Atomizeri

Pokusaj jer mora da ima negde neki zajeb. Ne moze da bude tolike razlike. Zameni creva pa javi. Verujem da ce se problem javiti sam.
 
Teg

wvqpa9.jpg


- - - - - - - - - -

Možda treba još jedan teg

- - - - - - - - - -

Prvom prilikom ću pokušati da nešto promenim što se tiče neujednačenog vetra. Pa javljam.
 
750l na ha...tako mi se lepo uklapa, moglo bi i vise al mi nije voda bas dospuna a daleko sam od kuce..
 
Ja sam provalio gde sam gresio i kako da potrosim vise vode a i kvalitetnije oprskam.

Naime, nisam znao da rucica za paljenje kardana ima poziciju gore i dole, a u sredini je iskljuceno.

Gore je "direktan" prenos, a dole "preko menjaca". To zapravo znaci da je direktan vrti sve vreme full, a preko menjaca je zapravo koliko brzo ides, toliko jako prska (nevezano za obrtaje motora).

Mozda ce nekome znaciti info...
 
Ja jos nisam sreo ni cuo nekog da koristi prenos preko tockova u nekoj od operacija, znamo svi kako se ukljucuje,..
I sta si hteo reci? Kad prskas koristis direktan ili preko tockova?
Opet s druge strane to je kod imt...ja nq mojim traktorima ima samo direktno,i 540 i 1000 obrtaja..
 
Ja eto nisam znao. Hteo sam reci da nemam pojma i posto mi je bio prvi put, drndao sam rucicu dal vako dal nako, preopterecen informacijama a ostavljen sam u njivi, uglavnom slabije je prskala, nekad mozda i jace, nisam imao pojma sta radim.

Znaci moj prvi problem je bio nekoristenje direktnog prenosa, a za kolicinu vode se to takodje odnosi a koliko to cu videti sledeci put sada kada znam sve.
 
Prskam sa 10 dizni,8 su na 1.5 a dve gornje su 1.0..pritisak isto tu negde oko 8(malo skakuce kazaljka)..
 
Uuuu,pa neznam,recimo kso treca spora na fergusonu.. 6,7 km na h,po slobodnoj proceni...
Sto,jel malo 8 bari?
Kazem opet,skakuce kazaljka,tu od 8 do 10,a vocke du lepo oprskane,nisam imao problema nekim bolestima sto mi govori da su zasticene..(jesam jednom,al tad nisam ni prskao,nisam ni znao da treba,nesto za posle branja)
 
Cak nije ni pritisak veliki,zato ti poskakuje kazaljka. Probaj na 10 bara da vidis da li ce se smiriti kazaljka.
Kako pravi gustu maglu mislio sam da prskas na vecem pritisku. Ja prskam na 10 bara ali ne pravi toliku maglu. Probacu sa 1.5 da vidim sta kaze a i onako hocu da podignem potrosnju.
 
Pa,kad sam ga remontovao lane,nisam nasao manometar za njega,vec sam stavio od agro mehanike,a razlika je u holenderu,na am stoji vertikalno,srafi se odgore na razvodnik,pa bi mi trebao holender sa kolenom pod devedeset stepeni, ovako mi manometar stoji u horizontalno,stim sto sam staklo okrenuo na gore da vidim iz kabine...tako da nje precizno,al otprilike am ga nastelovao,i po potrosnji vode zadovoljava..
 
Nazad
Vrh