Ravnanje puteva

Ja to smatram bezobrazlukom,ako vec i zaseces put izadji poravnaj i ugazi kao sto je bilo.To sto zadnja dva struka nisu ospartana nace nikog da obogati,a i nikog da osiromasi.......
 
Nije to nista ako je samo jedna njiva, znam njive koje se godinama tako rade, kad oru puste plug jos u komsijku njivu prekoputa da se lepo zabode u njihovu, spartac kad zagrcu takodje sav put bude grbav. Neznam kako ih nije sramota. Cesto ljudi kad naidju na takvo parce puta obilaze ga pa teraju u njihovu njivu ili onu prekoputa i prave stetu, ali ovi i dalje teraju svoje.
 
Takvima treba sad sa plugom pokazati dokle mu je njiva pa kad dodje da bere da vidi kako je' lepo' kad zbog drugog lomis masine.
 
Ja isto ne razumem ljudi koji imaju velike tanjirace sto ne ravnaju puteve bar ispred svojih njiva,da i njima bude ravnije!Iz mog sela znam samo njih dvoje koji to rade,i 539 ladno pici u tom delu 3 brzom,ja isprobao,nema da strucne!Ja nemam veliku tanjiracu al da imam uradio bih na svakoj njivi to!
 
Nije bitno da li komsija oce da ravna ili nece. Ja cu da uradim onako kako ja mislim da je ok. Svako stvara svoju sliku o sebi , ne treba cekati da je drugi stvaraju.
 
Slika o putevima ka njivama je slika o coveku domacinu, predhodna slika podsetila me je na istu situaciju i kod mene, covek iz drugog sela 10km udaljenog radi njivu do moje, i prilikom oranja ne dize plug, uvek se presaltuje za tih 50 metara, dok nekima nije prekipelo pa su gazili kukuruz i sa leve i desne strane , medjutim i opet isto ore i ove godine, cist poganluk, jos je gore ne očišćen plot pa sa presom, beračem i kombajnom da čovek ne zažali kad mu pregazi preko njive
 
Mora da mu se kaze inace nece prestati. Ja sam svima reko koji su me tako nervirali i nemogu da kezem odma su prestali , inace i ja sam sve solucije probao i da gazim , lomim itd ali debili ne kontaju zasto. Sve dok im se ne kaze oni to ne razumeju. Radio sam jedno leto 2 dana i u tvoje selo kombajem. Imao sam lepu musteriju i dobre ljude ali nisam hteo da nastavim zbog uskih puteva.
 
Znači video si situaciju jedva da proteras neki manji kombajn od 1,5-2 m kose, a za nesto vece trebas da obilaziš, a i kada kazes nekom nesto odmah drzi da je on u pravu i pocne da se svadja, i ove godine ne znam kako cu da sprovedem neke kombajne do njiva najverovatnije preko Dobre Vode to mi je najjednostavnije resenje.
 
Ja sam jedva proso sa Zmaja 135 i to uso sam na jedno mesto sa puta u atar iznad sela , a posle ide . Samo je problem uci u prvu njivu , sam ulazak je trajao sat vreme, aposle vise se ne izlazi na put samo se tera iz njive u njivu. Tebi nema spasa , samo moras da lovis kombajn a to je: kad svi vrsu tad i ti i to ti je.

---------- Poruka napisana u 02:07 ---------- Prethodna poruka je at 02:05 ----------

Ne znaju ovi iz Vojvodine sta je muka. Oni to nikada nisu videli.
 
Ehhh da je nama prolaza i za ove nase od 3m mi bi bili najsretniji na celom svetu.
 
JBT pa ne sredjuju nama puteve marsovci i drugi vanzemaljci,uzmite lepo traktore,motorke i polako svake godine po jedan put napravite prohodnijim.
 
Kako kad je pored puta bagrem star i po 50god. Gazda njive ne da da se sece njegov bagrem , jer ga nasledio od dede.
 
Gde znamo koliki je put, od proletos brat mi se stalno mota po opstini nebi li nekako izmolio pomoc , da malo prosire odredjene puteve.
 
Kod nas je to dobro riješeno, naime putevi se održavaju iz općinskog proračuna a kako šljunka ima u izobilju to nije veliki problem. plus svega je kolega izumio stroj koji poravna put i bez navoženja novog materijala.







 
Nazad
Vrh