Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod nas danas ovi iz Uljarice Negotin prskali psenicu.
Kod mene Ns 40 I Ingenio se najbolje drze. A pre mesec dana mi je Renesansa izgledala najbolje, ali sada je dosta obolela.
 
IMG201605261449351.jpg
Pobeda, ocekujem blizu 6t h. na ovoj parceli.
IMG201605261449291.jpg
 
Nije retka za 6t realno bi trebalo imati vise jer tu nikada nije podbacilo ispod 6t,Radjena zastita,Impakt rano u prolece i Funomil i Fastak pre 10dana.
 
Decis tamani sve vaške po uputstvu.
Potpisujem,probano u praksi zadnjih godina.Najvise sam se namucio u vocnjacima sa vasima i gamadima dok nisam probao Decis,za 24 sata ocisceno.

- - - - - - - - - -

Nije retka za 6t realno bi trebalo imati vise jer tu nikada nije podbacilo ispod 6t,Radjena zastita,Impakt rano u prolece i Funomil i Fastak pre 10dana.
Ja za ovu moju psenicu ocekujem 3,5-4 tone a ako bude vise.....sta pije kafana....
ouv4ok.jpg

A evo i NS40 slika od juce sa primesom tritikala:osmeh:eto sta ispadne kad se ne ocisti selektor-trijer kako treba,sad kod mene puna njiva tritikala,nema veze vazno je da je psenica zdrava i cista kao sunce a ovo ce sve mlin da proguta i da pita ima li jos:osmeh:
2s9c9qx.jpg
mjpxfs.jpg


Jel se i kod vas pojavljuje tritikal u psenici,kod nas se masovno pojavljuje,komsija posejao semensku NS Zvezdanu na kukuruziste i njiva mu sa 10% tritikala.
 
Apache, sijan 24.10.

sg4DLQt.jpg



Tretiran prije tjedan dana, duett ultra + Direkt + Vuxall.
Jučerašnji obilazak.

80P27lG.jpg

JpIVQUG.jpg

Has9cAs.jpg




Treba li ići u intervenciju ?​
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh