sužene 16" varijante (druga slika) tog mesta više nema pa je matica morala biti zavarena za unutrašnju ploču (kasnije je ta praznina zatvorena spolja):



Da se išlo na zadržavanje postojećeg ugla između prave i kose grede, i samo skraćivanje kose grede da se dobije 14", ne bi se ništa postiglo jer bi time bila smanjena dužina pluga, odnosno dobila bi se redovna 14" varijanta. Ovako je plug produžen i bukvalno ne može da zaguši. Kad sam pitao vlasnika da li mu tih desetak cm koliko je ovaj plug duži od redovnog 14" IMT pluga baš toliko znači, odgovorio mi je da mu baš puno znači...
 
Dal nije slucajno IMT ?
Nije 10000%
Idemo dalje

- - - - - - - - - -

Ovako je plug produžen i bukvalno ne može da zaguši. Kad sam pitao vlasnika da li mu tih desetak cm koliko je ovaj plug duži od redovnog 14" IMT pluga baš toliko znači, odgovorio mi je da mu baš puno znači...
Pa znaci mu ako zaorava frizidere,zamrzivace,televizore,ves masine i pratecu crnu i belu tehniku:osmeh:.
Ja nisam cuo da gusi klasican 757.
 
Puno je jednostavnije kupiti licencu ,i dobijes sve papire u bebu, nego da nasi inzenjeri pregrevaju mozak.
 
Ih komso Montoya upropasti kviz:osmeh:

Spasoje,mnogo je lakse samo iskopirati bez licence sto su i radili ali nije im ni to pomoglo,pukli su u full-u
 
Plug obrtač Rabe model Super Albatros 160M














Danas kupljen plug rabe-super-albatros-160m.
Karakteristike

  • Godina proizvodnje: 2005 god.
  • Broj pluznih tela: 5+1
  • Tip daske: resetkasta
  • Rastojanje vrh-vrh raonika 100cm
  • Klirens: 80cm
  • Greda dimenzija 160x160mm sa ojacanjem do predzadnjeg pluznog tela osnovne grede
  • Mehanicko podesavanje radnog zahvata od 35 do 50cm
  • Hidraulicni obrtni cilindar 120mm
  • Dubinsko transportni tocak sa novim ugrađenim pneumatikom
  • Predpluznjaci
  • Potrebna snaga traktora od 220 do 300KS.
 
Kanda ste malo losije nastelovali plug,poznaju se brazde,kanda ste vi malo zaostali za psenicu se vise ne ore.A vi kupili plug pa bi sad do Vranja da izorete....:haha:
 
Nazad
Vrh