Tumosan

Covek tvrdi da nisu otklonjene...zasto u srbiji uvek ima 2 istine?!

Moze da tvrdi sta hoce. Agrocesla je ozbiljna firma koja se u svom poslovanju susrecala sa mnogo ozbiljnijim problemima na traktorima (kokretno sa McCormik-om) i sve jedan kupac je na kraju bio zadovoljan brzinom i kvalitetom usluga. Konkretno na ovom slucaju sve je popravljeno u roku i bez jednog dinara troska za kupca.
Ne bi se nastavljao o ovom slucaju. Ima pravo da prica sta hoce, a nase je da dokazemo svojim radom da je to obican nezadovoljan kupac bez i jednog osnova.
 
Moze da tvrdi sta hoce. Agrocesla je ozbiljna firma koja se u svom poslovanju susrecala sa mnogo ozbiljnijim problemima na traktorima (kokretno sa McCormik-om) i sve jedan kupac je na kraju bio zadovoljan brzinom i kvalitetom usluga. Konkretno na ovom slucaju sve je popravljeno u roku i bez jednog dinara troska za kupca.
Ne bi se nastavljao o ovom slucaju. Ima pravo da prica sta hoce, a nase je da dokazemo svojim radom da je to obican nezadovoljan kupac bez i jednog osnova.
Ok,on je pomalo preterao.Hajde sad da čujemo priču iz Vašeg ugla?:sta:

- - - - - - - - - -

Postovani,


Da je Uros Davidovic novinar on bi prvo proverio sve informacije i imao konkretne cinjenice. A ne objavio sta jedan nezadovoljan kupac rekao. Od svih evropskih brendova i istocnjackih mozete naci po jednog individualca koji je nezadovoljan.
Trenutno ima prodato skoro 100 traktora i svi ostali su zadovoljni. U svakom slucaju stojimo iza brenda TUMOSAN i tvrdimo da je dobar i pouzdan traktor.
Inace radi se o starom modelu koji je imao problema sa nekim sitnicama koje su otklonjene u roku i na vreme.
prikazi to ovde,netreba ti onaj voditelj sto mu emisije izgedaju kao da slusamo prenos utakmice :ppozdrav:
 
Ne bih da sudim o ovome, može biti da je tumosan solidan traktor i da je predstavljen usamljeni slučaj problematičnog primerka i nezadovoljnog kupca. Ono što bode oči je pitanje zašto serviser odbija da uruči vlasniku servisnu knjižicu i zašto ne dobije novi traktor ili povrat novca ako po ugovoru ima pravo na to.
 
To se i ja pitam. Servis treba kod mene da dodje kad budem imao 50 sati tad su rekli i kompresor da ce staviti pa cu videti kakvi su.
 
Nezadovoljan kupac nikako ne moze biti, ako je to sve mijenjano toliko puta, tu kupac ima svako pravo da radi sta god hoce.
 
Momcilo, nije tu problem do fabrike vec do predstavnika. Kada menjas alternator 4 puta za 1000 sati nesto nije u redu. Kada puca kajis nekoliko puta, ili je pretegnut/raspusten/nije u balansu sa remenicama ili je los kvalitet. Sve te stvari ja kao kupac u sustini i ne zelim da znam, njihovo je da osposobe traktor i da imam POUZDANU masinu. Ako ne mogu da ga osposobe neka vrate coveku novce i uzmu svoj traktor. To oko servisne knjizice je skandal kao i ne upisivanje popravki u nju. Cemu onda sluzi SK?

Tvoj je noviji model, verovatno je to sve reseno i otklonjeno.:ppozdrav:
 
Najveći problem je u tome da ima ljudi koji preterano kenjaju a ne gledaju oko sebe ne vide dalje od nosa. Ima dosta i do vlasnika svake mašine kod svakih proizvođača se desi da se nađe nezadovoljni kupac i pravi se pametan preko tv-a a gde bi trebalo da priča maže se govan...em. Da bi svi bili takvi trebali bi pustiti kanal gde bi bilo 24 sata nezadovoljnih kupaca. Da bi se svi hteli da se reklamiraju kao nezadovoljni kupci znam bar njih 4-5 kojima su vraćali ruseve i popravljali a kad vratili raktor radio gore nego kad su odneli i niko se ne reklamira.
 
Najveći problem je u tome da ima ljudi koji preterano kenjaju a ne gledaju oko sebe ne vide dalje od nosa. Ima dosta i do vlasnika svake mašine kod svakih proizvođača se desi da se nađe nezadovoljni kupac i pravi se pametan preko tv-a a gde bi trebalo da priča maže se govan...em. Da bi svi bili takvi trebali bi pustiti kanal gde bi bilo 24 sata nezadovoljnih kupaca. Da bi se svi hteli da se reklamiraju kao nezadovoljni kupci znam bar njih 4-5 kojima su vraćali ruseve i popravljali a kad vratili
raktor radio gore nego kad su odneli i niko se ne reklamira.
Jel stigao kod vas u Neuzinu Tumosan
 
Nazad
Vrh