Tumosan

Pa ovako, prosle god u oranju trosio od 22 do 25l po ha, dubina preko 30cm negde i 40cm, i zahvat 3 x 40cm. Ove godine, potrosnja od 25 do 32l, dubina manja, oko 25cm, i zahvat manji, 3 x 35. Neuporedivo se teze oralo, pola pa i cela brzina manje... Inace, moj kum sa fendom starim 30 god trosio 17l, kako - ne znam! Prvi servis je na 100h, ali radjen je na 125h, kostao je oko 16000 sa PDV. Menjano ulje, filter ulja, i filter ulja hidraulike i dosipana su 3 l ulja u hidraulici. Sledeci servisi rade se na 250h, medjutim proslo je 285h. Po savetu servisera nije mnogo a ostavili smo za prolece pre nego sto krene u radove. Sada bi trebalo da se menja ulje, filter ulja i goriva. I sada ce biti naplacen i put od NS do PN. Veliki servis je na 1000h (verovatno zato i prodje malo vise od 250h da bi uklopili za taj veliki). Ne mogu da poredim buku sa tim novim traktorima jer nisam imao prilike da ih vozim, inace od rusa koga sam imao pre je neuporedivo manja, a i drugi koji su probali su bas odusevljeni koliko je tisi u kabini.
 
Gledam onako,reda radi,čisto da vidim šta ima novo na šoru.Ima čika Aca obraz,samo novi IMT dolazi u obzir.Čekam i dočekaću.Ima meni još 20 godina života,kao Panteliji.
 
Izvini Aco, ako nije malo ne umjesno pitanje, a koje si godiste? Nesto se cesto zalis na godine, pa da procijenimo, osnovano ili ne.
 
Opasan si ti paraćinac,pamtiš i šta treba i šta ne treba.U pravu si,sejao neka tuđa semena,deca uzela,šta studenti znaju,a ja kad je već plaćeno,ajd da se poseje,nema se para na bacanje.Dva studenta ,stara majka,krupna žena,šta ću jadan,mučenik.
A godine idu,evo približavam se polako 60.Seda glava,vid popušta,ništa bez naočara ali srce još nekako treperi.Volem muziku i kafanu i one pesme iz mladosti.Sad baš slušam trubače sa onog koncerta u BG,lepše nego kad sm u soji sa motikom..
Kad bude sledeće okupljanje idem,obećali mi žena da će me pustiti ali da se vratim.
 
Salim se, nego smo mi krvarili i za mnoge druge da ih isteramo ili da ih ne pustimo... A mnogo pre su dosli od ovih Turaka
 
Ma nemozemo mi kriviti Turke sto su pametni , njma treba 4 fabrike njihovih traktora, nama ne treba ni jedna.
I plus koliko jos imaju pogona za proizvodnju i sklapanje i drugih marki na svojoj teritoriji.
 
search
Uradili ga nema sta..

- - - - - - - - - -

Dobar..
 
Simke aj ako ti nije tesko ,napisi nam brzinu traktora ima sve u specifikacijama al to nevidim nigde.
 
Nazad
Vrh