Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Psenica od djubriva je dobila 100 kg/kj MAP-a jesenas, pocetkom Marta 120 kg/kj AN- a i pocetkom Aprila jos 150 kg/kj SAN -a. Prskana sa Metmarkom i Presing zastitom!
Ne znam da li slika vara, ali ne razumem kako mislis da je zuta?
Cime predlazes da je tretiram?
 
Ljudi, pojavio mi se neki puz golac po zitu.. nikad to nisam video i ne znam sta da radim niti kakvu stetu pravi? Izgleda da mi jede liske soje na susednoj parceli

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk
 
Psenica od djubriva je dobila 100 kg/kj MAP-a jesenas, pocetkom Marta 120 kg/kj AN- a i pocetkom Aprila jos 150 kg/kj SAN -a. Prskana sa Metmarkom i Presing zastitom!
Ne znam da li slika vara, ali ne razumem kako mislis da je zuta?
Cime predlazes da je tretiram?
Izvinjavam se :D,nisam dobro napisao,mislio sam na zute psenice u nasem ataru.Inace sto se tice tretiranja,ne volim ja davati neke preporuke,posto nemam mnogo iskustva sa fungicidima,ali ako si odradio ranije fungicidni tretman,mozda i prodje sa jednim do punog nalivanja i sazrevanja zrna,a mozda i ne.
 
@Peet
Ja bi to prskao sa Duett,Prosaro ili Amister uz dodatak Fastac,ovo je u punom cvetanju,pa moze i za Fuzarijum i ostale bolesti.
 
Kasna setva ce i ove godine biti bolja,nema cim je kisan Maj kenja.

Kad sam isao na Sajam Novosadskim putem,ni jedno zito nisam video cestito,osim Agrounije ostalo rejavo ma nista,tanke ce biti pogace ove godine.
 
Prekljuce smo oprskali psenice drugu zastitu. Utisak je da neverovatno su se razvile u maju. Sve nam je kasna setva. 16.5kj u 4 njive. Jedna od 1.8kj je ful ful, samo sto je najmanja pa i da rodi 50mc opet nista posebno:ideja:
 
Jel tu kasno da se radi zastita? Ima leme,a ako ga prskam onda da ubacim i nesto protiv fuzarijuma klasa?Molim za savet,ako moze.:osmeh:
1eqgav.jpg
35813qs.jpg
 
Iliko ko me bas iznenadio koliko dobro izgleda,visok i dosta otporan na poleganje. Vlat mu bas dugacak i lepon deluje da ce da nalije.

Nada poslednja umire.
 
Juce sam prskao zito protiv nekih buba u klasu, neko je kacio slike a isto je i kod mene. I kad sam vec gazio ubacio sam i nesto protiv bolesti preventivno mada je sve zdravo. Isao sam iskekticidom FOBOS 0.15l/ha + fungicid TIMPANI 1.2l/ha (to nije cela doza fungicida, mislm da je dovoljno jer je cisto radi preventive). Bilo je teraj, gledaj napred i ne okreci se. Dosta se zgazilo. E sad pitanje: Kolika bi bila steta da nisam prskao, tj da li je opravdano gazenje? Mislim da jeste ali ako ima nekih iskustava koliko je bio manji rod tamo gde nije prskano protiv tih buba u ranijim godinama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh