Kukuruz 2015

Monsoon skida i samonikli suncokret(bar bi trebao).Peak je o.k ali ne skida kereće grožđe što mu je veliki minus.
 
Ma znam da monsun skida samonikli , ali je Peak jeftiniji doooosta , a nije bilo drugih korova na toj jednoj parceli osim suncokreta. Na ovoj drugoj sam uzeo Monsun jer je bilo palamide ,poponca,suncokreta i sirka iz semena....
 
Monsoon skida i samonikli suncokret(bar bi trebao).Peak je o.k ali ne skida kereće grožđe što mu je veliki minus.
Ako ima sirka-muharike,staviš nikosulfuron i gas
Ja sam koristio Sirano de bergerac sa Peakom

Klasa: Herbicid
Aktivna materija: Nikosulfuron 750 g/kg
Formulacija: WG – vododisperzibilne granule
Pakovanje: 60 g
Proizvođač: Agromarket
Karenca: OVP
Plodored: Bez ograničenja
MDK(mg/kg): 0,1 - kukuruz

Primena:
[TABLE="width: 100%"]
[TR="class: bg-4, bgcolor: #8DC63F"]
[TH="align: center"]USEV / ZASAD[/TH]
[TH="align: center"]KOLIČINA PRIMENE[/TH]
[TH="align: center"]VREME PRIMENE[/TH]
[/TR]
[TR="class: bg-sec-4, bgcolor: #056835"]
[TD="class: bg-4, bgcolor: #8DC63F, align: center"]Silažni i merkantilni kukuruz[/TD]
[TD="align: center"]60 g/ha + 0,1% okvašivača[/TD]
[TD="align: center"]Kukuruz u fazi razvoja 2-6 listova (faza 12-16 BBCH – skale), a divlji sirak visinu 15-20 cm[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

DELOVANJE:
Preparat SIRAN 750 WG je selektivni, translokacioni herbicid, namenjen za suzbijanje travnih i širokolisnih korova u usevu kukuruza. Pripada grupi Sulfonil-uree, apsorbuje se folijarno I brzo translocira do meristemskih tkiva inhibirajući aktivnost enzima acetolaktat sintetaze (ASL ili AHAS).
SPEKTAR DELOVANJA:

  • VIŠEGODIŠNJE USKOLISNE KOROVSKE VRSTE: divlji sirak (Sorghum halepense).
  • JEDNOGODIŠNJE USKOLISNE KOROVSKE VRSTE: muharike (Setaria sp. ), divlja zob-ovas (Avena spp.), muhar veliki (Echinochloacrus-galli), svračica (Digitaria sanguinalis).
  • JEDNOGODIŠNJE ŠIROKOLISNE KOROVSKE VRSTE: štir obični (Amaranthus retroflexus), loboda obična (Artiplex patula),pepeljuga obična (Chenopodium album), tatula obična (Daturastramonium), lubeničarka njivska (Hibiscus trionum), gorušica poljska (Sinapis arvensis), pomoćnica obična (Solanum nigrum), mišjakinja obična (Stellaria media).
PREPORUKE I NAPOMENE:
fitotoksičan je za mnoge gajene biljke, tako da prilikom primene treba voditi računa da ne dođe do zanošenja preparata na susedne osetljive useve. Primena organofosfornih insekticida neposredno pre primene preparata može u nepovoljnim vremenskim uslovima da dovede do fitotoksičnih efekata (bledilo lista, usporeni porasti povijenost biljaka). Setva u plodoredu je uslovljena vrednošću pH zemljišta. Ako je pH>6,5 ne sejati šećernu repu 18 meseci posle primene preparata. Ako je pH > 7,5 ne sejati pasulj 10 meseci, a lucerku 12 meseci posle primene.
MBT : 1 (dvokratno)
 
Prskali kombinacijom Nikogan1,2l plus chif 1,2 po ha. I nasi kukuruzi dobili neku tamnu boju.
 
I ja sam danas radio Monsunom. 1l/kj.

@dragan18
Neces se usreciti sa monsunom ako ti je palamida poveca. Laudis je bolji, a najbolji je 2.4D u tri pera, pa u 5-6 pera Monsun puna doza :osmeh:{
 
Danas tretirani korovi u kukuruzu.
img20150516135913.jpg
[/IMG]
 
Kukuruz posijan 30.4,u zemlju baceno 300kg/ha gnojiva ne mogu se sjetiti kako se zove ali ima na sebi K i proizvodi se cini mi se u Vukovaru(prvi put koristim to gnojivo pa ako neko ima iskustva neka usput napise),oprskano prije nicanja kombinacijom Basar i Rezon,međutim sad moram opet prskati jer korovi vec uveliko rastu,Evo slike pa pogledajte,ako neko ima dobru kombinaciju kojom bi mogao rijesiti se ovih korovo(nadam se da se mogu vidjeti na slikama-losa kvaliteta slike-mob):

image upload free



 
Nazad
Vrh