Kukuruz 2015

Sa cime si isao prehranu i kako se ponasa kukuruz posle tog ? Znam da moze ureja a ostalo ,,,
160 кг САН-а по к/ј.
Мало га опржи кад су јутарње росе,синоћ је био добар пљусак од 5 лит. у кратком времену тако да неће се ни приметити!?
 
Dali ima veze i uzrast kukuruza ( ako upaden u tocir ) posto tu govore da je an los za taj posao ? Video sam jednog dosta davno, da je kada kukuruz naraste minut do dvanaest da moze jos uci u njega ide sa malim ciklonom i spusti koliko vise moze da baca ispod listova . Zanimljiva tehnika mnogo lakse nego spartac i depozitori .:bravo:
 
Neznam kako se sa AN-om, ja sam do juce prihranjivao UREA-om :)
U kolicini od 200 kg po ha
9d39cd5bd5dcacf3249b39412d9c1c53.jpg


Evo jos dve slike, nadam se da se vidi gde pada u kukuruzu
7ccff3434a65c986186d55ee1df0fdfa.jpg

8adbe784775d4a5d917845b40cfc7db8.jpg


I kako se radi kod mene i cime, nadam se da se vidi Senior u daljini..
334fd0010aeb123dff82fdc9e29123ff.jpg
 
Ocu u toku setve zgodno da gleda u desnu stranu i uvek prati levi točak, skoro sve parcele posejao u krug, a ja sam prošle godine dobio zabranu da sejem, mogu sam uslužno... :) :) :)
 
Pa i u krug mora uz brdo. Jedino ako seje samo sa jedne strane onda niz brdo seje, a uz brdo ide prazan?
 
Kad ste već pričali o prihrani kukuruza rasipačem i ja to radim na dosta parcela , uglavnom yarinim sulfanom (24%N i 15% S) zbog stabilnosti , trebalo bi da nema gubitaka al opet biram pred kišu ako je moguće . Razlog je ušteda u vremenu , može se za dan prihraniti ko zna kolko.Evo jedan snimak od prije par dana , jest da je loškvalitet videa , mali iz komšiluka snimao telefonom pa je mutno , a ispod je slika u kojoj fazi je bio kukuruz . Par dana budu listovi prošarani i to je to.

[video]https://youtu.be/3VJVwaHhbS8[/video]

CAM00123_zpswonqday2.jpg
 
U toj fazi kukuruz 0% štete će biti , soja bi mogla imati i koristi , povrće katastrofa, dokazano prošle godine na vlastitoj koži , od kukuruza ostali samo štapići pa bio jedan od najboljih prinosa.
 
Nazad
Vrh