Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za jednu samo mogu da kazem da ima humusa jer je moja iza kuce parcela i kada god je stajnjak bio visak po njoj je razbacivan dok za druge tri nista ne mogu reci bez analize,a sto se tice obrade sve njive su orane na 25cm pred setvu i prosle godine sa kisom smo imali vise srece od drugih da je malo,malo padala!
 
Solehio danas dobio Fastak i Ekskorta plus
dbf43183199031a437a6fa1f5a8d97d8.jpg


Poslato golubom pismonosom
 
Kod mene ima jedan potes atara, ko god je sejao sunc. Prosle god ove godine zita dubio kolektiv. Neverovatno mi je da bas svi domacini omanu u setvi i djubrenju. Mada vec koju god u nazad isti je bivao slucaj. Tako da pulsar ili hemija protiv sirka bas ostavljaju posledice.

Nada poslednja umire.
 
Radim pulsar-om i fusilade-om sigirno 3 god. i nisam imao problema. Humus mi je 2-3%. Znam da su se zalili ko je radio pre setve, a posle nicanja. Vecina nema analizu zemljista tako da vecina radi otprilike.
 
Na svakom mestu gde sam kao oglumke prskao sirak dva puta nemam sad lepu psenicu.Prvip ut puna doza kletoxa a drugi fusilade forte.Na ostalim delovima njive lepa psenica.
 
Kod nas u atau ima psenice na dva sprata. Sta su radili nemam pojma al ima klas visoko i onda druga vrta klas nize 15 cm od prethodnog. Mislim da je kupovno seme ...
 
Nije ni bolja,a ni lošija od ostalih :ppozdrav:
Nego danas mi bila usput
Ovoj parceli je mana što ima 2-3 stalna traga viška,zaglavila se sajla,a "kontrola setve" zatajila,bilo pridveče,pa se umorila ::lose::
 
Naj prostije, psenicu kakva danas gajimo na primer ns40s nastaju ukrstanjem dveju sorti. To rade geneticari. Znaci u nekom trenutku iz nekog razloga to ti ja bas ne mogu objasnoti ali mogu strucnjaci dodje do genetskog deljenja i preovlada otac ili majka sorte koja moze biti neka psenica koja nema osje,pa ces takvu biljku uociti kao ne karakteristicnu u tvojoj parceli.

Nada poslednja umire.
 
Sofru
cebeb15463f875d08ba7fca891795021.jpg
d7e7d356feed6c558d4963f5180b6369.jpg


Mi prekjuče završili prskanje. Lambada, duett ultra sa dodatkom yara ferticare kad već gazimo.

Na jednoj njivi smo pustili jednu prskalicu sa bacilomiksom, a drugu yara vitom. Da vidimo da li će biti razlika u odnosu na ferticare.

Solehio
95dd84218bb2ae316e945dda7a6c8216.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Smeta naravno.Garantujem da bi sa tom dozom izgoreo i list.To izadje 40kg po ha.Ja sam sa manjom dozom oprljio psenicu koja je bila i u manjom fazi tj. imala manje mase nego sad tvoja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh