Plasman zamrznute maline

Polka i Polana i u Sbiji kostaju 1.3-1.4 eura a moje pitanje je sasto se sva ljaga i krivica svaljuje na ljude koji sade poljske sorte?Kao da su oni krivi za miksanje a toga je oduvek bilo kada nismo imali nasu veliki hladnjacari su je uvozili kako si i sam rekao.Bilo kako bilo pustimo da svako trazi i nadje svoje mesto pod suncem po recima nekih ovde ispada da psenica ne bi trebala nigde da se gaji ako nema iznad 6T po hektaru ko u vojvodini.I zasto se uopste cuvaju svinje ako nisu Landras Pietren Durok iliti sta ja znam.
Izvinite za mali off.

Ja ne razumem kako mozes ovako nesto da napises,KO je napisao da sva ljaga i krivica se svaljuje na proizvodjace polke i polane.Svima je jasno i zna se da za ovakvu situaciju su iskljucivo krivci nasi izvoznici koji svojim miksovanjem i teznjom za enormnom zaradom koju su imali prosle godine i dalje pokusavaju prevariti strane kupce.Sad su provaljeni i roba ne ide kako je isla,ali ide.Sto su prosle godine varali kupce sada im se obija o glavu,a iduce godine cemo svi biti njihova koletarna steta.
 
To je bila lična prepiska između dvojice kolega koja apsolutno ne znači ništa ni strašno ni uvredljivo, sve dok je neko ne kopira i tako joj promeni kontekst. Iniciranje geografskih i sortnih podela, nikome korist neće doneti.
Ovde ljudi pišu realnost, koliko god se ona nekome svidela ili ne. Sama činjenica da se iz dana u dan sve više i javno priča o nečemu, znači da smo sve bliže takvom raspletu. Što pre to prihvatimo više ćemo vremena imati za razmišljanje, kako eventualno reagovati misleći na budućnost.

 
Ima li nekih novih info? Desava li se nesto, izlazi li roba u vecim kolicinama iz Srbije? Jedno od mogucih resenja bi mozda bilo, samo vilamet u pakovanju, samo miker u pakovanju i pakovanje zamrznute maline pod imenom, na primer ostalo, gde bi bio mix ostalih sorti (polka glen polana fertody...).
 
Ima li nekih novih info? Desava li se nesto, izlazi li roba u vecim kolicinama iz Srbije? Jedno od mogucih resenja bi mozda bilo, samo vilamet u pakovanju, samo miker u pakovanju i pakovanje zamrznute maline pod imenom, na primer ostalo, gde bi bio mix ostalih sorti (polka glen polana fertody...).

Prema mojim saznanjima ne desava se nista, ocekuje nas izuzetno teska sledeca godina, cena o otkupu ce biti jako niska a pojedini proizvodjaci nece imati racunice da se bave proizvodnjom. Srbija do skora nije ni imala znacajnije kolicine Polke i Polane, sa povecanjem proizvodnje ovih sorti otvaraju se i neka nova pitanja koja ce u buducnosti morati da se rese, npr morace da se odvaja posebno Polka i Polana a posebno Miker i Wilamet, jedino tako mozemo opstati na trzistu.
 
kod nas u srbiji je nastala zbrka da se ne zna ko pije ko placa, narodne mase needukovane sto posto, de moze vilamet u vojvodini a de moze polka i polana na vecim visinama, takav je i buckuris u hladnjacama ne zna se ko koga kome i zasto ne moze vilamet i miker u vojvodini nije ispativ zbog manjeg prinosa ( specificna mikroklima vlaga u vazduhu niska ) niti polka i polana na vecim visinama ( kratka vegetacija kasno krene rano zavrsi ) opet manji prinos dok se ne iskristalisu neke stvari ni plasmanu nece biti lako
 
Prema mojim saznanjima ne desava se nista, ocekuje nas izuzetno teska sledeca godina, cena o otkupu ce biti jako niska a pojedini proizvodjaci nece imati racunice da se bave proizvodnjom. Srbija do skora nije ni imala znacajnije kolicine Polke i Polane, sa povecanjem proizvodnje ovih sorti otvaraju se i neka nova pitanja koja ce u buducnosti morati da se rese, npr morace da se odvaja posebno Polka i Polana a posebno Miker i Wilamet, jedino tako mozemo opstati na trzistu.



Si ti neka vidovita Zorka j..... To niko sad ne može znati osim ako si vidovit. Ti nas bre plaši i proletos kako će biti loše za proizvođače ono ispade solidno. Meni isplaćeno 90% po 230 do sad. Još 10% narednih dana. Berbu u Čileu je teško predvideti. Ona tek predstoi. Ako si toliki poznavalac berze onda brate idi tamo te trguj. Ne razumem uopšte tvoje postojanje na ovom forumu osim da radiš u nečijem interesu da nas proizvođače ,,pripremaš" za po nekog tamo povoljan ishod cene.

Moja ogorčenost je najviše upravo zbog toga što niko ali baš niko nikad nije mogao predvideti cenu pre početka same berbe ni približno a ti sad već nešto kao znaš.

Nisi realan. Realnost je jedno a predviđanja drugo. Trenutno jeste teško ali to ništa ne mora da znači. Ide novembar, decembar, januar, februar, mart, april, maj, jun. Pratićemo sami. Nismo ne pismeni. Ne volim da daje komentare neko ko nikad nije brao, nije proizvođač, nije hladnjačar.....
 
Si ti neka vidovita Zorka j..... To niko sad ne može znati osim ako si vidovit. Ti nas bre plaši i proletos kako će biti loše za proizvođače ono ispade solidno. Meni isplaćeno 90% po 230 do sad. Još 10% narednih dana. Berbu u Čileu je teško predvideti. Ona tek predstoi. Ako si toliki poznavalac berze onda brate idi tamo te trguj. Ne razumem uopšte tvoje postojanje na ovom forumu osim da radiš u nečijem interesu da nas proizvođače ,,pripremaš" za po nekog tamo povoljan ishod cene.

Moja ogorčenost je najviše upravo zbog toga što niko ali baš niko nikad nije mogao predvideti cenu pre početka same berbe ni približno a ti sad već nešto kao znaš.

Nisi realan. Realnost je jedno a predviđanja drugo. Trenutno jeste teško ali to ništa ne mora da znači. Ide novembar, decembar, januar, februar, mart, april, maj, jun. Pratićemo sami. Nismo ne pismeni. Ne volim da daje komentare neko ko nikad nije brao, nije proizvođač, nije hladnjačar.....
tu je izz nekog razloga ali nema veze ima drugih izvora iz kojeg cemo crpeti prave informacije sa poreklom izvora a ivor je bio dobar za postene hladnjacare
citiram moj post od 5 2 2016 god gde predvidjena tvoja okvirna cena od 230 din nazalost moj kraj nije bio te srece dumani nas ojadili

ove 2016 godine cena maline ide minimum 0,20 eur vise nego prosle godine,sa proslogodisnje cene od 1,75 eura ide na 1,95 eura,proslogodisnji vremenski uslovi uticali su mnogo da dodje do drasticnog smanjenja maline u svetu ,susa je unistila kod poljaka 40% roda ( oko 50 000 tona),amerika 30% (oko 25 000 tona),a mi smo u odnosu na njih imali vise za 6.9%(oko 7000 tona).manjak u amerika trenutno popunjava bebrom iz cilea ,eu je u velikom problemu zbog deficita poljske maline i cene su veoma jake tako da ce i ova sezona nastaviti rast traznje a sa tim i rast cene za ovu 2016 godinu. izvor koji mi je 2015 god( cena maline 2015, 3 strana post od 7.2.2015) projektovao cenu za ovu 2016 godinu 1,95 eura, a s obzirom da su izvoznici odlicno prosli mozda bude i nesto vise odrese kesu
 
Si ti neka vidovita Zorka j..... To niko sad ne može znati osim ako si vidovit. Ti nas bre plaši i proletos kako će biti loše za proizvođače ono ispade solidno. Meni isplaćeno 90% po 230 do sad. Još 10% narednih dana. Berbu u Čileu je teško predvideti. Ona tek predstoi. Ako si toliki poznavalac berze onda brate idi tamo te trguj. Ne razumem uopšte tvoje postojanje na ovom forumu osim da radiš u nečijem interesu da nas proizvođače ,,pripremaš" za po nekog tamo povoljan ishod cene.

Moja ogorčenost je najviše upravo zbog toga što niko ali baš niko nikad nije mogao predvideti cenu pre početka same berbe ni približno a ti sad već nešto kao znaš.

Nisi realan. Realnost je jedno a predviđanja drugo. Trenutno jeste teško ali to ništa ne mora da znači. Ide novembar, decembar, januar, februar, mart, april, maj, jun. Pratićemo sami. Nismo ne pismeni. Ne volim da daje komentare neko ko nikad nije brao, nije proizvođač, nije hladnjačar.....

Zasto vredjanje... Jel istina boli? Kako mislite da li sam vidovit....? Pa fizicki roba ne moze sva da izadje do nove berbe sta tu ima da bude nejasno... Kada ce roba da se prodaje, sada bi trebalo naveliko da izlazi a nista se ne desava... Tessko je predviditi cenu pre pocetka otkupa pa cak i u toku otkupa stvari mogu drasticno da se promene ali ako sve bude normalno , cena u otkupu ide drasticno dole.

Stvari mogu da se promene jedino usled drasticnih vremenskih nepogoda da li kod nas ili kod nasih konkurenata.

Jos nesto za kraj, forum je mesto gde svako ima pravo da ostavi svoje misljenje i da iznese svoje stavove.... A to koliki je neko veliki proizvodjac ili hladnjacar zaista ne igra nikakvu ulogu. Svojim pisanjem i informacijama pokazao sam Vam da znam malo kako se ova igra igra....

- - - - - - - - - -

tu je izz nekog razloga ali nema veze ima drugih izvora iz kojeg cemo crpeti prave informacije sa poreklom izvora a ivor je bio dobar za postene hladnjacare

Ako ocekujete da na forumu dobijete sve informacije bojim se da ste u velikoj zabludi, mnoge stvari se ne pisu, forum moze svako da cita i zbog toga moze biti jako skakljivo iznositi sve u detalje, ali neke generalne stvari zasto da ne...
 
Tema plasman zamrznute maline i ja sad ocekujem da cujem nesto kako radite zamrzavanje prodaja ovo ono,sve o tome da citam kad mi je dosadno a kad ima nesto novo ali nesto slabo se pise o tome.Poznavaoce druze,ja sve ovo sto ti pises citam na netu al nema veze zbog tebe ne ulazim na temu cena i berba sad necu ni na ovu,ako hoces otvori novu temu preddvidjanja za 2017 pa pisi koliko hoces.SVe ama bas sve sto pricas imaju ljudi da procitaju na netu s tim sto u tim clancima ne pise bas tako ali ti ga zacinis kao prava domacica.Ovo je tema odlicna za neke manje i osrednje proizvodjace da nauce nesto mozda i sami prodaju zamrznutu malinu kao npr ja imam ambicije za tako nesto ali unistio si temu.
 
Tema plasman zamrznute maline i ja sad ocekujem da cujem nesto kako radite zamrzavanje prodaja ovo ono,sve o tome da citam kad mi je dosadno a kad ima nesto novo ali nesto slabo se pise o tome.Poznavaoce druze,ja sve ovo sto ti pises citam na netu al nema veze zbog tebe ne ulazim na temu cena i berba sad necu ni na ovu,ako hoces otvori novu temu preddvidjanja za 2017 pa pisi koliko hoces.SVe ama bas sve sto pricas imaju ljudi da procitaju na netu s tim sto u tim clancima ne pise bas tako ali ti ga zacinis kao prava domacica.Ovo je tema odlicna za neke manje i osrednje proizvodjace da nauce nesto mozda i sami prodaju zamrznutu malinu kao npr ja imam ambicije za tako nesto ali unistio si temu.

Ako procitate moje postove od pocetka pa do kraja i sta sam pisao jos prosle godine videcete citav niz resenja i mera koje se mogu sprovesti kako bi se trzisno pozicionirali i sami izvozili maline i ostalo voce na trziste Evrope i sveta. Ali mora da se radi, ne vredi samo citati, mora se puno raditi i ulagati na svakom polju da bi dosli do voga cilja. U poslu izvoza najteze je doci do kontakata i do ljudi kada to uspete posle toga ide mnogo lakse. Bransa je specificna i mnoge stvari koje vaze u drugim bransama ovde ne vaze i zato covek mora da bude proaktivan , da razmislja na jedan drugaciji nacin. Uspeh ne dolazi preko noci...

Uvek sam spreman i otvoren da pomognem... Nadam se da cemo se jednom upoznati i licno pa ce vam tada mnoge stvari posstati jasnije, tesko je nekad na forumu sve na najbolji nacin docarati.
 
Ako ocekujete da na forumu dobijete sve informacije bojim se da ste u velikoj zabludi, mnoge stvari se ne pisu, forum moze svako da cita i zbog toga moze biti jako skakljivo iznositi sve u detalje, ali neke generalne stvari zasto da ne...

naravno da se ne pisu ali ako neko raspolaze sa proverenim informacijama sa poreklom izvora istih on nema problema sa podelom iste ostalim clanovima jer nije ih on izmislio vec dokumentovao izvorom zato se meni ne svidjaju tvoji postovi sto je kao neko nagadjanje ja vec sada imam dokument koji ce obeleziti 2017 godinu sto se tice jagodicastog voca i to od relevantnog coveka koga priznaje ceo svet ,
 
Pa hajde zasto ne objavite taj dokument? Gde je problem? Problem je izgleda samo kada se od mene ocekuje da nesto podelim a dobro znate da neke informacije ne mogu da se dele, ne zato sto ja tako hocu vec zato sto nesto spada u domen poslovne tajne a nesto dobijem od svojih licnih prijatelja i saradnika. Ja informacije rado delim ali samo poznatim ljudima a suludo bi bilo na forumu pisati o svemu u cenama, ugovorima, nekad i o insajderskim informacijama kako kod nas tako i preko... Mreza mojih ljudi je velika i ako neko misli da na tacni dobije sve besplatno, pa ne moze, kostalo me to mnogo....
 
Bez da nekog uvredim, reci cu vam sad. Hladnjaca gde sam ja do onomad prodavao malinu, ugasila je kompresore za ovu godinu, metlom pobrisali hladnjacu, nemaju ni kilo malina vise.
Ukoliko mi ne verujete, dodjite, odvescu vas da se uverite... tacka
 
I sta to dokazuje? Hladnjaca sa kojom ja radim godinama prodaje istom kupcu malinu u branju,Malina se zadrzava u hladnjaci najkasnije do septembra,i to je tako godinama,a i ove godine je to slucaj
.Ne kupuju Polku i Polanu.
 
kod nas u srbiji je nastala zbrka da se ne zna ko pije ko placa, narodne mase needukovane sto posto, de moze vilamet u vojvodini a de moze polka i polana na vecim visinama, takav je i buckuris u hladnjacama ne zna se ko koga kome i zasto ne moze vilamet i miker u vojvodini nije ispativ zbog manjeg prinosa ( specificna mikroklima vlaga u vazduhu niska ) niti polka i polana na vecim visinama ( kratka vegetacija kasno krene rano zavrsi ) opet manji prinos dok se ne iskristalisu neke stvari ni plasmanu nece biti lako

Sa ovim mogu da se slozim samo delimicno, slicna prica je i sa macvom bila pa ispade kvalitetniji Vilamet tamo nego gde se uzgaja decenijama. Prednost Macve i Vojvodine je u lako dostupnoj vodi, samo treba prilagoditi malo tehniku proizvodnje za to podneblje i rezultat nece izostati. Vilamet krene u Macvi i mesec dana ranije ako ne i vise u odnosu na vislje predele, poenta je da se u Macvi i u Vojvodini moze, zbog lakog dostupa vodi, delimicno simulirati mikroklima rasprskivacima i slicno. Vilamet koji se gaji na jako niskim nadmorskim visinama treba ga posmatrati kao da se gaji u plasteniku i tako treba prici toj vrsti proizvodnje, kod Polke i Polane na visim predelima je deo gde se apsolutno slazem jer je dosta kratka vegetacija za te sorte a tu nema mnogo mesta da se doskoci prirodi.
 
Pa hajde zasto ne objavite taj dokument?

Цена доле у ​​малина

Ове сезоне малина може евентуално сноси последице, уз мању потрошњу након цене превисоке у последње две до три године, према Антонио Домингуез, партнер у Невада Чилеу, директор Цхилеалиментос и председника ИРО, светске организације малина. производња се очекује и нешто већи, што одражава опоравак обима, производа и обнављање воћњака, као и нове засаде. Процене указују да 2016/2017 нивоима између 40.000 и 45.000 тона.


"Тржиште је нерадо плаћају цене од чак прошле сезоне", рекао је Домингес.


Такође, ниска због проблема на тржишту, као што су култура у Србији Нешто призвук, и Пољска Јако пуно више високо, уз смањење трошкова сировина довеле су ниже продајне цене за садашње Европске сезоне.


"Процењује се да је почетна цена за произвођача за малине у Чилеу не би требало да прелази $ 1,000 / килограм, у поређењу са 20 до 25% повећања која је почела прошле године," каже Антонио Домингуез, који напомиње да још нису добро дефинисани светске цене, јер је сезона бербе на северној хемисфери је управо завршио и који су у преговорима srpski Пољски извозници и њихови традиционални купци у Европи. Та цифра није велика као што је била у последњих три до четири године, али би требало да ради. То ће смањити профитабилност за произвођача, тако да ће морати да побољша ефикасност и тражити боље пољопривредне приносе.


Међутим, послодавац подиже цене за ИКФ малине -цонгеладо појединачно могу бити око УС $ 3,200 ниво / т порекла (Европа) и УС $ 2,100 за -цонгеладо руши као торта-. Овај ниво је 10% мања од те постигнуте прошле године.


"Сједињене Државе имао веома сличан то ласт производњи године и приметила пораст увоза из Мексика и Србије, која је довела цене доле. Ово открива нови конкурс за Чиле. Али, упркос томе, продајне цене на овом тржишту ће остати супериорна у односу на друге дестинације, осим Јапана који је такође на високе цене за њихове захтеве квалитета ", каже Домингуез.


Шта је то што се десило у САД је у томе што је нормално да плате више за локалну воћа које се увозе, повећана садњом боровнице у последњих неколико година, с обзиром на њен већи профитабилност упозорава.


У међувремену, као што Кина није успела да пронађу места погодна за гајење малине, процењује се да ће потрошња постепено повећава, тако чилеански извозници процењују да у блиској време, Кина би могла да постане добар чилеански купац за прерађене малине, као што се десило са брусницом.


Наравно, на том тржишту почињу да показују нове играче као што су случајеви Бугарске и Украјине, земље са нижим трошковима производње Чилеа, истиче председник Иро.
 
Situacija nije uopste komplikovana... U poslu sa malinama je u zadnje 4 godina svaka karika zaradjivala od proizvodjaca beraca do prekupaca prevoznika proizvodjaca gajbica kartona hladnjacara agenata izvoznika uvoznika itd Veliki je kolac bio i za svakoga je bilo vise nego dovoljno.... Sada ce to biti mala bara sa puno krokodila .... Proizvodjacima ce otkupna cena biti znatno manja ali ce imati solidnu proizvodnu marzu a ne kao sad vise od 100% ( iako ce od 2018 morati da uvedu nove standarde u svojim malinjacima inace nece malina moci da se izvozi za USA) ova nova mera a i cena ce automatski eliminisati nakupce , prevoz koji je dosao do astronomskih 20 dinara po kg maline nestace ( ko hoce da proda ko na pijaci neka dotera robu) beraci vise nece ucenjivati proizvodjace i dnevnica ce biti razumnija (pogotovu ako su stan i hrana placeni) cena plasticne gajbice nece vise biti 1 euro i vise ( vec 0.4eura kao sto je nekad bila) cena rasada ce pasti....kartonskoj ambalazi ce cena pasti agenti ce izvoziti za 2% a ne za 10% marze kao zadnjih godina, hladnjacari ce biti zadovoljni kad naprave neto prihod od 5 % a ne da se sepure djipovima i novim prosirenjima svake sezone....Ovaj posao postace normalan posao za one najbolje i najsposobnije u lancu ovi drugi nestace ..... Prosijace se zito bacice se kukolj i bice sve u redu nema panike....vec je ovo sve vidjeno ovih skoro 25 godina u nazad koliko sam ja u ovoj prici....
 
Nazad
Vrh