ZMAJ kombajni

Ove sezone vec treci put mi se slomila ona mala osovinica sto se srafi sa strane na ladju, pa na nju dode guma i poluga sto mrda ladju....
Kada se deo zameni sve radi ok, neko vreme ocigledno......
Dali je neko sa time imao problema i koji uzrok moze biti tome da ta osovinica puca?
 
Poslednja izmena:
Majstori može li mala pomoć pokušavam da izluftiram kočnice ali ne ide mi, ceo sistem sam produvao i sve lepo sastavio ulje curi na one sisice dole ali nema pritiska uhvati tek kad se pritisne papuča tri četiri puta a kad pritisnem jednom neće. Ima li neko savet kakav :sta:
 
Danas mi na 162 puklo dva creva jedan od servo volana a drugi od varijatora voznje,sreca sto ima u Senti majstor za creva i u roku od sat vremena resen problem.Gotov suncokret za ovu godinu
 
John-e,cek' da razjasnimo.... Da li ti na sisicu ide stalno vazduh ili ti je jednostavno pedala meka,a nakon par pritisaka se popravi?
Ili moras jos da dotegnes mehanizam tj da priblizis kocione diskove plocama ili su ti gumice u glavnom kocionom aj zdra'o. A mozda su i sami glavni kocioni cilindri osteceni pa ne ostvaruju pritisak.
 
John-e,cek' da razjasnimo.... Da li ti na sisicu ide stalno vazduh ili ti je jednostavno pedala meka,a nakon par pritisaka se popravi?
Ili moras jos da dotegnes mehanizam tj da priblizis kocione diskove plocama ili su ti gumice u glavnom kocionom aj zdra'o. A mozda su i sami glavni kocioni cilindri osteceni pa ne ostvaruju pritisak.
Kupio sam nove cilindre sva četiri tako da gumice nisu, vazduha nema curi samo ulje, kočnice hvataju čvrsto nema popuštanja ali da bi uhvatile moram da pritisnem dva tri puta, jedino na šta sumnjam je da su mi raspušteni diskovi ali kad pritisnem parkirnu ona hvata na prvi zub pa se bojim još da dotegnem diskove ili da prvo rešim nožne kočnice pa da prema njima štelujem parkirnu?
 
To sto si kupio nove cilindre je ok,ali kvalitet i onih najskupljih je upitan tako da ipak mogu biti gumice ili cilindri. Drug je kupio glavni kocioni za 560 (zcz Knic) i sasvim slucajno rastavio cilindar,u fazonu aj da vidim kako to izgleda iznutra, kad ono hop,jedan kanal ostecen i to momacki! Prava je sreca sto cilindar nije bio montiran pa je reklamacija priznata. Verujem da kod tebe to nije problem ali cisto napominjem sta je sve kod nas moguce.
Ne diraj parkirnu,naprotiv mozda bi trebalo da je malo popustis... Previse je da hvata na prvi zub.
Da nisu mozda kratke one osovinice preko kojih donji cilindri guraju poluge kocnica??? Ili su raspusteni diskovi....
 
Posumnjao bih na loše gumice ali kad kočnica uhvati onda drži jako nema popuštanja mislim da ću prvo da probam da dotegnem diskove pa da vidim šta se dešava a parkirnu ću popustiti da hvata odprilike na pola.
Montoya probavao sam i to isto se ponaša kao i pojedinačno
 
pozz raja mozet li mi pomoci imam 132-ku i ove godine mi je odjednom poceo padati pritisak ulja kada tek upalim kombajn na pola gasa pritisak ode na 3.5-4.0 bar posle nekoliko minuta pada u radu mi bude 1.5 bara pada i do 1 bara kad je zagrijan motor na leri pada na 0 mijenjao filter ulja opet isto motor radi normalno ima snagu ne cadi dima nema u radu radjen prije 3 godine generalno da li je neko imao slican problem ili zna sta bi moglo biti?sumnjam na instrument posto je star kao i kombajn pa razmisljam da kupim novi i probam ako neko ima rjesenje da me uputi bio bih mu zahvalan.
 
Baconi da nisi skoro menjao ulje i koje je u njemu? Meni se sad desilo nešto čudno da je sa starim uljem drzao dobar pritisak zagrejan pod gasom uvek 3,5 u leru 1 bar. ja reko pred sezonu da zamenim ulje, kad sad zagrejan jedva 2 bara u radu nagura a na leru padne kazaljka skroz na 0. Ulje galax sae 30 isto to je sipano i prethodni put. Ili su oni mene sjebali sa uljem ili sam ja u medjuvremenu sat zeznuo
 
Pa menjao sam ja i filter u kompletu moguće da i taj nov zeza. Nego mi nešto ovo ulje retko kad izvučem merac kaplje sa njega ne rasteze se, otresem merac on skoro suv a pre ga jedva krpom obrisem
 
vjerovatno da je do instrumenta ja ulje mijenjam svaku sezonu novo sipam a pritisak je bio mali i prije nego sto sam stavio i novi filter.
da li ima neko iz srbije da je blizu granice sa bosnom ja sam iz bosne pa me zanima i cijena zubcanika druge brzine onog velikog odgovaralo bi ako neko zna cijene loznici ili sabcu
 
Nazad
Vrh