Atomizeri

Jeste sivo bure narandzasti ram. Nisam video nista na dnu bureta sto izgleda kao mesac...

Vozicu sporije onda, nema sta drugo, jel ti cika_laza vozis prvom brzom? Ja imam 6 redova, znaci 7 za prolaz dugackih 110 metara.
Da,prvom brzom. Ma to ti je sasvim ok potrosnja. Ako ti pravi lepu maglu nema potrebe da ides trecom sporom.
 
Jel ima neka caka kako da se proveri količina ulja u pumpi na agronu(pumpa je agromehanika 65 l) pošto nema šanse da izvučem merač, ako je to merač. Kao malo plastično pero crvene boje. Skroz nepristupačno ispod bureta u blizini remenice...
 
Oktopode

To ti je dovoljna količina vode za taj broj stabala. Možeš da povećaš potrošnju ako ideš sporije ili da povećaš pritisak ako znaš uopšte sa kojim pritiskom prskaš!
Jedino je problem ako ideš sporije smanjuje ti se i vetar na ventilatoru.
Ja na mom AGRONU prskam sa pritiskom od 10 do 12 bara pumpa je agromehanikina.

Vidim da CIKA LAZA prska sa 20 bara. Zašto sa tolikim pritiskom CIKA LAZO ?

- - - - - - - - - -

Jel ima neka caka kako da se proveri količina ulja u pumpi na agronu(pumpa je agromehanika 65 l) pošto nema šanse da izvučem merač, ako je to merač. Kao malo plastično pero crvene boje. Skroz nepristupačno ispod bureta u blizini remenice...

E tako je i kod mene. Moraš nekim šrafcigerom da ga polako iskopaš.
Meni su ovde govorili da vadim kombinirkama ali ne znam kuda bi uopšte prišao sa njima.
 
@ Pole t25
Pa nekako mi se cini da kad je manji pritisak ne pravi dovoljno veliku maglu. Inace moj atomizer je iz 1982-3 god.
 
Kod svakog je vetar nejednak.

- - - - - - - - - -

20180401_161939.jpg
[/url][/IMG]
 
Pretpostavljam da ulje treba da bude tu negde u sredini, bliže vrhu. Mada dok ga izvučem iz one nedođije, ima sav čep da se izmulja od ulja pa nemaš pravu informaciju o nivou. A kako nasuti ulje, pomoću nekog creva.
 
@ Pole t25
Pa nekako mi se cini da kad je manji pritisak ne pravi dovoljno veliku maglu. Inace moj atomizer je iz 1982-3 god.

Moguće da je za starije modele propisan veći pritisak. Pričao sam sa serviserima i rekli su mi da pritisak preko 12 bara nema sta da traži,bar za ove novije.
Magla naravno zavisi i od dizni. Ako su dizne stare koliko i atomitez sigurno su se razlokale pa treba i veći pritisak da bi napravio bolju maglu.
Kolika ti je potrosnja?

- - - - - - - - - -

Pretpostavljam da ulje treba da bude tu negde u sredini, bliže vrhu. Mada dok ga izvučem iz one nedođije, ima sav čep da se izmulja od ulja pa nemaš pravu informaciju o nivou. A kako nasuti ulje, pomoću nekog creva.

Nemam pojma :osmeh:

Ja sam pre neki dan izvadio merač prvi put i kao što vidiš na slici na meraču izgleda kao da je umočen u neku mast a ne u ulje.
Ne vidi se uopšte lepo.

- - - - - - - - - -

Kerovi nemaju nikakva uputstva.
Katastrofa!!!
 
Najverovatnije cika laza ima manje dizne ,od ovih keramickih prstenova sto dolaze sa agronom ,tako da mu i treba veci pritisak da bi dobio kolicinu vode.
A ovi keramicki prstenovi ,ne mogu da se porede sa pravim diznama 02 ili 03 , ja moje jos nisam zamenio , u planu su mi neke dvojke , a ove cu ostaviti za bakar.
 
Da,trebalo bi da bude tu između.
Mada ako je tako meni onda fali ulja a atomizer sam prošle godine kupio.
Šta reći.

- - - - - - - - - -

Najverovatnije cika laza ima manje dizne ,od ovih keramickih prstenova sto dolaze sa agronom ,tako da mu i treba veci pritisak da bi dobio kolicinu vode.
A ovi keramicki prstenovi ,ne mogu da se porede sa pravim diznama 02 ili 03 , ja moje jos nisam zamenio , u planu su mi neke dvojke , a ove cu ostaviti za bakar.

