Kukuruz 2015

Imam i ovakvog kukuruza, predusev uslovno rečeno ječam (kao i prethodne godine). Rađen tretman sa Monsunom u split varijanti, danas dobija drugu dozu. Inače je u pitanju 5276.

2ljgakk.jpg
 
U cugu 26-27l,a u 2-3 dana preko 40l.Jos uvek je mokro.Juce sam morao soju da prskam i u depresijama ostali tragovi koliko je debljina zadnje gume na traktoru.
 
Vidim pise se o nedostatku P u mladim fazama,folijarne prihrane... Kad sam isao sa SuperStartom kog ide 20-25kg/ha i koji u sebi ima 35% P tad su neki rekli da je to magla ili secerna vodica...
 
Treba pogledati analizu zemljista da se vidi da li u njemu ima dovoljno fosfora ili ne.Mislim da u zemljistima u Vojvodini ima pa skoro dovoljan procenat P.Onda se kod Gorana radi verovatno o blokadi elemenata usled loseg vremena tokom aprila i maja.Smena toplog i hladnog vremena, nedostatak padavina i promena temperature u toku dana i noci( u par navrata noci veoma hladne)izaziva itekako stres kod biljaka.
 
Ovo je ogled dekalba .Bilo je različitih boja ,ali svakim danom boja se izjednačava.
 
kd nas nema dobre kise vise od mesec dana sa izuzetkom proslog cetvrtka kda je palo oko 3l po m2. stanje na poljima jadno, zemlja ispucala, kukuruzi sejani na jesenje oranje nikli a na prolecno ko je sejao nema ni 50% nicanja. mnogi su upali da oru krajem aprila, izoravali neko gnjilavo blato i kada se to isusilo nastao kamen na njivama i sada kukaju kako nije niklo. ja sam licno ostavio sve njive koje mi nisu bile poorane jesenas neka stoje ove godine. nemem para za bacanje. u julu i avgustu cu ici totalom i bar nek to bude korist. inace na tim njivama se to blato isusilo i sada nema sanse plug da zaore. resio sam da za teb pare kupim 10 t kukuruza i da ne kidam sam sebi zivce. inace ovu skolu sa kaljavim prolecnim oranjem sam prosao pre deseak godina i nemam nameru opet da je placam.
 
Pametno, i ovde vidim da se mnogi zeznuli ove godine sa prolecnim. A bilo je boljih uslova za oranje jesenas nego u vecem delu Srbije gde je bilo vode. Nego za koliko vremenski osprartate hektar dvorednim spartacem ??
 
Јучерашњи посао,ноћас пала киша растопила ђубар неће комшије видети да сам прихрањивао кукурузе!

[video]https://youtu.be/UD4uVzbKvMQ[/video]
 
Poslednja izmena:
Sa cime si isao prehranu i kako se ponasa kukuruz posle tog ? Znam da moze ureja a ostalo ,,,
 
Kad vidim kakvo je nicanje kod vas u Vojvodini, prosto vam zavidim. Ja sam 100% nicanje imao samo dva puta do sada, jednom sa DKC6120 i jednom sa Pioneer-om A79. Obično ili zezne pokorica ili je loše seme.
 
Nazad
Vrh