Digitalizacija TV mreze

Kod nas ima rts1,rts2, rtv1, rtv2, happy, pink, prva, santos, sremska, panonija, most, b92, rubin i do skora je bio rts digital, sad ga vise nema. Dakle 13 + HR kanali.

Da li zavisi od lokacije gde se ko nalazi ili zavisi od STB-a hvatanje kanala? Dali je moguce ovde kod mene sa nekim STB-om hvatati Hr kanale?
 
Купим пре неки дан "Тесла" рисивер, у опису писало да хвата и "Т" канале међутим кад одради претрагу само наши буду. Не знам сад или уређај не хвата или сам далеко од хрватског сигнала. Има ли неко у близини да хвата Хр канале?
 
Bitna je antena, pojacalo, mada tesko mi iz Banata mozemo da gledamo Hrvaske kanale, ja sam uhvatio radili jedan dan i nisam vise imao signala.
Stb je bitan al ne toliko koliko antena i pojacalo, probaj okrenutu antenu prema Hrvaskoj pa probaj skenirati 36,34 kanal.

- - - - - - - - - -

Купим пре неки дан "Тесла" рисивер, у опису писало да хвата и "Т" канале међутим кад одради претрагу само наши буду. Не знам сад или уређај не хвата или сам далеко од хрватског сигнала. Има ли неко у близини да хвата Хр канале?
Resiver je dobar nego ti nemas prijem signala, da imas verovatno bih pronasao.
 
Mislim da vi iz Banate ste daleko za HR kanale. Ja ih hvatam sa obicnom antenom bez pojacala.
 
Ne treba vrati malo antenu na Novi Sad.
Signal si uhvatio sa Avale, 28 kanal.:ppozdrav:
Ja sa mrežastom antenom okrenutom prema Vrscu ima signal i sa Avale, Čota, Vršca, a ponekad sa Rudnika i Kopaonika.
Samo malo pomeranje antene, i eto. Nego kaži koji antenu imaš.
 
Desava se da se izgubi signal sa pojedinih repetitora,najlakse je obrisati sve kanale i ponovo uraditi pretragu kanala.Pri brisanju ce vam traziti sifru koja kog velikog broja uredjaje se svodi na oooo ili na 000000.
 
Оно што Вам нису рекли а морали су је и то да је за пријем дигиталног сигнала потребна и одговарајућа антена и антенско појачало за Т-2 модулацију.

Својевремено је инг. Шестериков писао серију чланака о томе па је све брже боље избрисано с Нета.Они који су упућени у тајне радиоаматерске комуникације знају о чему се ради.Пошто се овде ради о врхунском знању и вештини из тог знања не треба очекивати да се оно тек тако проарчи.

Такође,министарство за телекомуникације би по овом питању морало да се огласи и помогне да се проблем, који није смео да буде,разреши.
 
Antenu i pojačalo (koji su se koristili dok se emitovao analogni signal) savršeno rade i sada kada je potrebno primiti digitalni signal.

Ja sa istom antenom sad hvatam domaće analogne i HR digitalne kanale, a rođak u Brčkom i kanale iz Srbije. Nekome je cilj da proda "specijalne digitalne antene" i opelješi narod, iako i najobičnije rade posao. Ako je postojeća antena loša, ona nije bila dobra ni prije i poželjno je da se zamijeni nekom kvalitetnijom.
 
Ово је само обавештење.Није и неће бити полемика.
@Philby,Донекле имаш право да неке пријемне антене нису биле квалитетне ни пре али људима треба отворити очи и помоћи им.У твојој вароши има неколико личности који носе звање радиоаматера а врхунски су стручњаци баш за пријемне (читај примопредајне антене)и они су такође својевремено скренули пажњу на овај проблем и указали на решења па их пронађи и погледај њихове предлоге.Такође има и електротехнички факултет на коме има и смер ВФ где се изучава баш оваква материја.Предмет би требао да је:Дигитална примопредајна техника.Поглавље о пријему дигиталног радио и телевизијског сигнала.
 
Znaci moze da se i ne plati. A sta kad dodje sl mesec? Ja bi ovako..... neka mi obrisu prvi necu gledam , ili nek prave ugovor. Ko hoce ko nece da gleda.
 
Poslednja izmena od urednika:
Skupstinska vecina moze da izglasa i zakon po kome mi treba da 01.01 2016 skocimo sa "Varadinske duge" u Dunav. Normalno da bi takav zakon bio apsurdan kao sto ce biti i ovaj o primeni i uvodjenju takse na pretplatu "javnoga informisanja" od strane RTS-a. Ko hoce da skace, neka skace....ja necu.:osmeh: Kada mi RTS ponudi ugovor u kome ce jasno stajati i njihove obaveze u kvalitetu programa koji emituju, onda cu se dobro razmisliti kada procitam njihove obaveze da li cu placati ili ne. Ovako (to sto hoce rade) je jednostrano na nasu stetu i obavezu u placanju takse bez da oni kao javni servis informisanja imaju bilo kakvu obavezu prema nama sto se tice kvaliteta programa. Od mene nece dobiti ni dinara dok se to ne resi ugovorom koji ce potpisati obe zainteresovane strane. Postoji jedna zackoljica...a to je da se javni servis informisanja svuda u Evropi placa od strane korisnika tog servisa, ali siguran sam da ti evropski servisi imaju zestoku kontrolu, kako kvaliteta programa koji emituju tako i njihovih rashoda u smislu licnoga dohotka i dr.
 
Drugari. imam onaj bear risiver, i na zadnjoj pretrazi mi je nasao dosta duplih kanala, a ukupno preko 30, i sad je bas neprakticno menjati kanale, polako prestajem da gledam tv. Da li neko zna kako da obrisem te duple? U uputstvu pise da se to radi klikom na plavo dugme, ja kad pritisnem to plavo dugme na daljincu pojavi se ova slika i opet nista


:sta:
 
Uspeo sam, posle dosta petljanja, bilo je potrebno ukucati sifru 6xo i posle lako obrisao:ppozdrav:


Nudio mi je na pijaci neki prodavac antenu, isto mrezastu, ali navodno pojacana i moze da hvata signale iz krova, ne mora da bude izvan. Ovako izgleda, samo je imala narandzaste elemente umesto ovih plavih. Da li je to tacno, sta mislite?

Ako moze da hvata iz krova, meni bi to resilo neke probleme, jer mi na ovu sadasnju standardnu mrezastu cesto staju ptice i onda odlome neki od onih 4 kraka. Stavljao sam im iznad antene neku armaturu da tu odmore, ali im opet sladje na anteni.
Tako da razmisljam o ovoj u krovu.
 
Nazad
Vrh