Prosle godine sam uzeo lehlerove dizne za vetar ali nisam nesto odusevljen. Prave vece kapljice ali ne pokrivaju dobro. Verovatno je problem u pritisku jer ga ja teram od 10 do 12 a radni pritisak za te dizne je cini mi se od 12 bara pa navise pa zato ni ne rade kako treba. Koristim njegove keramicke 1.2 i za sad je ok.
 
Moguće da je za starije modele propisan veći pritisak. Pričao sam sa serviserima i rekli su mi da pritisak preko 12 bara nema sta da traži,bar za ove novije.
Magla naravno zavisi i od dizni. Ako su dizne stare koliko i atomitez sigurno su se razlokale pa treba i veći pritisak da bi napravio bolju maglu.
Kolika ti je potrosnja?
Ma dizne su stare pitaj Boga koliko,verovatno koliko i sam atomizer, ali dok sluze ne menjam. :osmeh: Potrosnja mi je od 800-1000 l/ Ha.
@ zoransm
Kupis ovakvu pumpicu za podmazivanje i stavis na nju gumeno crevo da mozes da ga zavuces u rupu i sipas.
https://www.kupindo.com/Ostalo/22595539_Kantica-za-podmazivanje-Pumpica-za-ulje
 
Ja sam na mom atomizeru,agron je u pitanju sa deflektorima zamenio one njihove dizne,one keramicke plocice. Narucio sam Arag Hci dizne zute. I mogu vam reci da sam totalno okrenuo prskanje na nocni rezim kad nema vetra i odlicno sam zadovoljan. Ne znam kako se postavlja snimak da okacim pa da date svoje misljenje.
 
Ko ima posudu za ulje tu najlakše vidi da li fali. Posudica je plastična, providna i u režimu pre rada treba d aima nešto malo u njoj a kada radi onda se nivo podigne na preko pola. Ako hoćete da je dopunite onda kad readi izbacuje višak. I u njoj se najlakše i doliva ako treba. Inače što se tiče dizni, ja sam u vetrovitom delu gde vetar često ide preko 10m/s i imam deflektore na svim atomizerima, a što se tiče dizni imam one dugačke bakarne sa štelovanjem putem navrtanja i sa keramičkim vrhovima.
 
Kakako su se pokazali Bata atomizeri - vidim ista je pumpa.
koji biste generalno preporučili nošeni atomizer 350l fi 800 ventilator
- AGM
- Agron
- Morava
- Bata

cene su slične od 1200 do 1600eur
 
Ja bih ti preporučio timm redom koji si i naveo mada taj batin nikad nisam ni video pa neznam ni kakav je.
Ali bih ti ja preporučio da kupiš od 440 litara. Ako sada nemaš traktor da ga nosi nemoj da ga puniš do kraja. A desiće se da se kupi veći traktor ili namontiraš tegove na tvoj pa ćeš se posle kajati kao ja. Ili ćeš prskati ravnu njivu pa može i 539 da ponese. Redovno mi se dešava da moram da se vratim kući za još 100 litara a po nekad i manje zafali da završim njivu
 
I ovi jeftiniji atomizeri nam rade posao, ali tek kad uđeš u posao vidiš koliko su ovi skuplji lakši za rad i funkcionalniji.
 
Slažem se sa kolegom Pešut, razlika do 440 litara je minorna, a moj 539, doduše sa prednjom vučom tj. većom težinom ga nosi, i to na kakvim usponima. Garantujem da bi ga nosio i običan na ravnoj parceli, ako ne uvek možete puniti 300 litara. Što se tiče ovih Bata, kod nas je došlo par prskalica ratarskih, ima svega što treba ali opasan fušeraj u sklapanju, prvo morate sve dotegnuti i pregledati inače će se raspasti kad ga upalite.
 
Video sam čini mi se da na tim BATA atomizerima ima metalni ventilator i da nema štelovanja vetra i ne ulivaju mi neku sigurnost::lose::

- - - - - - - - - -

Slažem se sa kolegom Pešut, razlika do 440 litara je minorna, a moj 539, doduše sa prednjom vučom tj. većom težinom ga nosi, i to na kakvim usponima. Garantujem da bi ga nosio i običan na ravnoj parceli, ako ne uvek možete puniti 300 litara. Što se tiče ovih Bata, kod nas je došlo par prskalica ratarskih, ima svega što treba ali opasan fušeraj u sklapanju, prvo morate sve dotegnuti i pregledati inače će se raspasti kad ga upalite.

Ja AGRON od 440 nosim sa vladimircem i nema problema. U pitanju je ravan teren.
 
Nazad
Vrh