Digitalizacija TV mreze

Večeras sam kupila set-top box SYNERGY T-1222 , imam televizor Samsung LED TV sa povezivanjem mi baš i ne ide .... pomoć....
 
Treba ti ili Scart ili HDMI kabel.

Kod jeftinijih STB ne dobijas kabel uz njih, vec posebno se dokupi. HDMI je oko 300-400din po radnjama.
 
@bojcetic

Rf Loop through. Hvala na informaciji, znam za to.

@North Army

To je zato što još nije ugašen analogni signal.
 
Mi koji hvatamo HR kanale smo na 20km vazdusnom linijom od njih. Hvatali smo HR kanale i pre digitalizacije kod njih pre par godina sto je bila. Posle smo kupovali DVBT uredjaje da mozemo HR da hvatamo, a sada ponovo kupujemo DVBT2 zbog nasih kanala. elem, mislim da nema sanse do Zrenjanina da emituju signal.
Možda i može, nemate tamo u Vojvodini nekih visokih planina da prave problem.
Ako ja u BL mogu hvatati signal sa Psunja (sa onom home made ratnom antenom koja je samo nakačena paralelno čehinji), a pozicioniran sam ispod brda koje je između mene i predajnika trebalo bi i da u ravnici radi kako treba.

Inače kad okrenem čehinju ka Psunju imam odličan signal bez imalo sjeckanja, ali moram žrtvovati malo ugođaj jer mi je ta antena potrebna za lokalne analogne kanale (koji neće skoro početi da se emituju digitalno).

Uostalom evo najboljeg načina da provjerite ima li prepreka do najbližeg predajnika pa da znate isplati li se tražiti.

www.dvbtmap.eu/mapdistancepair.html
 
Treba ti ili Scart ili HDMI kabel.

Kod jeftinijih STB ne dobijas kabel uz njih, vec posebno se dokupi. HDMI je oko 300-400din po radnjama.

U kompletu je bio SCART sa izlazom na tri utičnice (žuta-video, bela -audio L, crvena-audio R), to me je i zbunilo. Moram kupiti sutra HDMI kabel pa probati priključak.
 
@mamara

Možete i sa tim adapterom da povežete TV. Potreban vam je kabal 3 RCA (činča) na oba kraja. Označeno je bojama i ne možete pogrešiti u spajanju. Ili preko HDMI, volja vam.


Mi koji hvatamo HR kanale smo na 20km vazdusnom linijom od njih. Hvatali smo HR kanale i pre digitalizacije kod njih pre par godina sto je bila. Posle smo kupovali DVBT uredjaje da mozemo HR da hvatamo, a sada ponovo kupujemo DVBT2 zbog nasih kanala. elem, mislim da nema sanse do Zrenjanina da emituju signal.

Mi na Ceru hvatamo Rumune. :osmeh: TV RO.
 
Molio bih za savet ili preporuku, za odabir jednog od ova dva uređaja. Oba koštaju jednako i iz mog laičkog ugla gledanja, relativno su istih karakteristika. Dobio sam na poklon vaučer (a njih dva su u ponudi za tu vrednost) i uređaj bih koristio na ranču, gde je trenutno TV starije generacije ali ima skart. Pretpostavljam da nijedan nije nešto posebno, ali eto barem ako postoji neka razlika, prednost, mana, ako ništa drugo makar estetika.
Drugo pitanje je, da li mi je potrebno nešto od dodatne opreme (osim skart kabla i krovne antene koju imam).?
Unapred hvala ...

CRYPTON BOX 301
DENVER DTB -132
 
Crypton je bolji, zato ga i ne drze po prodavnicama vec se narucuje. Naravno u tom cenovnom rangu. Kabal iz antene ide u dvbt-2, a scart ide u tv i naravno naponski u struju, nista vise ti nije potrebno. Ako ti nesto ne odgovara imas i foru od sedam dana da ga vratis i zamenis
 
Kupio sam set neki Horizont ima neki i br nemam pojma povezem ga sa scartom na tv,i antenom ne hvata nista kaze los signal dali je problem u anteni ili kablu ne znam.A ovako radi dobro na tu obicnu antenu tako godinama.Dali treba neka posebna antena i dali kabel antene igra bitnu ulogu???
 
Proveri kabal od antene.On je u pitanju 100%.Isti sam problem imao i dok se nije sredio kabal ništa od programa.Isto ćeš videti ako ti bude kočio i bagovao i memorisao mali broj kanala opet je antenski kabal u pitanju.Kod mene je problem bio gore kod same antene,loš kontakt.
 
Da li imata problema sa kanalima ovih dana?? Kod mene se juce izgubila slika ,ostao ton ,sad kad ih skeniram ponovo ,sve kanale mi memorise duplo , jedan bude ok , a drugi bez slike sa tonom..
 
Isto i kod mene. Dok ja prebacujem kanale napred-nazad slika se pojavi, pa sam se pitao da se ne blokira box od brzog šaltanja?
 
Sve zavisi od lokacije, ako mislis na tv stanice, na Cotu treba da ima jedno 15, a treba jos dosta da se ukljuci, bice ih dosta oko 20 mozda i vise.
 
Kod nas ima rts1,rts2, rtv1, rtv2, happy, pink, prva, santos, sremska, panonija, most, b92, rubin i do skora je bio rts digital, sad ga vise nema. Dakle 13 + HR kanali.
 
Nazad
Vrh